ŞEKER PANCAR KOTASI

arkadaşlar ben kırşehirli bir çifçiyim kota maduruyum çogunuz gibi dönen dolapları peşin satılan pancarları yapılan yolsuzlukları kotası olmadan kanımızı emen yarasalara onlara kota temin eden brikratlara dur demenin zamanı geldi nette bu eylemi başlatmak istiyorum ben bana destek olun lütfen neler yapabiliriz sokagamı inelim mitinkmi düzenleyelim açlık grevimi yapalım sendikamı kuralım ne yapalım el ele kendi gelecegimizi kurtaralım arkadaşlar birilerinden hakkımızı beklemeyelim hakkımızı gerekiyosa zorlan alalım tüm yetkililere email atalım durumu anlatalım belki birtane insan evladı den gelir uyanalım artık

Ynt: ŞEKER PANCAR KOTASI

söylediklerine aynen katılıyorum ve destekliyorum yapay tatlandırıcı ve amerikadan gelen mısırdan elde edilmiş glükoz şurubu dayatmasının sonucu ey türk yarımı sen ekme aç kal ben ben dışarıya rant sağlayayım olmamalı haklısın dur diuelim artık

Destegin için sağul kardes ve yazdığım yazı bir işe yaradı ilk adımımızı attık bu tepkiyi çığ gibi büyütmemiz lazım rantçıların korkacagı bir topluluk haline gelmemiz lazım

Valla iyi olurda biz öyle bir milletizki bir derbide yüzbinlerimiz sokaga cikar. Ama petrol almis basini gitmis hic birimizin konusmakdan baska bisey yapabildigi yok. Pancar kotasiyla bitiyormuki derdimiz. Ondan önce mazot var, sonra bizim üretebildigimiz seylerin disardan getirilmesi var. Zamaninda sattigimiz ürünleri simdi parayla aliyoruz. Eeee ne yaptik yillardir. Verginin babasini ödüyoruz. Devlet tarafindan bilincli bir sekilde soyuluyoruz bazen. Daha neler var neler ama elden bisey gelmiyor. Avrupada olsa adam protesto icin tonlarca sütünü sokaga döker, bugdayina benzini döker yakar ama biz kiyamayiz elimizdekine ama gidenide göremeyiz...

Bize bu komployu hazırlayanlar bizden akıllı abi bizde artık bi silkinelim aman demekten vaz gecelim döküp yıkmaya yakmaya gerek yok sadece bi güç haline gelelim türkiye genelinde o başkanı bu sekreterin o vekilden bu bakandan bize hayır yok 6 milyon pancar ekisisine sesimizi duyurup bir aray getirmemiz lazım ondan sonrası tık desek memleket yerinden oynar en azında hakkını aramak isteyenler bir araya gelelim koyun olmayalım kendi dayımız olalım derim bence yeter demenin vakti gelmiştir burda ne siyaset ne başka şey bir tek ekmek davası en azından konuşalım bu konuyu kenara çekilmeyelim

Katılıyorum arkadaşlar size biz aksaray balküpü fabrikasına ekiyoruz fabrika özel denetim iyi ama yinede en çok katası olanlar hiç ekmeden satın alan ticaretle uğraşan esnaf ve aksaraydaki traktör bayileri bölgede saha uygulanıyor ama kılıfına uyduruyorlar

Benim ilk fikrim bu kotası olmayıp ta pancar alanları ortadan kaldırmak için şimdiden etrafımızda olanları bildiklerimiz varsa şikayet edelim fabrikaya fabrika duymassa ankaraya ankara duymazsa gidelim ümmüklerini sıkalım her şehir kenti ekibini oluştursun bunlarla mücadele için bi gurup daha kuralım glikozdan elde edilen şekeri anlatsın kota artırmaya çalışsın bi gurup kuralum memurları şeker fabriklarınındaki yolsuzlukları peşkefçileri araştırsın ama durmayalım

bide şunu merak ediyorum pancar ekmeden kota sahibi olmak yasal suçmu buna göz yummak suçmu bunu hukkuktan anlayan arkadaşlar varsa yanıtlasın lütfen ne yapılabilir bu durum için acaba

hacimmet link=topic=39201.msg339094#msg339094 date=1297447576' Alıntı:
Katılıyorum arkadaşlar size biz aksaray balküpü fabrikasına ekiyoruz fabrika özel denetim iyi ama yinede en çok katası olanlar hiç ekmeden satın alan ticaretle uğraşan esnaf ve aksaraydaki traktör bayileri bölgede saha uygulanıyor ama kılıfına uyduruyorlar

Traktörü satın alırken karşılığında .... ton pancar veririm denilirse olacağı bu ...

