BU İNEK TE BİLİYOR YEMİN SAMANIN PAHALI OLDUĞUNU

Ynt: BU İNEK TE BİLİYOR YEMİN SAMANIN PAHALI OLDUĞUNU

vallahi doğru söylüyorsunuz bizim burda 0.72 ediyo az hayvan besleyen hep zararda en az 30 sağımlık besleyeceksinizki birazda olsa adam olucaksın. bizim çiftçimiz avrupadaki gibi boykot ve grevde yapamıyor çünkü yapsalar hemen ithalat yapılıyor sonra çiftçi niye böyle diyenler oluyor niye acaba ? ben ukranyaya bir iş için gittiğimde kendi çiftçiliğimden utandım adamlarda 3000 dönüme 2 class axion 2 class axos 2 dorseli tır 100 baş sağımlık 40 besi büyükbaş hayvan vardı 14 tanede çalışanı vardı ama sonra nerden kazandınız bukadar dediğimde ihracattan cevabı oldu bilin bakalım nereye ihraç ??*-s :S biz kazanamıyoruz ama elin oğlu çatır çatır kazanıyor ben şahsen ukranyaya yerleşmeyi düşünmüyor değilim :) yani bu inek holştain olsada artık türkleşmiş hayvancağız kendi yağında kavruluyor garip ...

Ynt: BU İNEK TE BİLİYOR YEMİN SAMANIN PAHALI OLDUĞUNU

seninde dediğin gibi kardeş aynen AMELE olduk nerdeyse vallahi ama ülkemizde bir başka Allah için baksana inek bile bize çekiyor :) artık atamızın dediği ' ' çiftçi halkın efendisir ' ' bugünlerde yalan yakında kendi sütümüz olmayacak etimiz olmayacak kendi unumuz olmayacak yakında ecnebi memleketi olacağız nerdeyse sonra güçlü türkiye diyorlar Allah göstermesin ama savaşa girsek nolcak ecnebiler eti sütü hububatı keserse ne olacak bu sefer açlıktan öleceğiz halimiz böyle giderse harap olacak.Yani en azından süt fiyatları iyileştirilse baride kurtulsak bir forumda bir arkadaşımızın yazısını okudum ve bunada bende şahidim yem , mazot , mekanizasyon , gübre ,elektrik ,enflasyon artarken niye süt paraları tam tersine düşüyor hububat alımları nerdeyse yerinde sayıyor ayıptır bir devlet milletinin bu kısmını nasıl düşünmez bunca sene. Ayıptır ayıp bunlar için birşey yapmak lasım yunanistanı beğenmeyiz ama yunan çiftçiler bile grev ve boykota gidip istediklerini alabiliyorsalar biz bugünleri böyle yaşamak zorunda değiliz kanımca hakkımızı aramalıyız artık burdan bütün herkeze sesleniyorum oturup bir düşünelim ne yaparız diye kafa kafadan üstündür.