John Deere 5625 SP mı yoksa Erkunt 80 Tmi arkadaşlar ?

Ynt: John Deere 5625 SP mı yoksa Erkunt 80 Tmi arkadaşlar ?

arkadaşım bidefa aynı aralıkta olan traktörler degil bu bir ..
ikincisi ise erkuntun hidrolikleri 5625 ten daha iyi..
yakıtlarınıda karsılaşltırmak lazım adil biçimde..
5625 in debriajsız ileri geri kolu var servetten üstün olarak.. servette de verimli bi zf şanzıman var..
çekişlerini denemedim bilmiyorum..
biri 3 silindirli biri 4silindirli..

bunların dışında 5625 te olupta servet te olmayan yada servette olupda 5625 te olan özellik yok bildigim kadarıyla..
yani abartmayın :)

ikinci el ve servis imkanı bizim bölgemiz de erkunt cok daha önde.. jd5025 serisi tutulmadı burada..

bence gülecegine 5625 in üstün özellikleri sayda milet bilgilensin.. sadece ismi jd yada nh oldugu için üstün olmaz bir traktör...

He bide aynı klasman olsa ne olur kalte arkadaşım kalite burda 2 aylık erkunt arka dağıttı 75 saatte gariban herif napçanı bilmiyo yaktım kendimi diyo ona söylemiştik ama dinlemedi yazıklar olsun türk traktörüne gerçi türk değilki burda jd dolu fark yok aradada niye peki erkunt almıyo bu millet parça ucuzmuş az yakıyomuş ne önemi çok yaksın çok çeksin zaten öle jd erkuntla sakın jd yi kıyaslama derim bnce ;)

stromae link=topic=39590.msg345009#msg345009 date=1298241312' Alıntı:
Erkuntun ne özelliği var ? açıkla arkadaşım bakalım bizi bilgilendir
ben yukarda objectif olarak degerlendirmemi yaptım.. sen 5625 in cok daha üstün oldugunu yazmıssın ben sana sordum bu soruyu üstün olan yönlerini anlat dedim..
ben iki traktörüde biliyorum.. birbirlerinden üstün olan cok bişeyleri yok.. 5625 85bg motor güçüne sahip erkunt servet 80t 75bg bidefa aynı kategori degil.. bunun dışında shutle dışında 5625 in artısını göremedim..

benim sordugum soruya soruyla cevap verme.. ben zaten neyin ne oldugunu biliyorum.. sen abartarak yazmıssın diye sana soruyorum.. boş cümleler kurmayın altını doldurun diye soruyorum.. bişey iddia ettin doldur altını bakalım.. iddani ispat et.. ben bişey iddia etmiyorum zaten yorumumu dikkatlice okursan artı ve eskilerini söyledim..

kullaktan dolma laflarla karalama yapma erkuntun kalitesi ortada.. eger bugun bi marka ürettigi traktörlerin hepsini üretmeden tam kapasite olarak satıyorsa aylar önceden bence saygı duyulmalı o markaya.. kaldıki ben 2 yıl erkunt kullandım hiç bir yanıda dagılmadı taş gibiydi.. şuan yöremde nh den sonra en cok satan erkunt bayi.. ikinci eldede yalandan ilan ver günde 20-30 kişi seni arar :)

kullaktan dolma degilde gercek tecrubelerin varsa paylaş.. yeni jd almış olabilirsin ama abartma okadar jd5625 lerin ne oldugunu neyin artı neyinin eksi oldugunu biliyoruz.. umarım memnun kalırsın güle güle kullan..

arka dagıtan erkunt olmuşsa 75 saatte hatalı cıkmıştır gercekse bu olay ve erkunt fabrikası asla sebebine bile bakmadan adamın magduriyetini giderir garantili zaten traktörleri hemde 3 yıl kalitesiz bir marka nasıl 3 yıl garanti veriri.... jd veya başka markalar gibi mahkemelere verip süründürmez bunuda ileteyim.. erkunt müşteri memnuniyetine aşırı derecede önem veren bi markadır..

kaldıki jd R serisinden söz etsen gercekten mükemmel bir seri fiyatları uygun olsaydı hiç düşünmeden tercih ederdim jd kalitesi var.. ama 5025 serisi ile mukayese edilemez.. 5025 serisinin kalitesinden süphe duyuyorum ne yazık ki.. duymasaydım cok eski bi jd kullanıcısı olarak tercih ederdim.. 2030 jd kullanıcısıydık biz zamanında..

