FIAT 65-46 DT İLE AYÇİÇEK SAPLARINA CİGULİ ÇEKİYORUM 2010...!!!

Fiat 65-46 DT İle Ayçiçek Saplarına (Kıyıyorum) Ciguli Çekiyorum 2010....!!!

30/08/2010

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da Fiat 65-46 DT ile ayçiçek saplarını kıyıyorum. Bu sene fazla ciguli işine gitmedim. Ondan fazla fotoğraf yok. Ares' inde ayçiçek hasatından kalma iki fotoğrafı vardı. Onlarıda bu konuda paylaşayım dedim....;)

alipasalierkan................;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: FIAT 65-46 DT İLE AYÇİÇEK SAPLARINA CİGULİ ÇEKİYORUM 2010...!!!

güzel makine sapları iyi parçalıyor amma bizim burdada mısır sapları dert oluyor böle bi makine getirmişler iyice saman haline getiriyor

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

SmhGwz link=topic=39274.msg340268#msg340268 date=1297618117' Alıntı:
erkan abi bu moorun üstündeki tahtalar flan agırlık olsun diyemi konuldu ve geri geri gitme işlemi olsa bu iş daha güzl olmamı?.

Tahtalar tampon vazifesi görüyor. Ayçiçek sapları traktörü çizmesin diye. Geri geride kıyılır. Ama geri geri gitmeye dayanmak mesele. Birde mil keserse o zaman üstünden geçme ihtimali var...:D

eline sağlık erkan,işte tarladan çöp çıkarmayanlardan birtanesi,bu ciguli dediğin aletten bölgemizde ilk ayçiçeği ekildiği yıl kiralık getirmişlerdi 65-46 nın altındaki kabloları koparmıştır saplar başıma geldiği için biliyorum tek çeker 65-46 yla ayçiçek sapı kırmıştım altındaki kabloları bütüm koparmıştı

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

tokmakcı link=topic=39274.msg340289#msg340289 date=1297619772' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi küçük işler küçüklerin desene :) CLAAS römorkla ne bekliyordu orda ?

Öyle hepsinin işi ayrı bizde. Ares ' te deponun dolmasını bekliyordu. O tarla o fotoğrafları çektiğim zaman biçiliyordu. 65-46 DT ' de o tarlaya ciguli çekiyordu. Ama o tarladan malesef 2 fotoğraf çekebildim. Aslında o tarlaya 3 traktör ve biçerdöverle gittik. Fakat tarla biraz yolsuz. Yanında anız tarlası vardı. Ordan geçiyorduk. Tarlanın sahibi geç kalmış gibi duramamış dize kadar nerdeyse aktarma yapmıştı. O yüzden biz amcaoğlu ile ARES ve 70-66 ile römorklarla arkadan geldik. Tarlaya girip çıkmak için yol yapmakla biraz uğraştık. Aktarma çizisini topaçla doldurduk. Sonrada çiğnedik. Biz uğraşırkende biçerdöver tarlaya girdi. 65-46 ' da arkasından ciguli ile girdi. Bizde tarlanın içine girmek için sapların kıyılmasını bekledik biz girene kadar tarlaya tarla yarı oldu zaten. Sonrada depo boşalacak diye ARES ' in başında beklerken pek fazla fotoğraf çekme imkanım olmadı.

hacimmet link=topic=39274.msg340301#msg340301 date=1297620872' Alıntı:
eline sağlık erkan,işte tarladan çöp çıkarmayanlardan birtanesi,bu ciguli dediğin aletten bölgemizde ilk ayçiçeği ekildiği yıl kiralık getirmişlerdi 65-46 nın altındaki kabloları koparmıştır saplar başıma geldiği için biliyorum tek çeker 65-46 yla ayçiçek sapı kırmıştım altındaki kabloları bütüm koparmıştı

Bizimde kabloları her sene koparıyor. O yüzden alıştık. Ben kabloları sağlama alıyorum. Eğer kopan olursa işler bittine tekrardan bağlıyorum. Her sene koptukları için hangisi nereye bağlanacak ezberledim. Zaten hep aynı koptukları yerlerden kopuyorlar...:D

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

apoxlost link=topic=39274.msg340328#msg340328 date=1297622070' Alıntı:
bu ciguliyi ilk görüşüm öncedende bilmiyordum . altta bıçaklar sapları parçalıyor galiba

Evet alttaki bıçaklar silindir şeklinde dizili. Döndüğü zaman sapları parçalıyorlar.

