çift çekere alınca ses geliyo

tarlayı sürerken bir ses meydana çıktı hızlı şekilde tık tık tık tık yapıyo makina durunca kesiliyo çif çekeri devreden çıkarınca ses kesiliyo servise gidecem ancak pazartesi yavru şanzımanda yada şaftta diye tamin ediyom başından böyle bir olay geçen varmı ??*-s sizce ne olabilir

Ynt: çift çekere alınca ses geliyo

masseysuper90 link=topic=39238.msg339674#msg339674 date=1297530342' Alıntı:
Şaftın mafsallarına bak bence .Bozulmadıysa güzelce yağla yada bilyalara baktır.
sesi önce şanzımandan geliyo zannettim 4*4 ü boşa alınca sesi kesti .. bende acaba yavru şanzumanda bir problemmi var diye korkuyom ustayı aradım şsftta olabilir dedi
önünden gelen pazar makina işi biliyo anca salı günü iş başı yapar

MOturun kac yillik. Garanti kapsamina aldilarmi. Bizim orda olayi düzgünce anlatirsan sürücü hatasi olsa bile servis bir sekilde garanti kapsamina alip faturayi fabrikaya cikariyor...

satocan58 link=topic=39238.msg341588#msg341588 date=1297800712' Alıntı:
MOturun kac yillik. Garanti kapsamina aldilarmi. Bizim orda olayi düzgünce anlatirsan sürücü hatasi olsa bile servis bir sekilde garanti kapsamina alip faturayi fabrikaya cikariyor...
2006 model garanti yok noo-*-s noo-*-s bana patladı dt kutusu sırf 1000 lira dişli yag vs toplam 1800 bay-*s bay-*s

gezegen abi benim 6546 yada aynısı olmuştu yavru şanzıman veya şaftla alakasıyok ön difransiyeldeki dişliyi bozmuştur biz 6546 nın dişlisini bulamadık tornada yaptırdık yaklaşık 1000TL ye mal oldu sanada gecmiş olsun

ramazanpullu link=topic=39238.msg342849#msg342849 date=1297941839' Alıntı:
gecmiş olsun
eğer motor çalışıyorsa haliyle çalışan demir aşınır ama çalışmayıpta arıza verirse o adamın zoruna gider
kız-*sw zuha-*-sBizim 168 geçen kış yaklaşık 4-5 ay yattı baharın çıktığında nadasa başladık ilk tarlada stop etti babam işi biliyo hava yapmış mazot. İyice kontrol edincede mazot otomatiğinin bozulduğunu farketti. Değiştik. Her sene yaşıyoruz bu olayı. Her zaman otomatik bozulmasada ufak tefek bozuluyo bir yeri. Yaptıktan sonrada sonbaharda içeri koyana kadar hiç bi sorn olmuo yani ne oluyosa yatmaktan oluyor çalışırken bir şey yok.