YENİ 240 S ALAN ARKADAŞLAR VARSA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM TŞKLER.

Ynt: YENİ 240 S ALAN ARKADAŞLAR VARSA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM TŞKLER.

2007 Efsane vardı 3 metre tekerlekli tesviye ile sıcak havada 10 saat boyunca hiç durmadan çalıştı sürülmemiş kuru yere pulluk bile zor batıyordu hararet çok yok yanına yaklaşınca karşıdan çok sıcaklık vuruyordu baktığımda hararet yarıydı taş gibi traktör ve az yakıyor deposu 40 lt kadar zaten ne kadar yakabilir en fazla.
Yazın ağustos sıcağında üzüm çekiyorlar ve hararet çok az yükseliyor.Aynı yolu 50 kere gidip geliyorlar bir seferde tam gaz 5 km yol gidiyorlar birde aynı yolu bağa geri dönmek için bir daha kafamı dayanır bu sese zuha-*-s daha fazla gidenler bile var.Yolda çok seriler bu da en güzel yanları.
Yeniler nasıldır bilmiyorum ama 2 tane gördüm şu hint malı 240 lardan Uzel 240 lar onlara bakarak sırf kalite diyebilirim.

Benim düşüncem 240 daha iyidir ama Efsane olanlar.Burada her işi rahatlıkla görüyorlar.5 li patlatma bile çekiyorlar daha ne olsun. :)

Unuttum bu kadar yol gitmesine rağmen günde yarım depo bile yakmıyorlar ve günde 8 saat boyunca hiç durmadan git gel yapıyorlar.Günde en az 70 km yol yapıyor daha fazlada olabilir.

tt50 nınde deposunu doldurun mf 240 ında tarlaya gidin sabahtan aksam a kadar çift sürün bakalım hangisi daha çok yakıyor görürsünüz

arkadaşlar bızde 5 tane var 2001, 2004, 2006 2008 disk firen ve 2008 disk firen + 4-5 ay öncede 288 4x4 aldık. 288 gold 4x4 bambaşka ama biz 1250 dönum araziyi 5 traktörle hallederdik. pullukta 3 lü 10 numara takardık. gece gündüz hiç durmadan sürerdik. ama şimdi 288 4x4 ü alınca pulluğa 240 ları takmadık. 288 240 ın 3 tanesinden fazla iş yapıyor. 5 lı 12 nolu pullukla ama 240 s tt50 dende tt55 dende bin kat iyi bizim köyde 200 den fazla traktör var tt 50 ve 55 isaysan 5 tane çıkmaz. 190 ı 240 s dir. 240 s altın gibidir pazara çek. 5 dakıkada satarsın ama tt yı alan olmaz bizim buralarda

Kardeş bizim ilk traktor 240s di onu sattık td65d aldık.Bir sene duramadık.Sonra 2005 model aldık hid.direkson askı pedal vs. tam bir atom karıncası.3 12 num. alpler pulluk takıyoruz ii perjormans gosteriyor.Ancak depoyu fulledigin zaman cok yakıor azaldıgında koklamaya başlıyor

dsc00272gs.jpg

Ancak çok memnunuz hızlıda gıdıyor zeytin arası için de güzel.

Aynen bizimde buralarda farklı traktörler bile olsa onlarında içinde bir tane 240 vardır.Çünkü az yakıyor Ben 240 a mazot koyduğumunuzu hatırlamıyorum kendi kendine çalışıyor :D Hararet sorunu yok mazot bitti derdi yok her işi koşuyor koştuğu işleride yapabiliyor. 240 dünkü motor değil türkiyenin her tarafında kullanılıyor ve ne kadar yaktığını bilen bilir ben bilmiyorum çünkü bitmiyor bir türlü zuha-*-s

demir45 link=topic=39565.msg346588#msg346588 date=1298484417' Alıntı:
Aynen bizimde buralarda farklı traktörler bile olsa onlarında içinde bir tane 240 vardır.Çünkü az yakıyor Ben 240 a mazot koyduğumunuzu hatırlamıyorum kendi kendine çalışıyor :D Hararet sorunu yok mazot bitti derdi yok her işi koşuyor koştuğu işleride yapabiliyor. 240 dünkü motor değil türkiyenin her tarafında kullanılıyor ve ne kadar yaktığını bilen bilir ben bilmiyorum çünkü bitmiyor bir türlü zuha-*-s

Aynen ole ıbre sıfırda ıcınde 2 parmak mazor var yetior :) bazı motorlarda calıstırmaz bıle hararat yok.

yeni çıkanlarda dibinde mazot gorunuyor ama hava yapıyor dibini çekmiyor eskilerde cavlara kadar çekerdi eskine aldanıp tarlada kaldım mazot alıp geldim :D :D :D

hayati60 link=topic=39565.msg346643#msg346643 date=1298487630' Alıntı:
yeni çıkanlarda dibinde mazot gorunuyor ama hava yapıyor dibini çekmiyor eskilerde cavlara kadar çekerdi eskine aldanıp tarlada kaldım mazot alıp geldim :D :D :D
demekki deponun altı düz ,öncekilerin kenarları çukurdu ,10 litreye yakın mazot kalıyordu içinde kolay kolay hava yapmazdı.

hayati60 link=topic=39565.msg346643#msg346643 date=1298487630' Alıntı:
mazotu kalmasada gidiyo yav. ok-*-s tarlaya getir dediler götürdüm giderken aklıma geldi ibresi çalışmıyodu bir deynekle ölçtüm mazot yok degmiyor bile. zuha-*-s telefon açtım mazot yok dedim gittigi yere kadar dediler. ben varmaz diyodum 5km gitti geldi inanamadım bu neyle çalıştı :S *098*- *098*-

bizim 148in depodada musluğun bulunduğu yer çukurda mazotun son damlasına kadar bişey olmaz, 165 tede depo düz mazot azaldığında traktörün sol tarafı biraz çukura düşse hava yapardı, şimdi onun depoyada 148inki gibi çukur yaptırdık bişey olmuyor.

hayati60 link=topic=39565.msg346656#msg346656 date=1298488628' Alıntı:
yeni 240 s için 165 lik gibi diyorlar arka tarafı ona benziyor. diğer 240 la 500 kilodan fazla fark var
traktörün şu an kaç saatte.