YANILMIYORSAM ÜYE SAYIMIZ SESİMİZİ DUYURMAK İÇİN YETERLİ şöyle yapabiliriz trakklüp site sahibi bize ankarada bir adres ayarlasın bizde binlerce çiftçi olarak o adrese bakanlığa verilmek üzere şikayet ve istek dilekçeleri yollayalım orada toplanan bu evraklar güvendiğimiz bir kanalla bakanlığa ulaştırılsın aynı zamanda hepimiz tanışlarımız sayesinde medyaya duyurmaya çalışalım bir gün bile akşam haberlerinde dile getirilse işi yırttık demektir eğer onaylıyorsanız site bize yol göstersin en yakın zamanda başlayalım
DENEMEKTENDE HİÇBİR ZARAR GELMEZ HADİ BİRLİK OLUP HALLEDELİM

Hele şükür benim kafamdan biri çıktı Aksaraylı arkadaşlar ben tefeciye yarı fiatına pancar vermeyin diye yazdığımda bayağı yüklenmişlerdi bana.
Atila Bey size katılıyorum ....
Kapılmayın artkadaşım varsın 1960 model traktör kullanın ama binbir zorlukla ürettiğiniz pancar tefeciye zengine sömürücüye peşkeş çekmen....Bir sene pancar vermeyin o sülüklerede bakın ne oluyor adamın 10.000 ton kotası var neyle dolduracak ...

Kimi kime şikayet edeceksiniz bu işten onların haberi yokmu zannediyorsunuz...Eşine dostuna el altından kota veren de onlar....Mithatpaşa Caddesinde biber gazı ve copla püskürtülmeyi mi istiyorsunuz.Herkes kapısının önünü süpürsün benim gibi yapın fazlalık pancarın varsa devlete ver o tefecilere verme....İşte sana çıkar yol.Adamın parası var kotayı alıyor parası var pancar alıyor ne yapacaksın elinden gelse eken çiftci de aynısını yapacak

Bu isin ticari yanini ben anlamakta biraz zorluk cekiyorum..Kulu bolgesinde su an kota fiyatlari yaklasik 50 lira..Tuccarin birde cifciden pancarin tonunu 70 liradan aldigini farz edin eder 130 lira..nasil para kazaniyorlar bu isten?

Arkadaşlar hep yargısız infaz yapmayalım sağa sola en çok pancar satan yerlerden birisi bizim bölgemiz burada pancar satmayalım pancarla alış veriş yapmayalım dersek en azından ben dersem yalan söylemiş olurum biz pancarla çok alışveriş yaptık hacat traktör aldık vs. özümüz sözümüz bir ekiyorsun 15-18 tona ayarlı pancarı çıkıyor 23-25 ton bunun fazlası ne olacak illaki satılacak devlet alıyormu yada özel fabrika eskiden devlete kota fazlası pancarları yatırdı millet hatırlamıyorum tarihi geçmiş bir yıl hiç para vermedi devlet.
Şimdi kimse kimseyi aldatmasın alıcıyken çok görürüz satıcıyken az buluruz insan oğlu hep böyle o 10 binlerce ton kotası olup ticaretle dolduranlardan biri olsaydık (öyle varsayalım) bu sefer farklı düşünürdük bu konunun tam tersi mücadelede bulunurduk.Ben şahsen dediğiniz gibi bu kotaların tesbit edilip olmayanlara ve az olanlara yada genele serpilmesini isterim her yıl pancarını sahasına eken hakkıyla bu işi yapmaya çalışanlardan biriyiz ama bu iş öyle paldur küldür olmaz öncelikle geniş kapsamlı konuyu irdelemeliyiz ve çok yönlü düşünüp ona göre davranmalıyız

arkadaşım benin duyduğum hikayeler hiçte masum değil halkın gücünü küçümsemek çifçinin gücünü küçümsemek kendimize ihanet gibi geliyo biri cebimizdeki paraya el uzatsa katil bile olabiliriz bunlar gelecegimize el uzatıyo iyiler neden kötüler kadar cesur olmasım başlatılacak bu eylem belki hiç bir işe yaramaz ama gelecegimiz için cocuklarımız için en azından denedik deriz öğlen 40 derece sıcakta beyin kanaması geçirirsesine çalışıyosam ekmegimi kimseye yedirtmem birlik en büyük kuvettir

masseysuper90 arkadaşımadam kotayı alırken ev almıyo arsa almıyo sen pardon eşek gibi çalışacaksın ben senin sırtından köşeyi dönecegim diyo bu zorumuza gitmeyeceekse gelsin bide koynumuza girsin parası var diye

Bende KIRŞEHİR ŞEKER FAB. pancar veriyorum Fabrikanın yaptığınıda biliyorum 30 bin ton kotayı merkez bölgeye dağıttı neden nakliye ödememek için kimsenin sesi çıkmadı değilmi. Millet C kotasına pancar yatırmaya başladığında şeker oranı 19-20 lere çıktı neden olduki pancarın şekerimi arttı birden ona neden bir şey söylemiyorsun .Aynı pancar 1 hafta önce 16 polar bir hafta sonra 19 polar çıkıyor
Merkeze dağıtılan kotayada tepki gösterdinmi yoksa sanada verdikleri için ses çıkartmadın mı?