römork freni ne işe yararr !! kendi tasarımım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
24.11.2009
11,105
765
Ankara

arkadaşlar tasarım ve patenti bendedir :D kimse çalmaya kalkışmasın ;D
09022011152.jpg

09022011153.jpg

09022011154.jpg

09022011156.jpg

Ynt: römork freni ne işe yararr !! kendi tasarımım :)

freni söküp mibzerin otomatiklerine bağladım sistem acayip güzel çalışıyor herkese tavsiye ederim gidip sırf pistonu için mibzer almayın değmez kabinli traktörü olupta mekanik otomatikli mibzeri olan arkadaşlara öneririm biz 2 senedir kullanıyoruz kendim evin önünde yaptım sorunsuz çalışıyor..tavsiye ederim..

Buna gerek yoktuki topraaam. Bizde elimizdeki eski sakalaga 2 tane piston yaptirdik orjinal gibi oldu. Köyden resim isteyim bi bak. Cok para tutmaz sanirim.

Bestepeli58 link=topic=39264.msg340099#msg340099 date=1297602993' Alıntı:
Eline sağlık güzel olmuş ok-*-s işlevini anlayamadım :S
iple elinle çekerek attıracağın otomatikleri içeriden hidrolikle attırıyosun ...
BASAYEV link=topic=39264.msg340100#msg340100 date=1297603157' Alıntı:
şimdi mibzeri çalıştırıyon demi sen volki yani araba frenini iptal edip mibzerde kullanıyon
evet mustafacm :) otomatik kolaarına monte ettim parmağımle içerden attırıyom otomatikleri :D
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=39264.msg340107#msg340107 date=1297604145' Alıntı:
ne nasıl yapılmış romorkun neresi mibzerin neresine olmuş valla bende anlamadım inşallah tam net anlatırsın başarılar
şimdi römorkun üzerinde hidrolik frenler bulunur genelde bizim köyde frene ihtiyaç duyulmadığı için söktüm ben onu.. mibzerimiz ekermek 20li otomatik kollarını urganla çekip attırmak zor oluyodu ve içeriye toz giriyodu şimdi bu pistonu kollara bağladım bunuda dışarıdan motorun hidrolik çıkışına bağlayıp içerden çok kolay bir şekilde otomatikleri attırabiliyorz.. basit bir işlemm resimler net olmadı garajda olduğu için inşallh en kısa zamanda daha detaylı çekerm.
satocan58 link=topic=39264.msg340108#msg340108 date=1297604383' Alıntı:
Buna gerek yoktuki topraaam. Bizde elimizdeki eski sakalaga 2 tane piston yaptirdik orjinal gibi oldu. Köyden resim isteyim bi bak. Cok para tutmaz sanirim.
onu bizde sorduk 700-800liraya mall oluyodu tabi o daha güzel ama insanın kendi yaptığı şeyleri kullanması daha bi güzel oluyor vede maliyetsiz :D

Iscilik cok para ellaham sizin orda. 2 piston 2 tanede idrolik borusu cok tutmaz cünki. Memnunsan sorun yok, ama biraz daha gelistir be gardas.))) Urgan yerine baska bisey tak, görüntüde güzel olsun...

satocan58 link=topic=39264.msg340114#msg340114 date=1297605966' Alıntı:
Iscilik cok para ellaham sizin orda. 2 piston 2 tanede idrolik borusu cok tutmaz cünki. Memnunsan sorun yok, ama biraz daha gelistir be gardas.))) Urgan yerine baska bisey tak, görüntüde güzel olsun...
işçiliğinden değilde şimdi 96 model mibzer buna masraf etmeye değmez zaten şurda 2-3sene sonra değiştirebiliriz.. urgan boşte duruyo aga her ihtimale karşı benim sistem çökerse urgan devreye girecek :D :D

emegıne saglık volkan ....boyle yenıılıklere acık ınsanları hep sevmıssımdır ;D ;D bızım romork ta pıstonlu ama sokersem sonu ölüm olabılır zuha-*-s zuha-*-s

ertac sahın link=topic=39264.msg340117#msg340117 date=1297606467' Alıntı:
emegıne saglık volkan ....boyle yenıılıklere acık ınsanları hep sevmıssımdır ;D ;D bızım romork ta pıstonlu ama sokersem sonu ölüm olabılır zuha-*-s zuha-*-s
sen onu sökmeyi bırakta ;D daha mibzerdekileri söküp römorka tak :D ;D ;D

Güzel sistem volkan yalnız tarlalar hep aynımı bitiyor sağ taraf biti sol tarafta ekilecek yer kaldı orayı nasıl ekecek mecburen ikisi bir inip kalkacak buda fazla tohum demek sen en iyisi bir tane daha romork freni bul mahalleden :D :D

teşekkürler arkadaşlar
Ağır abi link=topic=39264.msg340290#msg340290 date=1297619818' Alıntı:
Güzel sistem volkan yalnız tarlalar hep aynımı bitiyor sağ taraf biti sol tarafta ekilecek yer kaldı orayı nasıl ekecek mecburen ikisi bir inip kalkacak buda fazla tohum demek sen en iyisi bir tane daha romork freni bul mahalleden :D :D
abi şimdi o urgan bi yündende o işe yarıyor ben bunu tasarlarken :D herşeyi düşündüm kollar tek tekde çekilebiliyor o yüzden sabit bişey yapmadım kullandığım profilleri kanepeden kestim içlerini keserek yatak açtım pompanın mili o profilin içinde boşta duruyor sadece itekliyor yani kolları urganla çeksen pompayı hiç oynatmadan kollar çok rahat bir şekilde geliyor :) yani sistem hiçbir değişiklik yapmadan iki türlüde kullanılır..köyde benden görüp gidip sanayide yaptıranlar oldu adam direk kaynatmış kollara mecbur ikisibir çalışıyor saygılar :D

anayurtlu 3105d link=topic=39264.msg340467#msg340467 date=1297631135' Alıntı:
teşekkürler arkadaşlar abi şimdi o urgan bi yündende o işe yarıyor ben bunu tasarlarken :D herşeyi düşündüm kollar tek tekde çekilebiliyor o yüzden sabit bişey yapmadım kullandığım profilleri kanepeden kestim içlerini keserek yatak açtım pompanın mili o profilin içinde boşta duruyor sadece itekliyor yani kolları urganla çeksen pompayı hiç oynatmadan kollar çok rahat bir şekilde geliyor :) yani sistem hiçbir değişiklik yapmadan iki türlüde kullanılır..köyde benden görüp gidip sanayide yaptıranlar oldu adam direk kaynatmış kollara mecbur ikisibir çalışıyor saygılar :D

sen dediğimi yabana atma git barış tan veya hüseyin abi gilin römorklardan gece aşır fren tertibatını tak mibzerin diğer tarafına :D :D urganlarıda yak :D :D :D

Ağır abi link=topic=39264.msg340481#msg340481 date=1297631702' Alıntı:
sen dediğimi yabana atma git barış tan veya hüseyin abi gilin römorklardan gece aşır fren tertibatını tak mibzerin diğer tarafına :D :D urganlarıda yak :D :D :D

muhtarım bizim ramuk fireninide kepçeye bağlamıştık eski kepçede pistonla açıyoduk ağzını :D burda ramuk frenleri fren dışında her türlü şeyde kullanıyoz :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...