büyük baş hayvan bakıcılık iş arıyorum

Ynt: büyük baş hayvan bakıcılık iş arıyorum

ben bu işi kardeşim için arıyorum an hali hazırda çalışıyor bi çiftlikte orda kalacak yeri su ve elektrik ve öğlen yemek iş veren veriyor maaşı çok düşük kardeşim gerçekten de çok iyi alıyor bu işten

bölge olarak istanbula yakın olsun istiyorum yani istanbula 4-5 saat uzaklıkta bi yer ücret şartlara bağlı ama onları işe alan hiç pişman olmayacaktır şu anda zaten çalışıyor ama ücreti düşük şu anki işi 200 yakın angus bakıyor ve gece bekçliği de yapıyor buna rağmen 600 tl alıyor

benim haberim olsun. şu an bir çiftlik kurma gbi bir planımız var. Eğer işimiz rayına oturursa sizinle irtibata geçerim. Hayvan sayısıda maksimum 30-40 arası olur. Keşandayız bu arada.

altaa link=topic=39038.msg337949#msg337949 date=1297245964' Alıntı:
bölge olarak istanbula yakın olsun istiyorum yani istanbula 4-5 saat uzaklıkta bi yer ücret şartlara bağlı ama onları işe alan hiç pişman olmayacaktır şu anda zaten çalışıyor ama ücreti düşük şu anki işi 200 yakın angus bakıyor ve gece bekçliği de yapıyor buna rağmen 600 tl alıyor
Hocam az degilmi. BIzim köyün cobani 7 ay icin 8000 tl aldi. ALti üstü 100 hayvan dolandirdi. Istanbulda bu islerde daha iyi maas vardir saniyordum. Simdi köyde tutmaya kalksam adam yer yatak yemek yine 700 800 den asagi adam bulamam...

satocan58 link=topic=39038.msg338062#msg338062 date=1297266517' Alıntı:
Hocam az degilmi. BIzim köyün cobani 7 ay icin 8000 tl aldi. ALti üstü 100 hayvan dolandirdi. Istanbulda bu islerde daha iyi maas vardir saniyordum. Simdi köyde tutmaya kalksam adam yer yatak yemek yine 700 800 den asagi adam bulamam...
valla hocam bana da az geliyor zaten orda kalacak yer su ve elektrik parası bi de öğlen yemeği şirketten zaten kardeşim temizdir titizdir işinde uykusu da hafif ordaki herkes ondan memnun ama maaşı az kimse de zam yapmaya tenezzül etmiyor ve çalışırsa karı koca beraber çalışmak isityor eşi de büyük baş hayvandan anlıyor ayrıca karı koca ata binmesini de bilirler ve kardeşim traktör de kullanır ben kişi başına 700 diyorum su elektrik kalacak yer ve öğlen yemek şirkeeten olsun diyorum bilm-*s

bende edirnede yada keşanda arzi bakıyorum ve 32 sağımlık büyükbaş çiftliği kurucam ve 50 başa kadar büyüyecek Allahın izniyle , ve benim işçim değil yardımcım olacak olan kişi bakıyorum ve kanuni asgari ücret + sigortasını veririm elektrik su yer bana ait olacak traktör kullanmasını iyi bilmeli yem karma dağıtım romorku ile yemleme olacak ve sonuçta kul hakkını önemseyen biriyimdir bu sene kısmetse çözersem proje hayata geçecek size haber veririm ama tek şartım var içki konusunda ehemniyetli olmasını isterim.

valla kardeşim zaten alkol kullanmıyor 3 günde bi paket bitiryor tek kusuru sigarasi var zaten onu yanına alan kişi hiç pişman olmaz işte iyi ineklere iğne bile vurur büyük baş hayvan bakım konusunda epey tecrübelidir ok-*-s

doganbey1 link=topic=39038.msg341802#msg341802 date=1297806784' Alıntı:
keşanda zor yer bulursun abi:D bizde aradık ama adam sanki altın çıkartıyo tarladan:D

doğru diyorsun 6.5 dönüm yere 275 bin istiyorlar keşanda elektriğide 1800 metreden ben getirecekmişim bende adama o parayı o yerden çıkaracak birisini bulursan tam enayi bulmuşundur dedim şuan edirnede bir köy yakınında yer buldum süper 67 dönüm yerde sulak adam 100000 istiyor zaten 150 desede verirdim bir yonca eksem o tarladan bir yılda 4 sefer biçerim sizede tavsiyem edirne olabilir en önemlisi bir hayvancılık için yonca ordada mübarek iyi yetişiyor . İnşallah sizde eğer bulmadıysanız istediğiniz gibi bir yer bulursunuz bir gidin bakın derim sadece.