Ağır abi link=topic=39274.msg340356#msg340356 date=1297624190' Alıntı:
Yine güzel kareler erkan fıata biraz modifiye şart bi ön çamurluk daha bi renk katacak motora

65-46 ' ya biraz modifiye düşünüyorum. Fakat fırsat olmadı. Tabi birazda modifiye için ödenek çıkarmak lâzım. Ön çamurluğu 70-66 ' ya almayı düşündük. Ama amcam pahalı diye almamış. İstanbul ' a gidip oradaki parçacılardan bakmak lâzım. Ama 65-46 ' dan önce 70-66 ' ya olsa daha iyi olacak. 65-46 ' ya belki ileride kabin filan değiştirirsek o zaman komple bir bakımla çamurlukta takarız.

ÖZzGÜR link=topic=39274.msg340367#msg340367 date=1297624687' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan...Cigulin güzel iş çıkarmış...

Sağol Özgür. Ciguliden çok memnunum. Daha aldığımızdan beri bıçaklarını çevirmedik. Gayet iyi iş çıkarıyor. Biz ilk çıktığı zamanlarda almıştık. O zamandan beri sorunsuz işimizi görüyor. Bizimle aynı zamanda alan başkaları üstüne ikinci cigulilerini aldılar. Daha bizimkinin maşallahı var. Bir problem çıkarmadı. Mili ve yatakları çok sağlam. Bazı markalara bakıyorum. 2 tane L demire bir tane fabrikasyon yatak takıyorlar. Sonra dağılıyorlar. Bizimkisi komple yatak özel yapım ağır tip. O yüzden hiç problem çıkarmadı. Tabi birazda düzgün kullanımında etkisi var...:D

_ÖzGüR_ link=topic=39274.msg340399#msg340399 date=1297626754' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi harbiden yeni biçilmiş yer olmasına rağmen cuguli çok güzel kıymış bazıları güzel kıymıyor kaçıncı vitesle çekiyorsun

Genelde 2. vites ile çekiyorum. Ama tarla düz olursa bazen 3. vitesede atıyorum. Ama çok gaz vermiyorum. 2. vitesten biraz daha hızlı gidiyorum. Ama öyle çok aşırı basmıyorum.

Zaten çok hızlı gidince güzel iş yapmıyor.Erkan abi bunların bi de çiftlileri çıkmış.Arka arkaya iki tane.Onlar da çok fena kıyıyo. :D

<<B.Özyurt>> link=topic=39274.msg340758#msg340758 date=1297719569' Alıntı:
Zaten çok hızlı gidince güzel iş yapmıyor.Erkan abi bunların bi de çiftlileri çıkmış.Arka arkaya iki tane.Onlar da çok fena kıyıyo. :D

Evet Berk çiftlileride var. Onlar daha güzel kıyıyordur. Ama biraz tabi fiyatada etkisi var. Açıkçası bizim buralarda çiftlisinden kullanan yok. Biraz fiyatı etkiliyor sanırım. Daha tırmıkla, goble ile kıymaya çalışanlar varkende çiftlinin kullanılmasına daha var diye düşünüyorum....:D

alipasalierkan link=topic=39274.msg340420#msg340420 date=1297628272' Alıntı:

Genelde 2. vites ile çekiyorum. Ama tarla düz olursa bazen 3. vitesede atıyorum. Ama çok gaz vermiyorum. 2. vitesten biraz daha hızlı gidiyorum. Ama öyle çok aşırı basmıyorum.

erkan güzel paylaşım :) cuguli güzel alet , olmazsa olmazlardan artık :)

ben başakla 3 ya da 3,5 la gidiyorum :) hızlı gidince de güzel oluyo :)