CLAAS ARES 557 ATX VE KURT UY23x3000 YULAF EKİMİNDE 2010 PART3(SON BÖLÜM)....!!!

CLAAS ARES 557 ATX VE KURT UY23x3000 YULAF EKİMİNDE 2010 PART3(SON BÖLÜM)....!!!

24/10/2010

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da Ares ile yulaf ekiyoruz. Bu konu 2010' dan sonu konudur. Artık 2011' yılı paylaşımları ile oldukça devam edeceğim...;)
;)
alipasalierkan..................;)

Vidyo....!!!

Youtube HD Versiyonu

CLAAS ARES 557 ATX SEEDING THE OATS HD VIDEO(YULAF EKİYOR) 2010 PART2...!!!

Dailymotion Versiyonu
CLAAS ARES 557 ATX & KURT MİBZER YULAF EKİYOR 2010 PART2..!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX VE KURT UY23x3000 YULAF EKİMİNDE 2010 PART3(SON BÖLÜM)....!!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

İZMİRLİ_85 link=topic=39705.msg346713#msg346713 date=1298492825' Alıntı:
erkan makinayı cep telefonu gibi yanından hiç ayırmıyosun herhalde.heryerde birden çok resim süper alk-*s

Fotoğraf makinamı iş zamanı mümkün olduğunca yanımda taşımaya çalışıyorum. Bazen yanımda olsada çekme fırsatım olmuyor. Ama elimden geldiğince çekmeye çalışıyorum..;)

_ÖzGüR_ link=topic=39705.msg346722#msg346722 date=1298493116' Alıntı:
güzel paylaşım erkan abi ares her zamanki gibi tertemiz :D yahu kardeşim sen hiç çamurdan geçmezmisin nası bişeydir bu böyle :D

Ares ' i her seferinde işi bitince tarladan geldiğinde benzinlikte yıkıyorum. Hemende garajına çekiyorum. O yüzden normalde de pek kirli olmaz. İş zamanıda çok kirliyse sabahları biraz yıkıyoruz. Bazen çok çamurlu olduğu oluyor. Ama diğer traktörler gibi kendisini tepesine kadar batırmıyor. O açıdan zaten Ares ' ten çok memnunum. Kendisi çok yüksek, tekerleklerle çamurlukların arasıda bir adam gircek kadar geniş. Çamurda çok rahat gidiyor ve kendini batırmıyor. Sadece lastikleri biraz çamurlanıyor....;)

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX VE KURT UY23x3000 YULAF EKİMİNDE 2010 PART3(SON BÖLÜM)....!!!

erkan abi şimdi fotoğraf makinası konusunda bi iki sorum olacak ;
markası ne idi kaç mp.
fiyat kaç tl ye aldın. ve özelliklerini kısaca bi anlatırmısın abi.
ben de dijital yarı profesyonel olanlardan sipariş verdim. sırf fotoğraf çekmek manzaların ve traktör için. birde bölümünü okuyoruz haliyle olacak makina.
paylaşıma gelince süper paylaşım tşkler...

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

tokmakcı link=topic=39705.msg346804#msg346804 date=1298497936' Alıntı:
erkan abi şimdi fotoğraf makinası konusunda bi iki sorum olacak ;
markası ne idi kaç mp.
fiyat kaç tl ye aldın. ve özelliklerini kısaca bi anlatırmısın abi.
ben de dijital yarı profesyonel olanlardan sipariş verdim. sırf fotoğraf çekmek manzaların ve traktör için. birde bölümünü okuyoruz haliyle olacak makina.
paylaşıma gelince süper paylaşım tşkler...

Markası: Kodak EasyShare Z950
Özellikler: 12 MP, 10x Optic Zoom, 3 inch ekran, HD720p fotoğraf ve vidyo çekimi, Otomatik ve manuel çekim modları var. Ben genelde otomatik kullanıyorum. Zaten en iyi ayarları yapıyor. Gayet memnunum.
Fiyatıda aldığımda 570 TL civarındaydı.
Böyle makinalarla çekmek her zaman daha iyi. Cep telefonu ile filan güzel kareler yakalayamıyorsun. Genellikle hareketli nesneler çekildiği için bulanık oluyor. Ama bu kameralarda o sorun yok.

Ayrıntılı Bilgi:
http://store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/pd/Z950_Digital_Camera/productID.156586400

alipasalierkan link=topic=39705.msg346817#msg346817 date=1298498997' Alıntı:

Markası: Kodak EasyShare Z950
Özellikler: 12 MP, 10x Optic Zoom, 3 inch ekran, HD720p fotoğraf ve vidyo çekimi, Otomatik ve manuel çekim modları var. Ben genelde otomatik kullanıyorum. Zaten en iyi ayarları yapıyor. Gayet memnunum.
Fiyatıda aldığımda 570 TL civarındaydı.
Böyle makinalarla çekmek her zaman daha iyi. Cep telefonu ile filan güzel kareler yakalayamıyorsun. Genellikle hareketli nesneler çekildiği için bulanık oluyor. Ama bu kameralarda o sorun yok.