ceya023 link=topic=39590.msg345033#msg345033 date=1298242594' Alıntı:
arka dagıtan erkunt olmuşsa 75 saatte hatalı cıkmıştır gercekse bu olay ve erkunt fabrikası asla sebebine bile bakmadan adamın magduriyetini giderir garantili zaten traktörleri hemde 3 yıl kalitesiz bir marka nasıl 3 yıl garanti veriri.... jd veya başka markalar gibi mahkemelere verip süründürmez bunuda ileteyim.. erkunt müşteri memnuniyetine aşırı derecede önem veren bi markadır..

kaldıki jd R serisinden söz etsen gercekten mükemmel bir seri fiyatları uygun olsaydı hiç düşünmeden tercih ederdim jd kalitesi var.. ama 5025 serisi ile mukayese edilemez.. 5025 serisinin kalitesinden süphe duyuyorum ne yazık ki.. duymasaydım cok eski bi jd kullanıcısı olarak tercih ederdim.. 2030 jd kullanıcısıydık biz zamanında..
erkuntmu arka dağıtmış. sadece gülmek lazım duyulmamış bişey sıkışınca çamur atıyolar birader bizim burda jd yi de gördük adam 10000 tl masraf etti 1 ay olmadan garantili diyolar ama fos ödemediler yani çiftçeker şaftı kırıldı mazot pompası eleman kesti. erkunt alacak şimdi. geçen gün kullan işini gör diye vermiştim. çok beğendi.

Arkadasım bence abartmamak lazım sonucta bu devırde kotu traktor yoktur kullanmayan bilemez 5025 serisıni 5 r serisi ile zaten mukayese edilemez ayrıca bu 5025 serilerini millet gozunde cok dusurmus new hollandın td serisi çin ve turk mali bunlar niye elestrilmyo meksika amerika kıtasının en buyuk sanayi devlerınden birisi jd kalitesi her traktorunde var sonucta bende 200 donum tarla var bize yetip artar

önemli olanda o işini görüyorsa ihtiyaclarını ve beklentilerini karşılıyorsa sorun yok o marka model senin için en iyisidir..

yavuz abi bırak şu tartışma işlerini profilinde kıdemli uye yazıyo laf anlattıgın arkadaşta da acemi uye yazıyo bu arada benim motor 77 saatte hala bişe dagıtmadı :D diğer motor 520 saatte sadece 130 saatte radyator kayışını koparttı oda fabrika hatası kayış gerginligini ayarlayamamışlar servisi geldi halletti o zamandan bari de hiç bi sorun yok :)

stromae link=topic=39590.msg345014#msg345014 date=1298241607' Alıntı:
He bide aynı klasman olsa ne olur kalte arkadaşım kalite burda 2 aylık erkunt arka dağıttı 75 saatte gariban herif napçanı bilmiyo yaktım kendimi diyo ona söylemiştik ama dinlemedi yazıklar olsun türk traktörüne gerçi türk değilki burda jd dolu fark yok aradada niye peki erkunt almıyo bu millet parça ucuzmuş az yakıyomuş ne önemi çok yaksın çok çeksin zaten öle jd erkuntla sakın jd yi kıyaslama derim bnce ;)
,

SEN DUA ETSİN 2 AYLIK İKEN ARKA DAĞITMIŞ FABRİKA İLGİLENMİŞTİR ONLA.GARANTİ SÜRESİ BİTTİKTEN SONRA ARIZA YAPIP KENDİ İMKANLARIYLA GİDERENLER VAR BAŞKA MARKA SAHİBİ ÖYLE OLSA DAHA MI İYİ HER5 MARKANIN UFAK TEFEK SORUNLARI VARDIR BUNLAR KULLANICI HATASIDA OLUR FABRİKA HATASIDA

John Deere kendini yeterince kanitlamis bir marka, ama her seri icin gecerli degil. Model baska marka baska. Erkunt memleketin traktörü, onunda illaki eksileri vardir. Ama herkes bölgesine göre motur alir, bunun yaninda tabi ekonomik durumuna ve arazi büyüklügüne göre. Ama önemli olan aldigiyla memnun olmasidir. Benim traktörüm sizi sizinkide beni ilgilendirmez. Yavuz gardas mantikli aciklamasini yapmis. NH vs Erkunt da tabiki NH, ama JD kim oluyorda gelip memleketimin moturuyla kiyaslaniyor.)))) Saka bi yana birakin baskalariyla karsilastirmayi, ben 70000 saymisim, elimdeki malzeme pulluk disinda uygun motura. Kötü olsa ne yapayim, yakayimmi, taksiti bitmeden satayimmi.

