MİBZER OTOMATİĞİ İÇİN MEKANİK SİSTEM YİNE ANAYURT YAPIMI ;)

URGANLA MİBZER OTOMATİĞİ KULLANMAKTAN BIKANLAR VE KABİNLİ MOTORDA RAHATLIK İSTEYENLER İÇİN ok-*-s

OTOMATİK KOLLARINA İNCE BİR HALAT BAĞLIYORUZ
1335Fotograf1020.jpg

5713Fotograf1021.jpg

433Fotograf1025.jpg

MİBZER OKUNA ŞEKİLDEKİ GİBİ 2 MAKARA KAYNATIYORUZ
7697Fotograf1022.jpg

7474Fotograf1023.jpg

OKUN UCUNA ŞEKİLDEKİ GİBİ BİR MAKARA DAHA KAYNATIYORUZ
8597Fotograf1024.jpg

HALATIMIZI MAKARALARIN ALTINDAN GEÇİRDİKTEN SONRA BU ŞEKLİ ALIYOR

9573Fotograf1027.jpg

BUNDAN SONRASI İÇİN RESİM YOK MALESEF AMA ANLATIYIM ok-*-s HALATIN UCUNA MİBZER ZİNCİRİNİN HALKALARINDAN BİRİNİ TAKIYORUZ MOTORUN HDİROLİK KOLLARINA DOKUZ DELİK DEDİĞİMİZ DEMİRİ HALATIN UCUNA TAKTIĞIMIZ HALKANIN İÇİNDEN GEÇİRİP KOLLARA TAKIYORUZ. SONRASI BİLDİĞİMİZ GİBİ OTOMATİKLERİ ELİMİZLE ÇEKMEK YERİNE HİDROLİĞİ KALDIRIP İNDİREREK ÇEKİYORUZ. UMARIM İŞİNİZE YARAR.

MUHTARIM SEN MERAK EDİYODUN RESİMLERİ PAYLAŞTIM GARAJDA KARANLIKTA NE KADAR BELLİ OLDUYSA ARTIK ok-*-s

Ynt: MİBZER OTOMATİĞİ İÇİN MEKANİK SİSTEM YİNE ANAYURT YAPIMI ;)

ben kendim indirip kaldıran parçayı söküp attım 80 tl ye mibzer lifti aldım taktım orjinal hidrolikli oldu 3 yıldır kullanıyorum memnunum

Şunun çalışma sistemini görmek isterim ne kad bakarsan bak resme bi yere kadar :) yakında fig veya yulaf ekerseniz çalışma sistemini canlı görmek isterim

eline sağlık usta güzel fikir herkezde lifli mibzer yok dediğin gibi çoğumuz urganla kullanıyoruz mibzer otamatiğini denemek lazım bu sistemi,paylaşım içn tşk.

paylaşım için teşekkürler barış volkanla birliktemi çalıştınız geçen sene ellerim patladı bu ikili otomatikte bir taraf iniyor bir taraf kalkıyordu bunu denemek isteriz uygulamalı olarak pratik bir çözüm sagolasın alk-*s

Ağır abi link=topic=39440.msg343099#msg343099 date=1297964452' Alıntı:
Şunun çalışma sistemini görmek isterim ne bakarsan bak resme bi yere kadar :) yakında fig veya yulaf ekerseniz çalışma sistemini canlı görmek isterim
o işlerde olur ağır abi m:). şimdi resim falan sonrada videolar gelir inşallah:):):)önceki halinden daha rahattir:).

doganbey1 link=topic=39440.msg343085#msg343085 date=1297963902' Alıntı:
yürrü be Barış:D aga sende potansiyel fazla bunu değerlendir derim:D

Değerlendiriyrz baksana herşey bizim için zuha-*-s

Ağır abi link=topic=39440.msg343099#msg343099 date=1297964452' Alıntı:
Şunun çalışma sistemini görmek isterim ne bakarsan bak resme bi yere kadar :) yakında fig veya yulaf ekerseniz çalışma sistemini canlı görmek isterim

biçime kadar garajdan çıkmaz muhtarım biçimde arpa dökerken mibzeri çıkartırız o zaman takıp videosunu çekerim inş

hacimmet link=topic=39440.msg343103#msg343103 date=1297964701' Alıntı:
eline sağlık usta güzel fikir herkezde lifli mibzer yok dediğin gibi çoğumuz urganla kullanıyoruz mibzer otamatiğini denemek lazım bu sistemi,paylaşım içn tşk.

tşk ederim 2 senedir kullanıyoruz bi sorun çıkmadı pistonlu yapardıkta otomatik kolları volkanıngilin mibzer gibi yanyana değil o yüzden böysedi daha kolay oldu

memory43 link=topic=39440.msg343107#msg343107 date=1297964981' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler barış volkanla birliktemi çalıştınız geçen sene ellerim patladı bu ikili otomatikte bir taraf iniyor bir taraf kalkıyordu bunu denemek isteriz uygulamalı olarak pratik bir çözüm sagolasın alk-*s

bizde 285 varken urgan bağlıydı kabinin arkada küçük cam olduğu için urganı ordan çekiyoduk tümosanı alınca cam açamadık bizde böyle bişey yaptık. volkan pistonlu yaptı bizde öyle yapcaktıkta kollar uzak kaldı hemde pistonu kepçeye taktık ağzını açmak için :)