Eski motorum ve Onun Veliyahtı

Ynt: Eski motorum ve Onun Veliyahtı

danjark10 link=topic=39006.msg337676#msg337676 date=1297189056' Alıntı:
delta modeli ayrıca özgür tşk ederim küçük işlerde kullanacaqım mf 266 gold var ondan :)
hayırlı olsun elite daha güzel ama çok gereksiz ve abartılı fiyat farkı koymuşlar deltada çok güzel traktör iyi günlerde kullanç

Öncelikle hayırlı olsun kardeşim bendede 5060 var şarzımanında sorun çıkarıyomuş demişsin kimden ve nasıl duydun bilmiyorum ama bizimki 2008 model bir sorun çıkartmadı daha Allaha şükür hem çıkartırsa bile garanti halleder nede olsa kulaktan dolma herşeye inanmamak lazım.6020yi daha çok beğenmişsin onu almışsın hem arada 12hp var hem teknoloji 5060ın sanzımanında sorun var diyen nh traktorü almaz.Çünkü bi traktöründe sorun varsa ve çözülmemişse o firmanın büyüklüğünden söz edilemez kalkıp ithalat ihracat yapamaz.Örn: nasılki toyota bir ürününün fren aksamını arızalı bulup nasıl toplatıyorsa nh ' da aynını yapar.Müşteri memnuniyeti herşeyden önce gelir.Yinede karar senin Alah güle güle kullandırsın uzun seneler masrafsız kullanırsın inşallah.

öncelikle tşk ederim ama bizim burda 2 tane traktörde sorun cıktı ondan dolayı o traktörden vazgeçtik.. Kulaktan duyma deqil ayrıca polatlı tekirdağ adana servislerini aradık ordaki servis ustalarıda öyle bir sorun var ama halledilmeyecek bir sorun deqil dedi.. Ama içimize sinmediqi için vazgeçtik 6020 aldık :) allah hepimizin makinasını esirgesin

hayırlısı olsun kardeş doğru tercih :) iyi çalışıyomuşsun Allah bir tane daha versin bende new hollandcıyım traktörümde biçerdöverimde ekipmanlarımda gerçekten tarım bunlarla daha bir başka yapılıyor çok yakıyo diye eleştirenlere toprağınızın cinsine kıvamına göre kullandınız ekipmana göre değişir her traktörün yakıtı ama yakıt=enerji=güç=çekiş yapıcaksak tam yapalım :)

11 sene kimine göre çok kimine göre azz olabilir bizde 800 dönüm bugday 200 dönüm arpa ve 150 dönüm çekirdek yapıyoruz seneded 96 model 80 66 var bize yetiyo yeni bi traktör almaya gerek yok bence

sayın danjark10
öncelikle yeni traktörünüz hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanmanız dileğiyle ve size bol kazançlar getirmesi dileğiyle..
bu benim forumdaki ilk mesajım ve traktör hayırlayarak foruma ilk msjımı yazmak cidden beni de mutlu etti...6020 cidden güzel bir makine ama cüssesi ve özellikle 4800 kg yaklaşan ağırlıyla kimi işler için oldukça sıkıntı oluşturabilir. ama zaten sizin bir ikinci traktörünüz varmış okuduğum kadarıyla ve bunun sizin için sorun olmayacağı da gün gibi ortada.. bu açıdan isabetli bir karar olmuş tekrar tebrik ederim.. özellikle benim şu aralar ilgilendiğim traktörlerden olan 5060 la ilgili bir problemin var olduğunu söylemeniz hem beni meraklandırdı hem de açıkçası biraz üzdü..arkadaşlar bu sorunun olmadığı konusunda yorum belirtmişler ama sizin konuyla ilgili detaylı bilginiz varsa (şanzımandaki sorunun tam olarak ne olduğu ve nasıl giderildiği özellikle) ve bunu paylaşırsanız çok çok sevinirim. önümüzdeki 1 ay gibi bir sürede 100 hp civarı bir traktör almayı düşünmekteyiz.. o açıdan vereceğiniz bilgilerin seçim yaparken çok faydalı olacağına inanıyorum..şimdiden çok teşekkür ederim..tekrar tekrar hayırlı olsun

sayın nameles kardeşim öncelikle çok tşk ediorum cümlemizi kazadan beladan korusun.. bizde 5060 alcaktık bize en uygunu oydu gerek hp olarak gerek fiyat olarak en uygun traktördü.. bizim burda bi tanıdık aldı ve şanzımanda sorun çıktı (şanzımana koydukları bir bilyeden dolayı 3 defa aynı sorundan servise gitti) ve biz araştırdık.. araştırmalarımızda ankara-polatlı ilcesinden 3 ayrı servisi aradık ve bu servisler bize öyle bir sorun var fakat halledilmeyecek gibi bir sorun deqil.. Dediler daha sonra kırklarelinden bi servisi aradık ve onlarda var böle bi sorun dediler.. Son olarak adanadan bi servisi aradık onlarda var ama o sorundan fazla gelen olmadı bize dediler.. kimse yeni aldıqı motoru servise götürmek istemez bunu hepimiz bilioruz.. bizde vazgeçtik sonradan 6020 almaya karar verdik 6020yi sorduk onla ilgili tek bir sorun dahi olmadıqını servisler bize izah ettiler karar senin kardeşim