traktörle yaptığınız çılgınlıklar nelerdir

Ynt: traktörle yaptığınız çılgınlıklar nelerdir

valla biz 18 li yaşlarda traktörle tek fren dönerken traktörü devirmiştik 6 kişiydik 3 ümüz altında kaldık ben kendimi attım ama benim üstüme devrildi allahtan kıl payı sıyırdı bacak kaldı altında öbür arkadaşlar nasıl çıktı göremedim ..yani kısacası beleş yaşıyoruz...hepimizde mucize oldu

gencken yürüyerek bile cikamadigimiz bir tepeye mf240 larla geri geri kim cok cikar diye yarisirdik. birde 4x4 td65 le merdiven ciktim.)) bayaada cikiyodu yani..

çok yağışlı bir havada 30 km hızla giderken sert birşekilde frene bastım. traktör 2 tur dönerek köşeye savruldu allahtan yol boştu.(ana asfalt)+öyle biryerde durduki tam yolun kenarı az daha ilerlese çıkılmıcak bir çukura düşcektim. Allah korudu. 3,5 attım eve gidene kadar.

cilginlik baska bisey ama kendini ve malini tehlikeye atmak baska bisey. allah göstermesin kaza dedigin 2 saniyede baslayip bitiyor. dikkat olmak baska bisey...

tmosan 85-80 le nh td 85 ı cekıstrcektk bayırda zıncır bulamadık kafa kafaya dayandık agırlıklar tumoda braz yukskte yanı agızlattık bı guzel tumo nh nın ustune cıktı on tekerlerınden kaportayı bıde radyatoru aldı gtrdu :))

askere gitmeden önce dükyanda vardı bitane fiat 480 gazı filan açık roket gibi gidiyor traktör arkadaşta tutturdu gel yarış yapalım gel korkuyonmu filan ondada 265 vardı o zaman aldım ben dükyandan 480 ' i hemen şehir dışına çıktık tali yola girdik başladık biz traktör çok zıplıyor ayakla tam gaza basamıyorum diye el gazını çekmişim ayağımda yine ayak gazında tam iyice sola dönüşvar ben tam dönerken ayağımı gazdan çektim traktör gazı kesmedi unutmuşum el gazını traktör 2 teker döndü hafif virajı hemen devrildi allahtan kabin filan vardı sol kolum kırıldı kafamda bikaç daha yerimde vuruk vardı kurtulduk kabinsiz olsa tekerleğin altına uçarsın direk

19 yaşındayken bizim 5000 ' likle biçerin ordan buğday arabalarını taşıyordum köye. Köye doğru yol çok hafif yokuş olduğu için arkada 7 ' şer tonluk 2 römorkla son gaz giderken köye yaklaştığımda da boşa almıştım baktım makina hızlanıyor devirecem diye korkmaya başladım bi baktım köyün girişinde çocuklar oynuyor ulan ne yapacam ne yaparım kazasız belasız dururum derken 5000 ' liğin frenlere yumuşak yumuşak dokunmaya başladım serin kanlı olmak önemli yani baktım fren etkisini göstermeye başladı az daha az daha yükleniyim derken fordun balata seslerini bilmeyen yoktur balatalar gaaaakk diye ötmeye başladı duruncaya kadar bastım frene. Neyse kazasız belasız durduk derken o günden sonra 5000 ' liği hangi gölgeye koysam nereye stop edip bıraksak her gittiği yere imza atmaya başladı meğer contaları yemiş frene cok yüklenmekten alttan frenlerin olduğu kısımdan yağ damlatmaya başlamış.

Biçere araba lazım olunca dediler biçer beklemesin Fordla yetişemen falan diye ohoo dedim yapıştırmıştım Fordla. Öyle bi deliliğim olmuştu.

cazgin0020 link=topic=39500.msg343892#msg343892 date=1298119145' Alıntı:
biz sakin kullanıyoz 50 milyar verdik çılgınlık demezler ona motoru .... derker :D
bende sakin kullanıyorum kendi traktörlermi eskiden beri ama dükyana aldığımız traktörler nasılsa satılcak ben kullanmıycam mantiğı vardı o zamanlar cahillik traktörlerle işini yaparsın çekersin depona ama arabayla istediğin hareketi yap araba farklı traktörden şuan bile hala arkadaşlarla bir araya geldikmi arabalarla uçukluk yapıyoruz :)

640, 240S 2004 MODEL birde ben (168) geçen bahar tarlada herkte yarışıyoduk ben en arkadan geliyordum zaten önümde gidemiyolar dura dura gidiyodum 640 başa çıktı hidroliği kaldırdı bizim arkadaşta (240) bana bakıyod ön tarafı unutmuş 640 ın pulluk 240 ın önüne geçti. Radyatör, panjur, kabut, farlar falan hep gitti fan çalışmıyo die çekerek getirdim zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

Birde bizim arkadaşla (hema 60) hasatta ince tarla yolunda yarışıyoduk. Ben arkadaydım. Çukuru geçti o bastı bende geçip bastım arkada römorklar var o biraz ilerdeki çukurda yavaşladı benim haberim yok anca gördüm frene koydum. çift lastik kaya kaya gitti yol toprak ben ön ağırlığı hemanın römorka dayadım iyiki römork varmış yoksa vururdum motorn önünü. bide 168 nerden buluyum panjur kabut zuha-*-s

bütün arkadaşlarıma konuya ilgilerinden dolayı tek tek teşekkür ederim ..herkesin ufak tefek çılgınlıkları ve kazaları olmuştur ,,,, bizde gençlikte baya bi çılgındık hala daha bizde arkadaşlar arasında konuşuruz ölümden nasıl döndüğümüzü,, tabi bu kaza olayından sonra üste para verseler acaba yaptırabilirlermi aynı hareketleri

vale link=topic=39500.msg344049#msg344049 date=1298137241' Alıntı:
bütün arkadaşlarıma konuya ilgilerinden dolayı tek tek teşekkür ederim ..herkesin ufak tefek çılgınlıkları ve kazaları olmuştur ,,,, bizde gençlikte baya bi çılgındık hala daha bizde arkadaşlar arasında konuşuruz ölümden nasıl döndüğümüzü,, tabi bu kaza olayından sonra üste para verseler acaba yaptırabilirlermi aynı hareketleri

yapmazlar daha zuha-*-s

Bizim komşunun Enter çalışmıyodu Bende 168 e taktım çekerken vites çok düşükmüş ark. debriyajı bıraınca balata gitti ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

))) ;D ;D ;D
Bestepeli58 link=topic=39500.msg344057#msg344057 date=1298137575' Alıntı:
Bizim komşunun Enter çalışmıyodu Bende 168 e taktım çekerken vites çok düşükmüş ark. debriyajı bıraınca balata gitti ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

bayırın altında çukur vardı frene bastım debrajla birlikte galiba az bastım çukura bir girdik heralde 40 ı fln gördü traktör 1 tane arkadaş vardı kelimeyi şehadet getiriyordu bende ona ayvayı aldık geçmiş olsun dedim korkudan hiç bir şeye ellemedim dümdüz öle gittik 50 100 metre sonra durduk bir daha hız fln yapmıyom çbk devriliyo