0 faizli hayvancılık kredisi

arkadaşlar bu kredi için bakanlar kurulu 2011 yılı içinde açıklama yaptı, fakat ziraat bankaları halen ekranlar kapalı diye vermiyor. bu konuyla ilgilenen , duyumu olan arkadaş varmı

Ynt: 0 faizli hayvancılık kredisi

Yolsuzluk olduğunu herkez biliyor hayvan almadan kredi kullananlar var bunun haricinde hayvancılıkta kriz başladı bence o yüzden bekliyor hükümet yanlış bir politika uyguladılar krediye başvuranlarda binalarını yaptı bence kredileri iptal etme işi olabilir.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=39675.msg346347#msg346347 date=1298444740' Alıntı:
Bu krediyi bende almak istiyorumda ne istiyolar bilen varmi yada yeni ahır yapmak için hibe desteği varmı bilen varmı
ahır için çok düşük yada faizsiz kredi veriliyor hayvancılık kredisinde ise ahırın olmalı ve hayvan almalısın ancak para ile hayvan almaz başka yerde değerlendirilirsen ki rutun kontroller esnasında yakalanırsan devleti zarara uğratmak suçunu işlemiş olursun ki burada iyi niyet prensibide işe yaramaz ancak farzı misal 100 lira çektin 20 lirasını ahırın damını onardın ona bir şey olmaz çünkü 80 milyarlık bi malı 70 de alabilirsin 90 anada burda sıkıntı bu paraların amacına aykırı kullanımı ... krediler şuanda dondurulmuş vaziyette...bilgi için en yakın ziraat bankası şubesine gitmen yeterli olacaktır....

mustafagursacli link=topic=39675.msg346354#msg346354 date=1298446068' Alıntı:
ahır için çok düşük yada faizsiz kredi veriliyor hayvancılık kredisinde ise ahırın olmalı ve hayvan almalısın ancak para ile hayvan almaz başka yerde değerlendirilirsen ki rutun kontroller esnasında yakalanırsan devleti zarara uğratmak suçunu işlemiş olursun ki burada iyi niyet prensibide işe yaramaz ancak farzı misal 100 lira çektin 20 lirasını ahırın damını onardın ona bir şey olmaz çünkü 80 milyarlık bi malı 70 de alabilirsin 90 anada burda sıkıntı bu paraların amacına aykırı kullanımı ... krediler şuanda dondurulmuş vaziyette...bilgi için en yakın ziraat bankası şubesine gitmen yeterli olacaktır....
sağolasın hemşerim :) 2 tane ağır var 15 başlık ama eski tip bunları iptal edip yeni bi ahır yapmak istiyorum eski tip de işçilik zor oluyo :) projeli falan olsun diyorum köy içine :)en büyük amacım işçiliği azaltmak

GENÇ EYMIRLİ link=topic=39675.msg346355#msg346355 date=1298446783' Alıntı:
sağolasın hemşerim :) 2 tane ağır var 15 başlık ama eski tip bunları iptal edip yeni bi ahır yapmak istiyorum eski tip de işçilik zor oluyo :) projeli falan olsun diyorum köy içine :)en büyük amacım işçiliği azaltmak
çok mantıklı ama dedğim gibi amacına uygun kullanacaksan hem ödenir hemde mal sahibi olunur sana tavsiyem tek tapu en az iki dönüm bi yere ter temniz yap yoksa yapma

İşte temiz bi şeyler yapmayı planlıyorum şu an ki işletmeden daha otomatik olması lazım hayvancılıkta kullanıcam tarla dan bişey anlamıyoruz abi ne varsa bu ışte var:) köyde durduk sonra bakalım hayırlısı

GENÇ EYMIRLİ link=topic=39675.msg346362#msg346362 date=1298448455' Alıntı:
İşte temiz bi şeyler yapmayı planlıyorum şu an ki işletmeden daha otomatik olması lazım hayvancılıkta kullanıcam tarla dan bişey anlamıyoruz abi ne varsa bu ışte var:) köyde durduk sonra bakalım hayırlısı
köyde durmakla çok mantıklı karar vermişsin devir değişti artık köylünün malı para ediyor çünkü herkes şehirde bişeyler yapmaya çalışıyor askeri ücretle çalışacaksın yada bir birbuçuk alsan ne olacak yol parası kira adamda kudret mi bırakıyor .... gelecek tarımda buna emin ol... ancak yapacağın ahırın mülkiyet sorun u olmasın 3 istenilen yere 5 ver düzgün bi yer al zaten sana 2 dönüm yeter ahırını yarı modern yaparsın krediden destekten yararlanırsın taş gibi olur şehirde 30 senede kazanacağını 3 senede kazanırsın .... dedğim gibi yapacağın yerde mülkiyet sorunu olmasın yeter ....bu kredileri amacına uygun kullanan vatandaş gereçekten hayvancılık yaparsa hem memeleket kazanır hemde kendisi.... biz bu zaman akadar ne aldıysa dedem için konuşuyom 3 tane davarın sırtından kazandı....

