john deere 5625 test sürüş kendi çekimim reklam degildir

Ynt: john deere 5625 test sürüş kendi çekimim reklam degildir

bıark şimdi 4 lü 16 numaralı pulluğum var muhabbetini.bende de var aynısından 2008 model hemde bırak 4 lü 16 yı 3 lü 16 numara pulluğu bile çekmiyor.sen ne diyon.ya sizin oralar kum yada ben bu işi bilmiyorum.harbi konuşalım dönerliden vazgeçtikten sonra gittim 4 lü düz 13 numara pulluk aldım lakin onuda hidrolik kollarının altına dışarıdan entegre edilmiş güç pistonu taktırarak kullanmayı başardım.5625 lerin çekeceği pulluk ancak 4 lüğ 133 veya 3 lü dönerli 14.birde; şu var 5625 i satıttyorum5100 r alıyorum.ha belki o çekler senin 4 lü 16 numara pulluğu.

arkadaslar fuarda gitim baktım ama kubota ya hiç biri benzemez adam saft yerine dişli koyup mili yere bukmus ordanda dreksiyon acısını vermiş daha sonra tekrar dşi ile mili büküp tekere vermiş cok güzel ve manevra kabiliyetini ne kadar dönderse saftı kırmaz teker motora degmesin dreksiyon 3 5 tur bile atar o kadar yani :)

arkadasım o ölcum ole yapılmaz bıkere yanlıs.ıkıncısı jdnın manevrası hem nhden hem mfden hem sameden azdır.bunu bızzat arkadaslarla denedık.samenın dondugu yerden 5725 donemedı.nasıl olculur bılıomusun alırsın kubatoyu sende gecersın yanına oldugunuz yerde bı tam tur donersınız ozamn gorurusun aradakı farkı.ne kadar cıftcılık hakkında bılgın var yada traktor hakkında bılmıyorum sadec marka fanatıklıgı yapmak ıcın yapma ole seyler.100 hp altı her traktor senın koydugun o tasların arasından doner

yaw sen ne biliyorsun asıl traktör hakında benimki fanatiklik degil tamamı nh yide mf yide biliyoruz manevralarını adamı hasta etme denedik paylastık sunu da bil bu ölcümü traktörün boyuna göre yapılar burun uzunlugu vsayire işte bende kubotayı gecen videoda 4 bucuk metrede denemişlerdi bende john deerenin manevrasını sen hariç diger herkeste biliyor j deerenin dönüş kabiliyeti kubota gibidir nie diyeceksin cünkü ikisinin de ön dingil deki direksiyon düzenegi aynı bu ara da 5725 95 hp ve uzun yüksek emsali olan bi traktörle deneyin öyle kafadan atıp tutma tamammı neyin ne oldugunu sen den daha iyi biliyorum merak etme en basiti götür sende benim gibi 4 bucuk metreyi ölc ve 85 hp lik nh yi veya mf yi koy oraya dönmeye calış bakalım ne oluyor eger biraz vicdanın varsa elini yüregine koy ve dene lütfen dogreuları söyliyelim kimsenin kimseye yalan söylemeye ihtiyacı yok sonucta denedik paylastık ki arkadaslar görsün yani ben reklam falan yapma amaclı yapmadım beni reklam ilgilendirmiyor kendi traktörümün manevrasını gösterdim

yekta jd ile kubota nın ön dingilleri ve kırımları tamamen farklı.. resimlerde net inceleyebilirsin.. kubota nın konik dişli ön dingilinin kırımı normal şaflı acık dingillere göre %10 daha fazla.. çamurluk dönüp motora kavuştugunda duruyor ve teker altında dönüyor bi miktar daha. keske elazıga geldiginde gelseydin benim traktörü inceleseydin ozaman daha iyi olurdu.. tek çeker traktörlerin manevrasından hiç bi farkı yok diyebilirim...
Diger tum markalar açık şaftlı ön dgillerden kullanıyor hatta aynı markaları kullanıyor jd,erkunt,tumosan v.s. bu ön dingilleri kullanırken dikkat etmek lazım çifçekerde iken direksiyonu cok kırmamak lazım hem traktörü kasar hemde şaftın baglantı noktalarına cok baskı oluşturur bunun için kataloglarında dönüşlerde çifçekerden çıkarın yazar bu markaların .. fakat kubota konik dişli kullanıyor direksiyon nekadar dönerse dönsün hiç fark etmiyor dişliler aynı acı ile bağlatıyor ve sabit acıları degişmiyor bu yüzden dönüşlerde çifçekerde olmasınında sakıncası yok.

jd 5625 in ön dingili

kubota m8540 ın ön dingili. :

valla arkadasım ben 2006 da sıfır aldım 5625 eve geldıgın ertesı sabahı hararet yaptı soktuler yaptılar ondan sonra 13 gazdan sonra dıreksıyondan arkası komple cadırda dahıl kopcak gıbı sallıyordu 90 gun sevıste kaldı yapamadılar sonrada garantısı bıttı dedıler yapamdılar 57 aldıgım25 sattım jd nın kalıtesını sız dusunun yaktıgı mazotlarda cabası...

