kubota yurdışı fiyatı

Ynt: kubota yurdışı fiyatı

arkadaşım oradaki fiyatlar gercegi yansıtmıyor yurt dışında mesela ingilterede m8540 in satış fiyatı 86bin TL
oradaki fiyat sanırım en baz modeli 2wd ve kabinsiz modelinin fiyatı olabilir..

bunun dışında japonyadan geliş fiyatlarını bile az cok biliyorum 45bin tl olması imkansız ötesi bişey.. bayilerin kar oranı newholland dan daha az onu da belirteyim.. japon yen ' i turk parası karsısında deger kazandıgı için dahada pahalı geliyor turkiyeye..

kabaca bir hesaplama yaparsanız üzerindeki ek özelliklerin bile piyasa degeri 20bin i gecer.. deluks kabin var üzerinde o kabin sadece 10bintl civarında.. japon kalitesi cok ucuz olmaz cin malı olsaydı olabilirdi ama bu traktörler kalite.. ve dunyanın her yerine japonyadan gidiyor tek üretim fabrikası var ve amerikada montaj fabrikası var bunun dışında dunyaya japon yadan dagılıyor.. yani çıkış fiyatları aynı turkiyedede disbiritör yok fabrika kendi eliyle satıyor marubeni ag makina ile..

ayrıca oradaki bilgileri okursan 8 ileri 8 geri vitesli traktörden söz ediyor.. türkiyeye gelenler 18 ileri 18geri vitesli.. ve orada mesela bahce tiplerine bakarsan 4x4 kabinsiz bahce tipine 36bin dolar yazmışlar :)) yani o 54bin e geliyorsa.. ful + ful kubota nın 45bin olması imkansız.. en baz modelinin fiyatı o 2wd ve kabinsiz en düşük şanzımanlı 8 ileri 8 geri vitesli.. o model turkiyeye gelmiyor zaten.. turkiyeye ful modeli geliyor kabinli kilmalı 18+18 vitesli hidrolik shutle lı euro3 motorlu.. v.s.

ceya023 link=topic=39522.msg345637#msg345637 date=1298319924' Alıntı:
ayrıca oradaki bilgileri okursan 8 ileri 8 geri vitesli traktörden söz ediyor.. türkiyeye gelenler 18 ileri 18geri vitesli.. ve orada mesela bahce tiplerine bakarsan 4x4 kabinsiz bahce tipine 36bin dolar yazmışlar :)) yani o 54bin e geliyorsa.. ful + ful kubota nın 45bin olması imkansız.. en baz modelinin fiyatı o 2wd ve kabinsiz en düşük şanzımanlı 8 ileri 8 geri vitesli.. o model turkiyeye gelmiyor zaten.. turkiyeye ful modeli geliyor kabinli kilmalı 18+18 vitesli hidrolik shutle lı euro3 motorlu.. v.s.
ucuzluğu gümrük vergisi gibi garip devlet haraçlarının olmamasından kaynaklanıyodur

mustafagursacli link=topic=39522.msg345639#msg345639 date=1298320132' Alıntı:
ucuzluğu gümrük vergisi gibi garip devlet haraçlarının olmamasından kaynaklanıyodur

hayır vergisi falan yok öle dediğim gibi kaynak yanıltıcı.. ingilteredeki satış fiyatı şuan 86bin tl tukiyedeki 80bin tl m8540 kabinli 4x4 ünün.. hatta tanıtım fiyatları bunlar dahada zam alacakmış ilk 30 traktörden sonra.. en basit olarak nh td serisi ile karsılaştırıp liste fiyatlarına bakın ozaman nekadar uygun oldugunu görebilirsiniz.. özelliklerine göre..

traktördata.comdaki resimlere aldanmayın orada en baz modeline göre fiyat yazmışlar.. 2wd ve kabinsiz modeline göre.. o modeller turkiyeye gelmiyor bile..

anayurtlu 3105d link=topic=39522.msg345643#msg345643 date=1298320360' Alıntı:
75 hplik güzelmiş shutle bile var :D fiyatıda uygun 68 filan alınır gibi
75hp ligi ilk 30 traktör için dahada ucuza alına bilir bence 65 e bile alınır :)) pazarlık yapma kabiliyetine baglı olarak.. ama ful traktörler yerli makalarla aynı.. ayrıca yaglı römork freni var bunların hepsinde.. düşünen olursa almayı yardımcı olmaya çalışırım elimden geldigince..

ceya023 link=topic=39522.msg345648#msg345648 date=1298320557' Alıntı:
75hp ligi ilk 30 traktör için dahada ucuza alına bilir bence 65 e bile alınır :)) pazarlık yapma kabiliyetine baglı olarak.. ama ful traktörler yerli makalarla aynı.. ayrıca yaglı römork freni var bunların hepsinde.. düşünen olursa almayı yardımcı olmaya çalışırım elimden geldigince..
bizden geçti aga ama düşünenler için bence gayet mantıklı :)

keske tumo böle traktörler üretsede alsak bunu canı gönülden isterim.. erkunt kaliteli guzel traktörler üretiyor ama oda 90-100bg lıgı hala cıkarmadı fiyatlarıda biraz pahalı yerli olmasına ragmen.
anayurtlu 3105d link=topic=39522.msg345655#msg345655 date=1298320861' Alıntı:
bizden geçti aga ama düşünenler için bence gayet mantıklı :)
evet ayen öyle özelikle arka kepce veya ön kepce işinde kullanacaklar için cok kullanışlı hidrolik shutle..

:D Mustafa abi sorentoyla değilde partnerle gittim tarlaya. o zaman anladım kaliteli bir şöför olduğumu:D arabayı çamura batırdım. öyle akrobatik ormantik hareketler yaptım ki görenler şaşırır:D ama sonunda çıkardım:D

doganbey1 link=topic=39522.msg349369#msg349369 date=1298907787' Alıntı:
:D Mustafa abi sorentoyla değilde partnerle gittim tarlaya. o zaman anladım kaliteli bir şöför olduğumu:D arabayı çamura batırdım. öyle akrobatik ormantik hareketler yaptım ki görenler şaşırır:D ama sonunda çıkardım:D
partneri tarlada bıraksaydın yaza 1 3 verse 407 olurdu :)