ewed bencede kanıtlamış bi makina ama tr deki e serisi 3 silindirli serileri ii değil bence ama ithal olan m serisi r5 serisi çok şahane motor benim için fendt ayarında zaten 85 bg 4 silindir le 3 silindir 75 hp yi kıyaslıyo eşit şartlarda erkunt jd nin tr deki 3 silindirli modellerine havada karada restini çeker alk-*s
satocan58 link=topic=39590.msg345126#msg345126 date=1298281784' Alıntı:
John Deere kendini yeterince kanitlamis bir marka, ama her seri icin gecerli degil. Model baska marka baska. Erkunt memleketin traktörü, onunda illaki eksileri vardir. Ama herkes bölgesine göre motur alir, bunun yaninda tabi ekonomik durumuna ve arazi büyüklügüne göre. Ama önemli olan aldigiyla memnun olmasidir. Benim traktörüm sizi sizinkide beni ilgilendirmez. Yavuz gardas mantikli aciklamasini yapmis. NH vs Erkunt da tabiki NH, ama JD kim oluyorda gelip memleketimin moturuyla kiyaslaniyor.)))) Saka bi yana birakin baskalariyla karsilastirmayi, ben 70000 saymisim, elimdeki malzeme pulluk disinda uygun motura. Kötü olsa ne yapayim, yakayimmi, taksiti bitmeden satayimmi.

Arkadaşlar Erkunt Daha Dün Çıktı Ama Baya ilerlerdi gercekten ben dahada ilerleyip gelışeeğini güşnüyorum arkadasım sende erkunt tan büyük traktörleri kıyaslama kendı boyutunda bütün traktörlerin boynnu büker erkunt tmm :)

Hemşerim olaya şöyle bir bakalım. John Deere 5625 de shuttle var. Güzel makina. 85 bg. Orjinal kabinli olanları idealdir. Çeltikte çalışmaya da idealdir. Erkunt 75 bg. ZF şanzumana sahip. Kabini de güzel. Çeltikte görmedim. Yalnız 75 saatte arka dağıtırsa bunun bir sebebi vardır. Adam motoru zorlamıştır, habire vurdurmuştur arkayı çok rahat dağıtır. Sonuçta kul yapısı. Ben ne John Deereler gördüm 6000 serisi arka ön dağılmış hemde 2 senelik makina daha. Kullanıcıdan kullanıcıya fark vardır. İki motorda güzel. Erkunt John Deereden daha hızlıdır:D

kardeşim yazmısın erkunt jondeereden daha hızlıdır bak benim etrafımda en az 15 20 tane erkunt var bendede 5725 var adamlar yolda tozuma kavuşamıyorlar bu nasıl oluyor lütfen gerçekleri yazalım

yahya link=topic=39590.msg346614#msg346614 date=1298486205' Alıntı:
kardeşim yazmısın erkunt jondeereden daha hızlıdır bak benim etrafımda en az 15 20 tane erkunt var bendede 5725 var adamlar yolda tozuma kavuşamıyorlar bu nasıl oluyor lütfen gerçekleri yazalım
kardeş senin john deere kaç yapıyo ki yetişemiyormuş erkunt

yahya link=topic=39590.msg346614#msg346614 date=1298486205' Alıntı:
Yahya abi bilemiyorum sen John Deereye hızla ilgili modifiye mi yaptırdın:D ben gördüğümü yazdım

John deere dünya çapında bir marka olsada ERKUNT hafife alınamayacak kada gzel traktör. Karşılaştırman yanlış bir kere aynı klasmana ait modeller değil bunlar. Servet yakıtıyla ve de çekişiyle kendini kanıtlamıştır. Senin dediğin arka dağıtma olayı ya üretim hatasıdır yada kulanıcı hatasıdır. Erkunt 90 lı yıllardan itibaren massey[uzel] fiat gibi markalara döküm ve yedek parça üretmiştir. ve dediğin arka dağıtma olayı her erkuntta olsa bu markalarda da olurdu. Kullanıcı hatası da olabilir. Üretim yanlışı ise garantiye alırlar. Eğer her erkuntta dediğin gibi arka dağıtma olayı olsadı bu forumda çoktan patlak verirdi. Ben tek senden duydum erkuntun arka dağıttığını. şyt-*-sa