abi edirne bize uzak kalır. 112 km yol. bize bu keşan çevresinden gerekiyor. şimdi bide hayvancılık falan duydu ya millet sankilim çok bişi. bende de var 20 dekar yer. anayol kenarı. elektriği içinde,suyu içinde, her yere yakın. onun o uzak ve ufak yeri o para ederse bende 2 trilyon istiyorum. varsa veren hemen satayım:D

doganbey1 link=topic=39038.msg342629#msg342629 date=1297895372' Alıntı:
abi edirne bize uzak kalır. 112 km yol. bize bu keşan çevresinden gerekiyor. şimdi bide hayvancılık falan duydu ya millet sankilim çok bişi. bende de var 20 dekar yer. anayol kenarı. elektriği içinde,suyu içinde, her yere yakın. onun o uzak ve ufak yeri o para ederse bende 2 trilyon istiyorum. varsa veren hemen satayım:D

:) böyle fırsatçı insanlar olmuyor değil malesef yer konusunda da siz bilirsiniz zor olduğunu bende biliyorum ama büyük çiftlik projelerinde o sorun olmuyor devlet desteklemede lojistik araç kredisi veriyor kamyon almayı düşünüyorum bende mesela 6000 saman balyasını geliboludaki büyük toprak çiftliklerinden getiricem en iyi slaj başta adana izmir kırlarelinde oluyor bende kırlarelinden alıcam bana tonuna 175 dediler siz kaça alıyorsunuz ? bilemem ama dediğim gibi büyük projelendirme fizibilitelerini yaptım ve banka eksizi şaşırdı kaldı bana kısmetse 850000 liralık modern hayvancılığa geçiş yapıyorum ve Allah izin verirse 50 hayvana kadar çıkarıcam ayrıca holştainları nekadar deniz havasından kurtarırsan iyidir bunu almayada duydum hiç bir alman deniz kıyısına ahır yapmıyor mesela sizin dağ içinde araziniz varsa oraya olabilir mesela ben aradım bulamadım dağ havası iyi gelir ineklere.

metehan yenioğlu link=topic=39038.msg342647#msg342647 date=1297896337' Alıntı:
:) böyle fırsatçı insanlar olmuyor değil malesef yer konusunda da siz bilirsiniz zor olduğunu bende biliyorum ama büyük çiftlik projelerinde o sorun olmuyor devlet desteklemede lojistik araç kredisi veriyor kamyon almayı düşünüyorum bende mesela 6000 saman balyasını geliboludaki büyük toprak çiftliklerinden getiricem en iyi slaj başta adana izmir kırlarelinde oluyor bende kırlarelinden alıcam bana tonuna 175 dediler siz kaça alıyorsunuz ? bilemem ama dediğim gibi büyük projelendirme fizibilitelerini yaptım ve banka eksizi şaşırdı kaldı bana kısmetse 850000 liralık modern hayvancılığa geçiş yapıyorum ve Allah izin verirse 50 hayvana kadar çıkarıcam ayrıca holştainları nekadar deniz havasından kurtarırsan iyidir bunu almayada duydum hiç bir alman deniz kıyısına ahır yapmıyor mesela sizin dağ içinde araziniz varsa oraya olabilir mesela ben aradım bulamadım dağ havası iyi gelir ineklere.
abi yaza slajlar benden ona göre başka bi yerde arama :D

İZMİRLİ_85 link=topic=39038.msg342651#msg342651 date=1297896449' Alıntı:
abi yaza slajlar benden ona göre başka bi yerde arama :D

öncelikle merhaba , birkaç sorum olacak nekadar sılajın tonu ve içine başka katkı katıyormusunuz katırsanız ne ve nakliye nasıl olacak ilk etapta 66 ton paketlenmiş slaj olması gerekiyor Allah izin verirde projem gerçekleşirde anlaşırsak niye olmasın.

altaa link=topic=39038.msg342118#msg342118 date=1297859172' Alıntı:
valla kardeşim zaten alkol kullanmıyor 3 günde bi paket bitiryor tek kusuru sigarasi var zaten onu yanına alan kişi hiç pişman olmaz işte iyi ineklere iğne bile vurur büyük baş hayvan bakım konusunda epey tecrübelidir ok-*-s

öyle olması iyi inşallah o zaman ben size haber veririm herzaman aklımda olacak.