Gerçek şuki arkadaşlar krediyle dişi hayvan alanlar şuandan itibarıyla büyük zarardalar ortalama 6-6,5 arası alındı düveler millette yüklendiği için mal kıymetliydi piyasada çoğu kalitesiz toplama mal aldı süt ve et bu şekilde düştükçe damızlık dişi hayvan fiyatlarıda düşüşte şu anda 6 liralık mal 4 gün sonra belki 3 lira olacak kredi kullanacaklara iyi düşünün derim şöyle en az önümüzdeki 3 yılın süt et piyasasını kestirmeye çalışın ben 20 mallık düve kredisine başvurmuştum kontrollerdende geçmişti sadece varıp kefillerle imzamız kalmıştı ben gelecekte böyle bir kriz olacağını düşündüğüm için kullanmadım krediyi ve kullanmayacamda bu işin içerisindeyiz çünki öyle 550 lerde felan 5 kuruş kar edemeyiz

Ağır abi link=topic=39675.msg346239#msg346239 date=1298408273' Alıntı:
Hiç bulaşma kardeş kendi yağınla kavrulmaya devam et
arkadasımın deıne katılıyorum sahsen ben aldım doğumda yaptılar ama süt düştü 55krşa yem olmus cuvalı 40 lıra ne verıpte ne para kazanacan et kesımı desen o tüm bitti valla bırazdaha böyle gitsin batıracam malı

emrah ürgüp link=topic=39675.msg346453#msg346453 date=1298468595' Alıntı:
arkadasımın deıne katılıyorum sahsen ben aldım doğumda yaptılar ama süt düştü 55krşa yem olmus cuvalı 40 lıra ne verıpte ne para kazanacan et kesımı desen o tüm bitti valla bırazdaha böyle gitsin batıracam malı
ya Emrah kardeş peki ne yapacaksın başka çaremi var düzelir böyle gidecek değilya...

arkadaşlar biz bu malları kolay bağlamadık ahırlara size tavsiyem mallarınıza sahip çıkın bu böle gitmez sorunlar yaşanır fakat zamam herşeyin ilacıdır en masrafsız şekilde mallarınızı elinizde tutun derim şu anda türkiyede mal üzerine bir kaos var ithalat filan derken malcılık karıştı ama hiç bir şeye çözüm olmadı eğer bu türkiyede bu insanlar yaşıyorsa da yaşıyor bu ette bu sütte her daim ihtiyaç her ne olursa olsun bir şekilde bu olay bir yoluna girer ,nşallh herkes para kazanır bu gibi durumlar öncedende yaşandı elinizdeki hayvanlarınıza sahip çıkın kolay kazanılmıyor bir kızgınlıkla yapılan işlerin telafisi olmaz herkes elindekine sahip çıksın derim şahsi düşüncem ...

atabey link=topic=39675.msg346692#msg346692 date=1298491797' Alıntı:
arkadaşlar biz bu malları kolay bağlamadık ahırlara size tavsiyem mallarınıza sahip çıkın bu böle gitmez sorunlar yaşanır fakat zamam herşeyin ilacıdır en masrafsız şekilde mallarınızı elinizde tutun derim şu anda türkiyede mal üzerine bir kaos var ithalat filan derken malcılık karıştı ama hiç bir şeye çözüm olmadı eğer bu türkiyede bu insanlar yaşıyorsa da yaşıyor bu ette bu sütte her daim ihtiyaç her ne olursa olsun bir şekilde bu olay bir yoluna girer ,nşallh herkes para kazanır bu gibi durumlar öncedende yaşandı elinizdeki hayvanlarınıza sahip çıkın kolay kazanılmıyor bir kızgınlıkla yapılan işlerin telafisi olmaz herkes elindekine sahip çıksın derim şahsi düşüncem ...

aynen katılıyorum arkadaşım ,