BUĞDAYLARA ATACAĞIMIZ İLAÇLAR.

Ynt: BUĞDAYLARA ATACAĞIMIZ İLAÇLAR.

sami ÖZKAN link=topic=39026.msg337081#msg337081 date=1297107232' Alıntı:
grenster atıyorum diğerlerini açılarsanız sevinirim
granstar geniş yapraklı (kokar ot,yaban fiği vs.)otlar, topik dar yapraklı (kanlı çayır vs.)otlar için,çinkoda bildiğin gibi bitkiye takviye için abi.
reklam link=topic=39026.msg337086#msg337086 date=1297107489' Alıntı:
ne zaman atcan ???:D
1 kaç gün içinde :D

İZMİRLİ_85 link=topic=39026.msg337088#msg337088 date=1297107516' Alıntı:
granstar geniş yapraklı (kokar ot,yaban fiği vs.)otlar, topik dar yapraklı (kanlı çayır vs.)otlar için,çinkoda bildiğin gibi bitkiye takviye için abi.1 kaç gün içinde :D
Gardas o cinkoyu nerden tegmin edebiliriz. Tarim kredi Koop. larda varmidir yoksa zirai ilac satan her yerden alinirmi. Birde bi kutu kac dönüm ilaclar ve maliyeti nedir. Sanirim holder de ot ilaciyla karistiracaksin. Ben yaprak gübresi arastiriyorum, varmi tavsiyen kardeslemeye faydali birsey. Tabi cinkoyla ayni anda atabilicek bisey olursa sevinirim. Yani 3ü bir arada....

çinko hangisi birde ne etkisi var ben estern ve grensterden başka bilmiyorum ayrıca geçen yıl sarıpas oldu ilk defa sarıpas için bunların içine nasıl bir karışım yapılabilir cihan bunuda bir araştırma imkanınız olurmu teş.

satocan58 link=topic=39026.msg337110#msg337110 date=1297108220' Alıntı:
Gardas o cinkoyu nerden tegmin edebiliriz. Tarim kredi Koop. larda varmidir yoksa zirai ilac satan her yerden alinirmi. Birde bi kutu kac dönüm ilaclar ve maliyeti nedir. Sanirim holder de ot ilaciyla karistiracaksin. Ben yaprak gübresi arastiriyorum, varmi tavsiyen kardeslemeye faydali birsey. Tabi cinkoyla ayni anda atabilicek bisey olursa sevinirim. Yani 3ü bir arada....

tarımkredilerde gübretaşın combisi var.içinde herşey mevcut.her markanın ilaçlama alanı farklıdır dekarda.etiketlerin üstünü incelersen hesaplayabilirsin.bu linkten detaylı incelemeyi yapabilirsin;

http://www.gubretas.com.tr/TR/PRODUCTS/pro_detay.asp?gId=3&fId=23
sami ÖZKAN link=topic=39026.msg337123#msg337123 date=1297108496' Alıntı:
çinko hangisi birde ne etkisi var ben estern ve grensterden başka bilmiyorum ayrıca geçen yıl sarıpas oldu ilk defa sarıpas için bunların içine nasıl bir karışım yapılabilir cihan bunuda bir araştırma imkanınız olurmu teş.

5 ve 6. resimdeki abi çinko.doktor tarsanın ürünüdür.sarıpaş dediğin ne abi???

İZ ELEMENTLER | Çinko (Zn)
Docto-Zinc | Nutrion Zn15

%15 EDTA Şelatlı Çinko

Topraktan ve Yapraktan Uygulama Preparatı

Çinkonun Bitkilerde Fonksiyonu
Çinko bitkilerde bulunan çoğu enzim sistemlerinde katalizör olarak rol alır.

Zn içeren enzimler nişasta ve azot metabolizması için önemli olabilir.

Zn Tryptophan-Amino asit sentezini kontrol eder, bu da önemli bir büyüme hormonu olan auxin'i uyarır.

Çinkonun Topraktaki Yarayışlılığı
Zn çoğu zaman toprak organik komplekslerine tutulu durumdadır ve yüksek pH bitkiye yarayışlı Zn oranını düşürür.

Ayrıca aşırı Fosfor(P) uygulamaları da bitkilerde Zn noksanlığına sebep olur.

Çinko Noksanlığı
Çoğu durumda bitkilerde kısa boğum arası oluşumu ve yaşlı yapraklarda kloroz görünümü Zn noksanlığının belirtileridir. Yapraklarda sarı küçük lekeler belirir. Meyve ağaçlarında bir sonraki sezon göz, tomurcuk ve sürgünler ölür; yapraklar erkenden dökülürler. Bitki büyümesi gecikir, aksar.

Çinko Noksanlığına Hassas Bitkiler
Buğday, mısır, pamuk, çeltik, arpa, yulaf, fasulye, yeşil sebzeler, narenciye, üzüm, elma, armut

Tescil Belgeleri
Docto-Zinc | Nutrion Zn15

evet bu ilaçları bizde kullanıyoruz topik yaban yulafı olarak granstar kokar ot ve geniş yapraklı otlar için granstar dosaj ayarı dikkat edin o gramla atılır.
fiyatı ucuz ama çok etkilidir ok

sami ÖZKAN link=topic=39026.msg337166#msg337166 date=1297110898' Alıntı:
cihan teşekkürler bu yıl çinkoyu deneyim grenstele karıştırıp atayım
sami abi, sizin iklimle bizimki ayni, toprak yapisida cok benziyor, siz dönüme ortalama ne kadar alirsiniz bugdayda. birde su karisimin oralanlarida söylersen sevinirim. yaprak gübresi atacaktik ama sanirim bu cinkonunda faydasi olur. taban gübresinide dap la 2020 cinko karisik atmistik...

altansat link=topic=39026.msg337157#msg337157 date=1297110433' Alıntı:
evet bu ilaçları bizde kullanıyoruz topik yaban yulafı olarak granstar kokar ot ve geniş yapraklı otlar için granstar dosaj ayarı dikkat edin o gramla atılır.
fiyatı ucuz ama çok etkilidir ok
granstar dekara 1,5 gr
topik de dekara 20 gr olarak uygulucaz.
sami ÖZKAN link=topic=39026.msg337166#msg337166 date=1297110898' Alıntı:
cihan teşekkürler bu yıl çinkoyu deneyim grenstele karıştırıp atayım
önemli değil abi yardımcı olduysam ne mutlu bana.mutlaka dene abi karıştır birlikte.topiğide kullanmanı tavsiye ederim.tertemiz olur buğday.

İZMİRLİ_85 link=topic=39026.msg337175#msg337175 date=1297111258' Alıntı:
granstar dekara 1,5 gr
topik de dekara 20 gr olarak uygulucaz.önemli değil abi yardımcı olduysam ne mutlu bana.mutlaka dene abi karıştır birlikte.topiğide kullanmanı tavsiye ederim.tertemiz olur buğday.
topik bizim burada yaban yulafı için bizim dölümle 4 dekar olarakda 10 dekar sizle aynı ok

satocan58 link=topic=39026.msg337171#msg337171 date=1297111141' Alıntı:
sami abi, sizin iklimle bizimki ayni, toprak yapisida cok benziyor, siz dönüme ortalama ne kadar alirsiniz bugdayda. birde su karisimin oralanlarida söylersen sevinirim. yaprak gübresi atacaktik ama sanirim bu cinkonunda faydasi olur. taban gübresinide dap la 2020 cinko karisik atmistik...
yağmurlar iyi olursa kıraç yerlerde 600 kg ile 400 kg arası grenster 400 litrelik holdere 20 gr