5725 super plus lastik sorunu

arkadaşlar jondere lşirketiyle 1 senedir makkmemeliz davalara gire çıka yaklaşık 3 milyar çıvarında makeme ve avk vs. jondeerede istanbuldan avk. yollak onlarda tahmini 10 milyar civarında masraf ettiler ve iş inada bindi 2 sefer ünüvesiteden ilk fırat ünvestesi den kimya mühedisleri 2 hafta öncede inönü ünüvestesi gelen heyet karalı dün makemeye göndermiş heyet kimya mühendslerinden oluyor allaha çok şükür adamlar raporda bütün hatayı gooder limt şirketine kesmişler kavucuk hatası vu faklı kimyavi terimler kullanmışlar avkatları 1 ay gün ikstedi raporu inceleye diye insallah bitti sayılır ama jondeere müşteriye karşı yükümlüklerini yerine getirmiyor ve anlaşma taraftarı olmuyor ama kendileri kaybediyor eğer ben işten anlamayan biri olsaydım 1 senede 5 milyar verip 2 ci tekeri takacakhtım arkakadaşlar mümkün olduğu kadar bu markaları boykot edelim bu yazılarım bilgilendirme amaçlı eğer madur olanlar varsa asliye ceza makkmelerine dava açsınlar

Ynt: 5725 super plus lastik sorunu

eger sen bu davayı kazanırsan senin aldıgın sonuc örnek olacak senden sonra snein gibi aynı seri üretimden cıkan tekerleri kullananlar senin davanı örnek göstererek kısa zamanda davalarını sonuçlandırabilecekler.. bu magduriyeti yaşayanlar bunu takip etmeli ve sonucuna göre dava açmalıdırlar..

tebrik ederim kardeş biz olsak ya boş ver deriz elimizi cebimize atarız bir 5000 bin lira daha verir gider lastiği alırdık helal olsun taktir ettim seni haksızlığa boyıun eymediğin için güzel paylaşım

arkadaşlar hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim bu daha önce sonuçlanırdı ama bayi olsun servis olsun jondeere olsun beni 4-5 ay civarında oyaladılar iyi niyetimi kullandılar bana jondeere goodera dava açmış bekle sonuçlanıcak az kaldı ondan sonra gooderin hindistanda ürettiği lastikler için jondeere makkemeyi kaybetti gibi onlara benim lastikleri USA marka olduğunu hindistandaki makkemeyle ne alakası var dedim onlar avrupadaki makkemeyi bekle dedi avukat arkadaşıma danıştım hemen dava açalım dedi şimdikte jondeerenin avukatları her celsede kulanıcı lastikleri kullanıyor diye gündeme getirdiler bende savummada türk çifçisinin avrupa çifçisi gibi kazançları yokki herse lastik taksinlar bu avrupada olsa şirketiniz bayağı ismini lekelerdi ama burası türkiye ayrıca lastikleri kulanıyorum ama lastiklerin bu şekil çalışması motorun ve yakıt performasını etkiyor benim kayım ne olacak dedim

VALA iy yapmışsın mahkemeye vermekle hakkını ara tabi ama benim 2011 model 5625 te öyle bi sorun yok tekerler de en ufak bir asınma yok cifte de yüktede calıstı 150 saate yaklastı en ufak sorun yok önceki 5303 te de öyle bir sorun yok tu lastikler güzel bence ama 2010 ve önceki 5025 serilerinin ön ve arka lastik tipleri falan kötü kalitesi de kötü heralde kulanıcılar böyle söledigine göre ama bence suç lastik fabrikasının dır zaten suc kauçukla ilgili lastigin kendi malzemesiyle ilgili traktörün bir sucu yok bence ama senin için en hayırlısı olsun umarım davayı kazanırsın

ceya023 link=topic=39377.msg341952#msg341952 date=1297840989' Alıntı:
eger sen bu davayı kazanırsan senin aldıgın sonuc örnek olacak senden sonra snein gibi aynı seri üretimden cıkan tekerleri kullananlar senin davanı örnek göstererek kısa zamanda davalarını sonuçlandırabilecekler.. bu magduriyeti yaşayanlar bunu takip etmeli ve sonucuna göre dava açmalıdırlar..
Bu dava kazanılırsa; diğer başvurular için ' emsal ' teşkiledecektir..

Goodyear ' da daha öncede bir arkadaşın sorun yaşadığını duymuştum. New holland da bu sorun çıkmış bayi good year bayisine yönlendirmiş ancak onlar lastiği değiştirmeye yanaşmamışlar. O kişide boykot ederek lastiği dükkanın önünde yakmış diye duydum bir tevatürde.
Esasında bunlar eski ve çok büyük firmalar senelerdir para kazanıyorlar neden hatalı olduklarını kabul etmiyorlarki bir lastik onlar için devede kulak bile değil ama çiftçi için hesapta olmayan bir masraf çıkıyor ve dolayısıyla başka bir yerden tasarrufa kaçmak zorunda kalıyor.
Hakkını aradığın için tebrik ederim arkadaşım. Ancak firma yetkilileri ile irtibata geçip benim mağduriyetimi giderin bende davamdan vazgeçeyim seklinde iletişime geçersen baş ağrısından kurtulursun. Bu onlarında işine gelir, bu dava işleri çok sıkıntılı çünkü.

nailyetek link=topic=39377.msg342088#msg342088 date=1297855112' Alıntı:
Bu dava kazanılırsa; diğer başvurular için ' emsal ' teşkiledecektir..

aynen öle zaten emsal teşkil edecek diye firmalar bu tür davaları kaybetmemek için ellerinden gelen herseyi yapıyorlar.. kaybedince o seri lastikleri kullanan tum goodyear kullanıcıları bir celsede sonuca giderler emsali oldugu için mahkeme uzun sürmez firma hepsini degiştirmek zorunda kalır.. kaldıki yahya bey in de dedigi gibi lastiklerin erken tukenmesinden dolayı yaşadıgı yakıt kaybınıda talep etmelidir bence..

ydincbayram artık bu aşamadan sonra anlaşma söz konusu olamaz olsa bile mahkemeye harcanan okadar parayı kim karsılayacak.. zamanında mahkeme süreci başlamadan kabul etselerdi olurdu.. şuan lastik fiyatından cok masraf edilmiştir bu mahkemeye keşif ücretleri avukat paraları v.s.

Marka olmak kolay değil.... yılların deneyimi, kalitesi, tecrübesi vs. vs. olmalı...Firmalar, sonuna kadar markanın arkasında olmalı...işte lastik şu marka, akü bu marka, şanzıman şu marka deyip işin içinden sıyrılmayla olmaz. olmamalı...Ana firma/marka sorunu çözmeli...yan marka/ürün firmalarıyla beni muhatap etmemeli...

Bizimde başımızdan geçti böyle bi olay 12 yıl önce... biz lastikleri değiştirtemedik...Ama o zamanlar kanunlar tüketicinin pek arkasında olmuyodu.kanunlar şimdi tüketiciyi daha çok kolluyorlar....Bayiiler hep lastik firmasını suçlayıp bizide oraya yönlerdirmişlerdi...