Dünyanın en büyük tarlası!

Dünyanın en büyük çiftliğine sahip Rus Ivolga zor günler geçiriyor. Küresel kriz döneminde tahıl fiyatlarının rekor seviyede düşmesi ve ardından gelen kuraklık şirketi ödeme zorluğuyla karşı karşıya bıraktı. Rusya ve Kazakistan’da toplam 1.5 milyon hektar toprağı bulunan şirket borçlarını yeniden yapılandırabilmek için sahip olduğu arazilerin bir bölümünü satmayı planlıyor.

BÜYÜK ORTAK ARANIYOR
2007’de Royal Bank of Scotland’dan aldığı 300 milyon dolarlık kredinin yeniden yapılandırılması için yürütülen görüşmelerde Ivolga’nın elinde tuttuğu ve dünyanın en büyük tarlası olarak kabul edilen arazilerin toplam 1.6 milyar dolar değerinde olduğu belirtildi. Rus şirket yetkilileri Ivolga’nın tamamının satışına sıcak bakmamakla birlikte büyük bir pay satışını destekliyor.

Ynt: Dünyanın en büyük tarlası!

1,500 ,000 dekarı traktörle kaç günde süreriz.günde 50 dekar sürsem.30 000 gün.82 yılda. günde 100 dekar sürsem.41 yılda sürecem.bu tarlayı bir sefer sürmeye benim ömrüm yetmez.Bana acıyın ben almıyayım.

yukarıda birde hektar yazıyor.bir hektar 10 dekar dır.o zaman işler dahada karışık.

TT 55 link=topic=39327.msg341544#msg341544 date=1297797196' Alıntı:
1,500 ,000 dekarı traktörle kaç günde süreriz.günde 50 dekar sürsem.30 000 gün.82 yılda. günde 100 dekar sürsem.41 yılda sürecem.bu tarlayı bir sefer sürmeye benim ömrüm yetmez.Bana acıyın ben almıyayım.

yukarıda birde hektar yazıyor.bir hektar 10 dekar dır.o zaman işler dahada karışık.
Kolayi vardir be ali gardas. Örnegin bizde olsa o tarla Sivastan biner söförün biri yildizeline gelinceye kadar aksam olur. Orda baska biri biner. Oda gitse bi boy sabaha kadar öyle öyle biter herhal.)))) Adamin yüzlerce traktörü vardir zaten. Hatta yüzlerce yetmezya artik nesi varsa onla isliyodur......

yanlız adam link=topic=39327.msg341552#msg341552 date=1297797968' Alıntı:
zenginin parası zügürdün çenesini yorar :D
demiş atalarımız bizler elimizdekinleri sıkıtutalımda tayip ağa birdaha gelirse napıcaz onu düşünelim derim
Memleketimizden vazgececek degilizde baska caresine bakacaz tabi. Bugüne kadar olan neyse o olacak. Hani Mustafa Kemal ATATÜRK demisya köylü milletin efendisidir diye, durumu kötü olan hep oldugu gibi apartmanlarin ahmet efendisi, hasan efendisi, ali efendisi olacak. Iyi olan servis alacak, büfe acacak bilmem ne olacak. Üretim azaldi diye bu seferde ürüne zam gelecek. Kimse bu millet niye köyünü terk etti diye düsünmeden carpik kentlesmeden, trafikden, kapkacdan yine köylüyü sorumlu tutaak. TAyyip efendinin tuzu kuru. Ogluna göre unakitana göre yeni yasalar cikarip ceplerini dolduracak. Bakti biraz oy kaybediyo kömür yerine baska bisey dagitacak. Bu ara ucuz daire kozu var elinde. Oda gidince merak ediyom neyle kandiracak bu saf yurdum insanini. DIn elden gidiyorda bir yere kadar sonucta. Secimlerde görecez bakalim nereye gittigimiz.....

satocan58 link=topic=39327.msg341557#msg341557 date=1297798722' Alıntı:
Memleketimizden vazgececek degilizde baska caresine bakacaz tabi. Bugüne kadar olan neyse o olacak. Hani Mustafa Kemal ATATÜRK demisya köylü milletin efendisidir diye, durumu kötü olan hep oldugu gibi apartmanlarin ahmet efendisi, hasan efendisi, ali efendisi olacak. Iyi olan servis alacak, büfe acacak bilmem ne olacak. Üretim azaldi diye bu seferde ürüne zam gelecek. Kimse bu millet niye köyünü terk etti diye düsünmeden carpik kentlesmeden, trafikden, kapkacdan yine köylüyü sorumlu tutaak. TAyyip efendinin tuzu kuru. Ogluna göre unakitana göre yeni yasalar cikarip ceplerini dolduracak. Bakti biraz oy kaybediyo kömür yerine baska bisey dagitacak. Bu ara ucuz daire kozu var elinde. Oda gidince merak ediyom neyle kandiracak bu saf yurdum insanini. DIn elden gidiyorda bir yere kadar sonucta. Secimlerde görecez bakalim nereye gittigimiz.....
çok güzel ifade etmişsin katılıyorum alk-*s