Ayrıntılı Bilgi:
http://store.kodak.com/store/ekconsus/en_US/pd/Z950_Digital_Camera/productID.156586400

Sağolasın Erkan abi..
Süne ilaçlaması konu na baktğımda orda yine aynı makine var heralde akşam çekimi flaş çok iyi ve fazla veiriyor.yedek flaş kullanılmış mı yoksa orjinal mi.Bende Fujifilm Finepix s1800 modelini aldım bu hafta içinde elim de olacak bir de onun tarla da çekim deki marifetlerini görecem.
Foto da bu makina profesyonel değil ama profesyonel çekimi yapmış resmen flaş çok kuvvetli.

http://www.farmphoto.com/image.aspx?n=0f907ee2-a7d2-4fa7-839f-36e2cfd8c2fa.jpg&s=original

tokmakcı link=topic=39705.msg346822#msg346822 date=1298499403' Alıntı:
Sağolasın Erkan abi..
Süne ilaçlaması konu na baktğımda orda yine aynı makine var heralde akşam çekimi flaş çok iyi ve fazla veiriyor.yedek flaş kullanılmış mı yoksa orjinal mi.Bende Fujifilm Finepix s1800 modelini aldım bu hafta içinde elim de olacak bir de onun tarla da çekim deki marifetlerini görecem.
Foto da bu makina profesyonel değil ama profesyonel çekimi yapmış resmen flaş çok kuvvetli.

http://www.farmphoto.com/image.aspx?n=0f907ee2-a7d2-4fa7-839f-36e2cfd8c2fa.jpg&s=original

Süne ilaçlaması konusunda ilk defa gece çekimini denemiştim. Gayette güzel çekiyor. Flaşı orijinal Allah ne verdiyse çakıyor...:D Ben aslında bu kamerayı almayacaktım. Bende Fujifilm s1600 almaya diye gitmiştim. Daha önce çiftçiler gününde derneğin aynı kamerasını kullanmıştım. Çok hoşuma gittiydi. Fakat ben gittiğimde Teknosa' da kalmamıştı. Başka modelide yoktu. Yani senin aldığın model satışa sunulmamıştı. 1600 modelide artık satıştan kalkıyordu. Bilgisayar' dan tarattık. Eleman Zonguldak' tamı ne var dedi. Gelmesi 2-3 günü bulur dedi. Ertesi günüde tarla günleri fuarı vardı. Benim kameramda bozuktu. Mecburen bir kamera almam gerekiyordu. Sonra bakınırken. Biranda bu kamerayı vitrinde gördüm. Üzerinde de HD yazıyordu. Hemen elemana bunu çıkar dedim. Biraz inceledim özelliklerine baktım. Tam benim istediğim gibi bir aletti. Ondan sonra bunu almaya karar verdim. FujiFilm' le bunun arasında sadece Zoom farkı vardı. O sanırım 16X falan zoom yapıyordu. Bu ise 10x yapıyor. Oda benim için o kadar çok önemli değildi. En önemlisi HD çekim yapmasıydı. O yüzden beni tatmin etti. Kalıp olarakta bunu taşıması FujiFilm' e göre daha kolay. O yüzden de hoşuma gitti. Fuji' yi alsaydım. Kılıf yoktu. Bunu eski kameranın kalıfına koyuyorum. Elde taşımasıda çok kolay. Ondan şuan gayet memnunum. Özellik olarakta yarı profesyonel özelliklerini taşıyor. Ama tipi normal kameralar gibi...:D

