tla90 mı tümosan 85 80 mi alsam ?

Selamlar ben serhat biz 285 mf yi değiştirmek istiyoruz fakat 2 tane traktör bulduk hangisini alalım bilemedik :S
1. traktör tümosan 85 80 kabinli klimalı 2007 model 39000 tl 2500 saatte
2. traktörse TL90A kabinli klimalı 2006 model 1900 saatde 55000 tl
Ama biz bu traktörü balyaya koşacaz bilen kullanan varsa bilgi verirse sevinirim mazot ve çekiş bakımın dan

Ynt: tla90 mı tümosan 85 80 mi alsam ?

balyede tla daha iyi gider, sikinti cekmezsin ama yakitta ne olur bilemem. sirf balyeye kullanacaksan biraz daha ufagini alman daha iyidir. case 70 iyi gider bence. bagimsiz kuyruk mili var tam balye isi icin..

valla benim ustamda 2008 model 85-80 var samana koşuyor yakıda çekişine göre ideal tl 90 mazatu su gibi içer yani hiç boşuna para vemene gerek yok. (al bi tümosan bak keyfine sürsün kendi kendine) :D

iki traktörde güzel ancak tla serisi tümoyla kıyaslanamaz çok farklı özellikleri var balye işinde kullancam demişsin bizim burda bi abimiz 85 80 i balyede kullanıyor ilk başlarda hararet yapıyordu motor sonradan radyatörünü değiştirdiler hararetten kurtuldu çeki olrak biraz zayıf sıkı sapa geldine boğuluyor ama yakıtından memnun tla ya gelirsek tümoyla kıyaslanamaz derecede farklı özellikleri var yakıt konusunda tümodan biraz fazla yakabilir ancak her zaman için tümodan fazla çeker ama tla nın temiz olmasına dikkat et mümkümse tak elden kullanılmış olsun sonra başım ağrımasın bide tla için o fiyat biraz fazla biraz pazarlık payı var die düşünüyorum

bnde var 85-80 balya ısı yapmıyorum ama snn gbı 300 dnm kadar yer ıslıyorum ve sılaj sezonu basldıgı zaman traktor gunluk 6 7 saat dınlenıyo desem yerıdır yanı dr drak yok cok memnunum aynı tarlaya grdık sılaj yapmaya erkunt 80 le 750 devr varmı bılmıorum ama 540 devırle le sılaj yapıodu yıne td 85 le denk geldı oyle 750 devrle yapıo bnım cıktıgım yerden cıkamıo,bılırsınız sılaj makınası balya makınasından daha cok yıpratr uzr motoru cok cddıyım o kadar sıcklarda calıstım klıma zaten sreklı acık daha hararet dıe bı sey soz konusu olmadı cekısıde mukemmel cok hosuma gıdıo benım ıcın tek srun ıcerı ses alması orjınal kabın olmasına ragmen ses bıraz fazla alıo...calıscm dıosn bna gre tumo al ....ama konfor ıs gucu sırf balya ıcın motor arıyosan gıt hıc drmadan nh 5050 al hıc arkana bakma...