TD 80 D DT YAKITI VE ÇEKİŞİ NASIL

Ynt: TD 80 D DT YAKITI VE ÇEKİŞİ NASIL

rocky link=topic=39404.msg411249#msg411249 date=1306962879' Alıntı:
arızalıda ondan. ama saati doldurduk 100 saat yaptırdım motora 6 Haziranda bölge müdürü gelcek gezici servis falan filan bakalım ne dicekler. ozaman sizlerle paylaşırım.
arızası nedir neresini beğenmiyorsun ?

mali87 link=topic=39404.msg411254#msg411254 date=1306963795' Alıntı:
rocky turbo bozulunca naıl ses mi yapıyor yoksa çekiştenmi düşüyor nasıl anladınız.
yok turboda sorun varmı yokmu onu bilmiyoruz. onun hakkında bişey demedim. ama büyük ihtimal oda bozuktur çünkü çiğ mazot atıyo çekiş zaten düşük anlıcağın sorun bitane değil. yahu öyle bişey ki egzozun üzeindki delikli ızgara varya. onun bile kaç kere civataları düştü hep yeni taktım sıktım heryeri sökülüyo. motor çok güzel motor ama bi sağlam olsa... yoksa td lerin içinde alınacak en ideal motor bence. ama bu arıza olayı can sıkıyo işte at-*-*

rocky link=topic=39404.msg411260#msg411260 date=1306964499' Alıntı:
yok turboda sorun varmı yokmu onu bilmiyoruz. onun hakkında bişey demedim. ama büyük ihtimal oda bozuktur çünkü çiğ mazot atıyo çekiş zaten düşük anlıcağın sorun bitane değil. yahu öyle bişey ki egzozun üzeindki delikli ızgara varya. onun bile kaç kere civataları düştü hep yeni taktım sıktım heryeri sökülüyo. motor çok güzel motor ama bi sağlam olsa... yoksa td lerin içinde alınacak en ideal motor bence. ama bu arıza olayı can sıkıyo işte at-*-*

kötü bişey kardeş sıfır motor alıon sorun çıkıo ihşallah hallolur. Aslında sana yeni motor vermeleri gerekir. hakkını ara ...

mali87 link=topic=39404.msg411263#msg411263 date=1306964676' Alıntı:
kötü bişey kardeş sıfır motor alıon sorun çıkıo ihşallah hallolur. Aslında sana yeni motor vermeleri gerekir. hakkını ara ...
yeni motor verilmezmiş ama motoru komple değil sadece blok kısmını söküp yeni motor takarlarmış. yenisiyle değişmiyomuş güya.

rocky link=topic=39404.msg411265#msg411265 date=1306964843' Alıntı:
yeni motor verilmezmiş ama motoru komple değil sadece blok kısmını söküp yeni motor takarlarmış. yenisiyle değişmiyomuş güya.
olurmu öyle şey bilmiyorum ama degiştirmeleri lazım tonla para veriyoruz 0 motur bozuk çıkıyor kesin degiştirmeleri lazım bugün bi telefon aldınmı bozuldumu onu bile degiştiriyorlar .
egzoz daki çivataların gevşemesi moturun baya zorlandıgından olabilir buda motur arızasını gösterir

mali87 link=topic=39404.msg411267#msg411267 date=1306964946' Alıntı:
:( öyle
Abdullahh link=topic=39404.msg411270#msg411270 date=1306965157' Alıntı:
olurmu öyle şey bilmiyorum ama degiştirmeleri lazım tonla para veriyoruz 0 motur bozuk çıkıyor kesin degiştirmeleri lazım bugün bi telefon aldınmı bozuldumu onu bile degiştiriyorlar .
egzoz daki çivataların gevşemesi moturun baya zorlandıgından olabilir buda motur arızasını gösterir
bende aynen öyle dedim. bigün pidecide pide yerken pat telefon çaldı açtım türktraktörden hatice diye birisi 2 gün öncede hem bayii şikayet ettiydim hemde arızayı yeniden dile getirdiydim :) sonra aradı işte bende hepsini saydırdım. dedim biz onca para veriyoz bide üstüne arkasında durmuyonuz. bugün en basidinden bi örnek verecek olursak diyelim ki yeni bi telefon aldınız bir sorunu oldu aldığınız yere geri götürdünüz. sonra size deseler telefonunuz arızalı açıp tamir edip yapalım siz sorsanız arızası ne diye bide sorunu bilmediklerini söyleseler siz yenisinimi isterdiniz yoksa açın kardeşim önemli değil mi derdiniz bi telefon için. en basidinden bugün içi açılmış bi telefonu satmaya kalksanız piyasadaki değerinde imkanı yok satamazsınız. o yüzden açtırmak istemiyorum alın bunu geri ya parayı geri verin yada yenisin getirin dediydim bende :D

mali87 link=topic=39404.msg411246#msg411246 date=1306962594' Alıntı:
kardeş beniki 2004 modeldi seninki fantom . belki sizde orunu çözmüştür fabrika. ben servise götürdüm motoru deponun üzerinde ir hortum varmış .deponun hava almasını sağlayan. onu değişti ama gene düzelmedi. Bide benim çektiğim en büyük sorun intercooler ile radyetörün yapışık olmasından dolayı balyada çok hararet yaptı motor. sizin fahantomlarda önde fan var sanırım. demekki benden başkada bu problemi yaşayanlar olmuş
doğru söylüyorsun biz alıncada onlar hararet yapıyormuş dediler demekki sıkıntılı bir seri varmış o öndeki fan klımanın ya . şimdiye kadar hiç hararetle karşılaşmadık.