RADYATÖR TEMİZLEYİCİ FAN SİSTEMİ

Bu wep sitesini dolaşırken buldum dikkatimi çekti sizlerinde görüşlerini almak isterim

YÜKSEK HARARETE KARŞI MAKİNENİZİN SİGORTASI

TEMİZ RADYATÖR YAKIT TASARRUFU SAĞLAR

Yüksek Yakıt Tüketimi

Sebep:
Günümüzün modern tarım, inşaat, geri dönüşüm ve ormancılık makineleri 6 adete kadar radyatöre sahiptir ve yüksek soğutma kapasiteleri vardır.

Bunun bir sonucu olarak da fan, bir elektrik süpürgesi gibi, ortamda var olan toz, elyaf gibi maddeleri hava giriş panellerine ve radyatöre çekerek tıkanmaya neden olur.

Sonuç:
1. Motorun, şanzımanın ve hidroliğin aşırı ısınması.
2. Daha fazla bakım, tamir, temizleme ihtiyacı dolayısı ile mekinenin yatması.
3. Yüksek yakıt sarfiyatı.
4. Senede binlerce YTL ekstra masraf!!!

Radyatör Performans karşılaştırması:
Standart bir fan, kirli radyatörle çalıştığı zaman, temiz olanla aynı soğutmayı sağlamak için 5.2hp fazla güç harcamaktadır.(Nuertingen Üniversitesi/Almanya)

Çözüm:
Patentli Cleanfix sistemi, hava emiş panellerinin ve radyatörlerin sürekli temiz kalmasını sağlayarak %6'ya varan yakıt tasarrufu sağlar.

Günlük radyatör temizliği ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak işçilik ve zamandan tasarruf sağlar.

Makineden daha fazla istifade edilmesini sağlar.

Aşırı hararetten doğabilecek yüksek tamir masraflarına karşı sizi korur.

Cleanfix fikrinin diğer sistemlerden farkı nedir ve ne bu fikrin bu kadar başarılı olmasını sağlıyor?
Eğer standart bir fanın dönüş yönünü değiştirirseniz; hiçbirzaman radyatörü ve hava emiş panellerini temizlemeye yetecek kadar basınç elde edemezsiniz. Çünkü, fan pallerinin yapısı ve profili doğru değildir.

RADYATÖRLER TOZLA DOLMUŞ İSE, CLEANFIX KESİN ÇÖZÜMDÜR

Bazı üretici firmalar, artık cleanfix'i standart ya da fabrika opsiyonu olarak müşterilerine sunmaktalar.
Bugün, cleanfix değişik markaların birçok modeli için çözüm sunmakta. Case, New Holland, Caterpillar, Daewoo, Hitachi, Eco Log, Hyundai, JCB, John Deere, Komatsu, Tigercat gibi markaları sayabiliriz.
newholland_ani.gif

cooling%20mode.jpg
turning(1).jpg
cleaning.jpg

case pamuk toplama makinesinde cleanfix
wep adresi
http://www.arna.biz/default.aspx?pid=1

Ynt: RADYATÖR TEMİZLEYİCİ FAN SİSTEMİ

Ben kubota tanıtım videosundada böle bi test yapıyorlar izlemiştim tum hava kanallarını köpükle tıkıyorlar traktör hiç nefes alamayacak eşekilde traktör sonra stop edince hepsini atıyor dışarı kanalları acıyor.. bide kubota nın radyatörünün önünde bi filtre var cıkıyor elek gibi .. radyatörde sürgülü komple yana cekilip rahatca yıkanabiliyor.. m40 serisi kubotaları incelerseniz bu konuda baya ugraşmışlar..

Ynt: RADYATÖR TEMİZLEYİCİ FAN SİSTEMİ

paylaşım için teşekkrüler yazın balya işinde harman işinde uğraşanlar için güzel olur
ekin biçiyorum yavaş gidiyoruz rüzgarda tam motorun yönünde esince motorun ön tarafı doluyor komple bu istem olsa süper olur