vallahi alalı 1 sene oldu bilmiyorum beni derde getirdi tekerleri ve hidroliği ben kullanıcım kapımda 5725 2010 var kına geldi hayatımın enbüyük hatası

2006 model superplus değil biraz yavaş salla 25 milyarmış çüş ! Aldığının sabahı araret yaptı yalandan kim ölmüş allah var yukarda benimkide 2010 model daha hiç bir sorunu yok hor kullanmama rağmen niye yalan atıyosunuz erkeeeeem ? Ben edirne gibi yerde 4 lü 14 numara pulluk koşuyorum o motora td 85 4 lü 12 gidiyor hangi akla hizmet kimi kandırıyosunuz siz jd nin bir tek kaldırma kapasitesi düşük adamlar bişey biliyoki öle yapmış siz daha profösörsünüz tabiii odtü de okumuş adamlarsınız bilirsiniz ! 2400 kg kapasite koymuş adam ona en ideal 4-14 5 li olduğu zamn kaldırmaz uzun çünkü bunu kafanız almıyor siz sadece karalıyosunuz o aldığınız masseyle nh ler çokmu az yakıyor ben mazotu düşünseydim zaten jd almazdım yakan motor tabiki çekicek alın erkunt her taraf geçsin başınıza bende jd kullanıyorum ama yekta arkdaşım yakıt konusunda abartma lütfen yakıyor hakkını veriyor bende 200 dönüm tarla var her türlü işimi görür kötüleyen adamlar çok büyük çiftçi olsanız zaten gelip burda laf ebeliği yapmazdınız çorluda gördüm adam klimasını bile yerinden çıkarmış kabini mahvetmiş lastik kalmamış 5000 saatte diyorki bu motor kötü çekmiyor ulan motordan bir gram yağ akmamış be hor kullanın kullanın sonra motoru kötüleyin 135 çakalın bile yoktur senin o konuşan ziyanlık !! Zaten foto bile koymamışsın sen o motora para vermişsin emek vermişsin almışssın 2006 dan beri kullanıyorsun daha o zamn neden satmadın ??? Neden servis suçlu olunca motorda suçlu olur ... Hiç kendinizi yormayın koskoca JOHN DEERE firması gelip burda 3-5 çapulcunun sözüne bakıpta reziiil olmaz !

stromae link=topic=38949.msg416977#msg416977 date=1308086522' Alıntı:
2006 model superplus değil biraz yavaş salla 25 milyarmış çüş ! Aldığının sabahı araret yaptı yalandan kim ölmüş allah var yukarda benimkide 2010 model daha hiç bir sorunu yok hor kullanmama rağmen niye yalan atıyosunuz erkeeeeem ? Ben edirne gibi yerde 4 lü 14 numara pulluk koşuyorum o motora td 85 4 lü 12 gidiyor hangi akla hizmet kimi kandırıyosunuz siz jd nin bir tek kaldırma kapasitesi düşük adamlar bişey biliyoki öle yapmış siz daha profösörsünüz tabiii odtü de okumuş adamlarsınız bilirsiniz ! 2400 kg kapasite koymuş adam ona en ideal 4-14 5 li olduğu zamn kaldırmaz uzun çünkü bunu kafanız almıyor siz sadece karalıyosunuz o aldığınız masseyle nh ler çokmu az yakıyor ben mazotu düşünseydim zaten jd almazdım yakan motor tabiki çekicek alın erkunt her taraf geçsin başınıza bende jd kullanıyorum ama yekta arkdaşım yakıt konusunda abartma lütfen yakıyor hakkını veriyor bende 200 dönüm tarla var her türlü işimi görür kötüleyen adamlar çok büyük çiftçi olsanız zaten gelip burda laf ebeliği yapmazdınız çorluda gördüm adam klimasını bile yerinden çıkarmış kabini mahvetmiş lastik kalmamış 5000 saatte diyorki bu motor kötü çekmiyor ulan motordan bir gram yağ akmamış be hor kullanın kullanın sonra motoru kötüleyin 135 çakalın bile yoktur senin o konuşan ziyanlık !! Zaten foto bile koymamışsın sen o motora para vermişsin emek vermişsin almışssın 2006 dan beri kullanıyorsun daha o zamn neden satmadın ??? Neden servis suçlu olunca motorda suçlu olur ... Hiç kendinizi yormayın koskoca JOHN DEERE firması gelip burda 3-5 çapulcunun sözüne bakıpta reziiil olmaz !
sakin ol kardeş uslubunu bozmana gerek yok. hararet yükselmesin.. noo*-*-

stromae link=topic=38949.msg416977#msg416977 date=1308086522' Alıntı:
bşkalarına johd dreereyi kötülüynz dion kendin geliyon NEW HOLLAND ' ı kötülüyon..sen km oluyonda sitedeki üyelere çapulcu diebiliyon .. şyt-*-sa sop-*-sa
200 dönüm çok büyük bişe deil burda 150 dönümü 240la işliyolar..
çok büyük çifçi olsanız brda laf ebeliği yapmazdınz demişin 200 dönümünle havamı yapıyon ? benim 350 dönümüm var sadece td65s ile işliyorm ve bu zamana kadar hiç sorun olmadı ..
5625 lerin en çok 2006 modeli tutulmamıştır zaten adam beyki satamıyo nerden bilyn..

