LİFT-O MATİK nedir ne işe yarar ? Yardım

Ynt: LİFT-O MATİK nedir ne işe yarar ? Yardım

lift o matik traktörün hidrolik kollarını bir düğme vasıtasıyla kaldırmaya yarar
mesela sürüm yaparken hidrolik kollarını bi seviyeye ayarlarsın başa geldiğin zaman lift o matik düğmesine basarsın hidrolik kolları kalkar başta dönüp sıraya girdikten sonra bu düğmeye bi daha basarsın ve hidrolik kolları senin ayarladığın seviyeye kadar iner

merhaba kardeş lift o matik hidrolik kollarını dönek başında bagımsız olarak kaldırıp indirenmeye yarayan bir hidrolik düzenegi yani
hidroliğin iki adet kolu vardır kullanabılmek ıçın ve birde kolları uste kaldırdıgında bir mandal görürsun işte o mandalın ismi tümosanda elektro lift fıatta lift o matik fergusonda auto lift erkuntta yıne otolift diyegecer

sürdüğün derinlik ayarı iyiyse o ayarı bozmamak açısından konmuş bir sistem. Yani biraz kolaylaştırma biraz konfora yönelik bir icattır. Ama ne olursa olsun güzel bi icattır. Hemen hemen çıkan yeni makinaların hepsinde olan bir sistem.

sürdüğün derinlik ayarı iyiyse o ayarı bozmamak açısından konmuş bir sistem. Yani biraz kolaylaştırma biraz konfora yönelik bir icattır. Ama ne olursa olsun güzel bi icattır. Hemen hemen çıkan yeni makinaların hepsinde olan bir sistem.
bizim 1991 model 70 56 da var o sistem :D

çok faydalı bişey elinle kolla oynayıp durmuyosun önüne bakarsın sadece mf lerde e-lifttin aynısı bide şöyle bişey var..tarlayı sürerken motor zorlandımı hidroliği hafif hafif yukarı oynatıyo buda motoru rahatlatıyo lift omatik o işede yarıyo 98 model 265s yle tarla sürdüm çok rahattı başta indir sonda kaldır..ama düğme yok..