7. DENİZLİ TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI

23-27 Şubat tarihlerinde yapılacak,olan fuara 'Tarımsal mekanizasyon, traktör ve ekipmanları, hayvancılık, hayvansal üretim teknolojileri ve ekipmanları, seracılık, tohum, fide, fidan, gübre üreticileri ile sulama sistemleri teknolojilerinin yer alacağı fuarda 153 firma stant açacak. Fuara 100 bin kişinin katılmasını bekliyoruz' dedi.

Orion Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan, '7. Denizli Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda 153 firmanın stant açacağını belirterek, '100 bin kişinin katılmasını bekliyoruz' dedi.

7. Denizli Tarım, Sera ve Hayvancılık Fuarı öncesi Denizli Sanayi Odası toplantı salonunda, tarımsal sanayi ve tarım sektörünün gelişimi için toplantı düzenlendi.

Toplantıda konuşan Keçeci, tarıma dayalı sanayi ile tarımsal gelişim için açılan fuarların önemine değindi.

Türkiye ' nin tarımda kendi kendisine yeten bir ülkeyken günümüzde bu özelliğini yitirdiğini ileri süren Keçeci, şunları kaydetti:

'Türkiye birçok tarım ürününde dışa bağımlı. Bu durum nedeniyle dünyada tarım ürünlerinde fiyatların artması bizde de anında fiyat artışlarına neden oluyor. Ne acı ki, 2010 yılında sıvı yağdan mercimeğe, kuru fasulyeden mısıra, pamuğa, buğdaya kadar 9,9 milyar dolar ithalat yaptık. İthalatımız artmaya devam ediyor. Artık tarım, teknoloji kadar önemli. Tarımın stratejik konumu kesinlikle tartışılamaz. Tarım ürünlerindeki yetersizlik giderek daha ciddi sorunlar yaratacaktır. Bu nedenle tarıma yeterli ilgiyi göstermeliyiz. Denizli açısından da bu fuarın tarımın gelişimi, tarıma dayalı sanayinin ufkunun açılması, hayvancılıkta gelişim gibi birçok faydasını göreceğiz.'

Ynt: 7. DENİZLİ TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI

Ağır abi link=topic=39449.msg346925#msg346925 date=1298530546' Alıntı:
Fuarın nasıl olduğunu bilen varmı :S
muhtarım ilk gün izdiham yaşandı girerken ezilme tehlikesi yaşadık sabah saatlerinde aşırı kalabalık vardı katılımcı firma çoktu ama bzı firmalar yoktu ..türkay uzel alpler ünlü yurdusar altınöz gibi çoğu tarım ekipman firmalarını göremedim,,hayvancılık la ilgili firma bu sene biraz fazla gibi geldi bana ..

Ynt: 7. DENİZLİ TARIM, SERA VE HAYVANCILIK FUARI

farmer_deniz link=topic=39449.msg347867#msg347867 date=1298656404' Alıntı:
aga fuar süper nh t7040 lar deutz agratron lar john deere 7030 lar massey 5440 süper ne istersen fotolar çektim video yapıp göndercem en kısa zaman..
paylaşımnı bekliyorum