Ustam biraz ağır konuşmamış mısın?

Herkesin kötülediği kendine bende kötüledim sayılır 10 günde şanzuman dağıttı 5625 geri verdiler bayiye aynı şartlar altında Mccormick var 3 silindir 80hp hala taş gibi Jd ' de bir şey vardı demekki.
Birde uzun da olsa kaldırması lazım Tümosan bile 6 lı pulluk kaldırıyor.Kötü tarafı varsa söylenmeli hangi motor olursa olsun.

nh_fıat link=topic=38949.msg416987#msg416987 date=1308088734' Alıntı:
bşkalarına johd dreereyi kötülüynz dion kendin geliyon NEW HOLLAND ' ı kötülüyon..sen km oluyonda sitedeki üyelere çapulcu diebiliyon .. şyt-*-sa sop-*-sa
200 dönüm çok büyük bişe deil burda 150 dönümü 240la işliyolar..
çok büyük çifçi olsanız brda laf ebeliği yapmazdınz demişin 200 dönümünle havamı yapıyon ? benim 350 dönümüm var sadece td65s ile işliyorm ve bu zamana kadar hiç sorun olmadı ..
5625 lerin en çok 2006 modeli tutulmamıştır zaten adam beyki satamıyo nerden bilyn..
dayanamadın sende patladın demi.. cöö-*s

jd 5625 serisini övüyorsun ne olduğunu ben çok iyi biliyorum ki bende jd 6430 premıum kullanıyorum jd hesas teknolojisini ve kalitesini 6000 serisinden sonra yapmış 6000 serisinden öncekiler bir şey değil harbi parça kalitesi filan hiç anlatıldığı gibi değil çok iyi olsaydı ben alırdım övdüğünüz traktörden bir tane çünkü daha yeni bütün markalara modellere baktık 90lık same vardı onu verip TD100 aldık dediğim gibi çok iyi olsaydı gidip ben alırdım 5725 bir tane 2. el galericilikte yapıyorum 5625 ve 5725 çokta geldi dükyana kendi işimede alıp kullandım yağni bide kullandığım makinalar neyin ne olduğunu biliyorum jd kötü demiyorum tam tersi jd çok çok kaliteli traktörler ama sadece 6000 serisi ve sonraki modelleri dediğim kalitede diğerleri o kadar çokta övülecek makinalar değil

güzel paylaşım .ses te en güzel ses, ezan .şarkılara bin basar

Ben 200 dönümle hava atmıyorum yanlış taraftan anlama kardeşim ! Aksine kötülüyorum kendimi ben 5625 i zaten övmüyorum benim işimi görüyor dimi fazla söze gerek yok. Açık söylemek gerekir öyle çok çok güçlü kuvvetli bi makina değil kuvvet yönünden bakarsak o kadr övülcek bi traktör değil . Ama şunu söylemeliyim 5503 ler var 5715 ler var adam 1000 dönüm yer işledi bununla köyde herkes motor değiştirdi diye oda gitti 125 bg lik mf 6470 aldı kendisinede sordum ben dedi motorumdan çok memnundum ama yetmiyor dedi john deere baktım bulamadım buldum ama çok pahalıydı dedi ve gitti mf aldı 2 gün sonra hidroliklerden arıza yaptı 5000 TL alırsan düz sade makine alıcaksın 6000 serisi kaliteli demişsin evet kaliteli bunu herkes biliyor inkar edende yok zaten sonuçta 5025 serisi JD nin bi serisi ve kendi markası ne kadar olursa olsun çoğu makinadan döküm olarak yine kaliteli olduğuna inanıyorum . Bana yaşın kaç demişsin erkek adamın yaşı sorulmaz bunu soruyosan bana ben senin yaşından şüphe ederim bilmem anlatabildimmi ! Bu arada bizim köyde 5 tane 5625 1 tane 5725 1 tanede 5095 M var ve 5095 i değiştirdi adam randımanlı değil diye peki o 5625 vs 5725 olan kişiler neden memnun motorundan burda durup düşünmek lazım her kafadan bir ses çıkıyor motor şans işidir kimine kötü çıkar kimine iyi allaha şükür ben çok memnunum param olursa birde 5725 alırım inada inat ! Sizin bu kötülemenizler yukardada söledim JOHN DEERE ezilmez çiftçi kaybeder motorun iyi ve kötü yanlarına gelirsek hidrolik kolları kaldırmıyor ama şikayetçi değilim , vitesleri çok hızlı şikayetçi değilim çünkü vites seçeneği çok var kabinine zaten kimse laf söyleyemez kabin işini john deere den iyi yapan bi traktör firması yok .