erkunt 2011 deki kompresör farkının avantajı

erkunt nimet 70 almaya karar verdim ama şu kompresör denen olay nedir avantajları yada dezavantajları nelerdir kompresöre fazladan 5000 tl vermelimiyim değermi sizden bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.... aldığım traktör nimet 70 4 çeker kabinli dir

Ynt: erkunt 2011 deki kompresör farkının avantajı

bende 2010 var kompresorlu güzel traktor mesela frenleri çok saglam oluyor kompresor oldugu için hava filtresini falan rahat temizlersin üzerini başını temizlersin işte :D güzel bi ozellik ha birde ramork lara kompresorla baglantısı var ramorklarada fren yaptırabiliyosun baglantısını veriyolar ama hangi tur ramork lar için geçerli bilmiyorum :)

musa44960 link=topic=38888.msg335077#msg335077 date=1296807355' Alıntı:
erkunt nimet 70 almaya karar verdim ama şu kompresör denen olay nedir avantajları yada dezavantajları nelerdir kompresöre fazladan 5000 tl vermelimiyim değermi sizden bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.... aldığım traktör nimet 70 4 çeker kabinli dir
kompresör mü? 5 bin tl?

TT 55 link=topic=38888.msg335084#msg335084 date=1296808107' Alıntı:
frenler havalı mı oluyor yani.remork freni içinde hava çıkışı var mı?
ewet aynen abi ramork freni içinde ayrı çıkış var arkasında hortumunuda veriyolar uygun ramork bulabilirsen takıyosun traktor frene basınca ramork ta fren yapıyo daha dengeli oluyo aynı buyuk tırlar gibi abi

arkadaşlar komplösör farkı 5bin tl degildir burada yanlışlık var.. ek pistonlar la beraber olabilir.. yoksa sadece komplösör o fiyat degil.. 2.500tl civarı bişey olması lazım..

arkadaşlar ben de kompresor u istemedım ama kompresor ve klima aynı paket ıcerısınde klıma olacaksa kompresor oluyo yanı ben aldıgımda boyleydı simdi ne oldu bılmıyorum ama ben ıyıkı almısım kopresor un dez avantajı yok avantajı var mesela araba bos ken lastık havaları tam gıbı gorursun sonra tarlaya varınca yuku atınca lastık ıner havası az oldugu ıcın hemen traktorun kopresore bagla şişir traktorun ıcını temizleyeceksın havayla temısle yada cok tozlu bı ortamda calısıyorsun filtreyı sök temizle tabı traktoru stop etmeyı unutma :) frenler havalı degıl ama havalı gıbı ses cıkarıyo kamyon suruyorsun sankı :D bıde römork frenı tanı cok avantajlı tabı romork uyumlu olması lazım ben derım kı arkadasım almısken 1 kere alıyorsun klima lı olsun kopresorlu olsun sıfır alacaksanda bekle derım yenı modeller cıksın sonra al ben gayet memnunum ama 90 hp lık cıkarsa degıstırırım on numara traktor kım ne derse desın kabın desen avrupa traktorler kadar olmasada ses yalıtımı oldukca ıyı neyse sen bı kopresor sordun ben traktorun özellıklerını yazdım :)

5 bin tl değil 2500 tl avantajları çok ama tek bir dezavantajı var bende duyduğum kadarıyla söyleyeyim klima çalıştığında azda olsa belli oluyor aynısı onun içinde geçerli ama fark edilemez çünkü herzaman çalışıyor aslında denemek lazım kompresörün kayışını çıkarıp fark oluyormu

murat_saribas link=topic=38888.msg335214#msg335214 date=1296828537' Alıntı:
5 bin tl değil 2500 tl avantajları çok ama tek bir dezavantajı var bende duyduğum kadarıyla söyleyeyim klima çalıştığında azda olsa belli oluyor MOTOR DEVRİ AZDA OLSA DÜŞÜYOR aynısı onun içinde geçerli ama fark edilemez çünkü herzaman çalışıyor aslında denemek lazım kompresörün kayışını çıkarıp fark oluyormu

musa44960 link=topic=38888.msg335082#msg335082 date=1296807868' Alıntı:
yani bunların dışında bi özelliği yok demek
sadece kompresör değil en büyük fark diğerinde carraro bunda alman zf şanzıman var vites seçeneğin daha fazla yokuşlarda ve çiftte daha iyi ben kullanıyorum