alipasalierkan link=topic=39705.msg346888#msg346888 date=1298504946' Alıntı:
Süne ilaçlaması konusunda ilk defa gece çekimini denemiştim. Gayette güzel çekiyor. Flaşı orijinal Allah ne verdiyse çakıyor...:D Ben aslında bu kamerayı almayacaktım. Bende Fujifilm s1600 almaya diye gitmiştim. Daha önce çiftçiler gününde derneğin aynı kamerasını kullanmıştım. Çok hoşuma gittiydi. Fakat ben gittiğimde Teknosa ' da kalmamıştı. Başka modelide yoktu. Yani senin aldığın model satışa sunulmamıştı. 1600 modelide artık satıştan kalkıyordu. Bilgisayar ' dan tarattık. Eleman Zonguldak ' tamı ne var dedi. Gelmesi 2-3 günü bulur dedi. Ertesi günüde tarla günleri fuarı vardı. Benim kameramda bozuktu. Mecburen bir kamera almam gerekiyordu. Sonra bakınırken. Biranda bu kamerayı vitrinde gördüm. Üzerinde de HD yazıyordu. Hemen elemana bunu çıkar dedim. Biraz inceledim özelliklerine baktım. Tam benim istediğim gibi bir aletti. Ondan sonra bunu almaya karar verdim. FujiFilm ' le bunun arasında sadece Zoom farkı vardı. O sanırım 16X falan zoom yapıyordu. Bu ise 10x yapıyor. Oda benim için o kadar çok önemli değildi. En önemlisi HD çekim yapmasıydı. O yüzden beni tatmin etti. Kalıp olarakta bunu taşıması FujiFilm ' e göre daha kolay. O yüzden de hoşuma gitti. Fuji ' yi alsaydım. Kılıf yoktu. Bunu eski kameranın kalıfına koyuyorum. Elde taşımasıda çok kolay. Ondan şuan gayet memnunum. Özellik olarakta yarı profesyonel özelliklerini taşıyor. Ama tipi normal kameralar gibi...:D
:D maşallah güzel çakıyor flaş ı s1600 üretimden kalktı onun yerine s2800 , s1800 s1700 modelleri var en çok tutulanlar da s1800 ile s2800 olanlar biri 12 mp biri 14 mp.bende aldım ya hayırlısı bir gelsin makina gece flaş yeterlimi yoksa iyi mi manzara çekimlerin de nasıl kontrol edeceğim.bunların kalıbı iyi değil diğerleri küçük cebe kat git. :) bunun illa çantası olması gerekio.HD yazısı zaten dikkatimi çekti onun için sordum.dijital makina tipi ama özellikleri yarı-profesyonel şeklinde vede çekimleri ben de şu anda Kodak m1063 modeli var bataryalı.ama düzenli kullanılmadığı için batarya bozuldu değiştirmek gerek ama bana makine yetmiyordu zaten bahana oldu bu makina yı almak çift makine olmuş olacak hayırısı ile. )))

Niko5 link=topic=39705.msg346937#msg346937 date=1298535116' Alıntı:
Güzel paylaşım, eline sağlık Erkan... alk-*s
Allah bol bereketler versin...

Yorum için teşekkürler...;)

tokmakcı link=topic=39705.msg346985#msg346985 date=1298547650' Alıntı:
:D maşallah güzel çakıyor flaş ı s1600 üretimden kalktı onun yerine s2800 , s1800 s1700 modelleri var en çok tutulanlar da s1800 ile s2800 olanlar biri 12 mp biri 14 mp.bende aldım ya hayırlısı bir gelsin makina gece flaş yeterlimi yoksa iyi mi manzara çekimlerin de nasıl kontrol edeceğim.bunların kalıbı iyi değil diğerleri küçük cebe kat git. :) bunun illa çantası olması gerekio.HD yazısı zaten dikkatimi çekti onun için sordum.dijital makina tipi ama özellikleri yarı-profesyonel şeklinde vede çekimleri ben de şu anda Kodak m1063 modeli var bataryalı.ama düzenli kullanılmadığı için batarya bozuldu değiştirmek gerek ama bana makine yetmiyordu zaten bahana oldu bu makina yı almak çift makine olmuş olacak hayırısı ile. )))

Seninkide güzel çekimler yapar diye düşünüyorum. Gerçekten güzel kameralar. Aslında bu tarz kameralar kullanmak gerek. Her zaman çok iyi sonuçlar alabiliyorsun.

<<B.Özyurt>> link=topic=39705.msg347348#msg347348 date=1298574794' Alıntı:
Yine süper resimler Erkan abi.Aslında kılavuzu ortaya alsanız daha iyi olur.Avrupa ' da Areslere öyle yapıyolar :D

Yorum için sağol Berk. Kılavuzu ortaya almaya kalksak. Kılavuzun kolu yetmez sanırsam. Kolu uzatsak anlıklara takılır. Avrupadaki mibzerler ortadan ama kolları çok uzun ve pistonla yukarı kadar kalkıyor. Bizimkileri çelik halat çekiyor...:D

ramazanpullu link=topic=39705.msg347493#msg347493 date=1298585071' Alıntı:
paylaşım için teşekküler erkan yine güzel fotoraflar motorun plakasının yeride güzelmiş orda olunca trafik bişey demiyormu

Plaka ' ya daha birşey diyen olmadı. Zaten CLAAS ' ların orijinal plaka yeride orada oluyor. Sağ aynanın takıldığı civatalara L şeklinde ön cama gelcek bir demir koyuyorlar. Oraya takılıyor. Ben ilk baştan öyle yapacaktım. Fakat sonra böyle yapmak daha kolayıma geldi.