KISMET 55 için Acil Yardım İstiyorum, Lütfen Beni de Erkunt Sahibi Yapın!!

Arkadaşlar
Amasyanın Suluova İlçesinin Kurnaz Köyünden Merhaba Sizlere,
Köyde abilerim, 1978 model MF 275 kullanıyordu. Uzun bir süredir traktörümüzü yenilemek istiyorduk.Önce 2. el 266G dedik, etrafımızdaki kullanıcılar çok rahatsızlar diye vazgeçtik. 2 gün evvel HATTAT A60 almaya niyetlendik, malum perkins motor var diye ucuzdur diye karar vermiştik.
Ama aklımız hep Erkuntta idi. Nihayet gittik ve Kısmet 55 için pazarlığa oturduk ve 32.000 TL için el sıkıştık. KISMET 55 de Perkins 1103 3 silindir motordan 58 bg alıyor ve torku 1400 devirde 222 Nm. Tarktörümüzde Carrero şanzman kullanılmış.Ben, 1 saat neden ZF değilde Carrero kullandı diye takılsamda ikna oldum ve Carrero dedim (ZF şanzmanlının fiyatı 5.000TL fazlaydı) Hem fazla borçlanmayalım hemde 100 dönüm civarı ekim yapıyoruz diye KISMET 55 2WD işimizi görür diye düşündük.

Biz 11 li kazayağı ile MF275 de 2 ile gidiyorduk, Kısmet 55 kullanıcısı olan arkadaşımızda 2 ile gidiyormuş?
3lü 13 numara pulluk zordur bu arkadaşımız bu pulluğu kullanıyormuş, şaşırdık valla.
Tümosan 82-80, 35 dönümü 80 litre ile sürmüş, arkadaşımız Kısmet 55 ile 60 litrede bitirmiş işi.
Hele bayi, MF 275 i çitte ezersin deyince daha da şaşırdık.

Arkadaşlar yukarıda söylenenler doğrumudur? Sizce bu traktör bize yetermi, hele hele 7 li çizerde ve 4lü 12 pullukta nasıldır Kısmet 55?
Çünkü yok derseniz, opsiyon kullanıp, siparişimizi Bereket 60 a çevireceğiz.

Lütfen bir akıl verin!

Saygılarımla..

• Beğen
Tepkiler: 5murat8
Ynt: KISMET 55 için Acil Yardım İstiyorum, Lütfen Beni de Erkunt Sahibi Yapın!!

Yerleriniz nasıl bilmiyorum düz ova ise ve toprakta çok ağır değilse rahatlıkla yeter bizim burada 240s ile 150 dönüm yeri (1 dönüm=1000m2) rahatlıkla işlenebiliyor düz ova bayır değil.

Kısmet 55 dediğim gibi ise rahatlıkla yetecektir.Ama daha bilgili abi ve arkadaşlar cevaplarsa daha iyi olur tabi.

Sevgili Demir45,
Topraklarımız düz, eğim % 15 i asla geçmez, sulu tarım yapıyoruz ve orta ağırlıkta topraklarımız. Babamız 65 bg altında kapıya yanaştırmam dese de :) biz KISMET 55 dedik inşallah utandırmaz.
Üstelik köye ovaya giren ilk KISMET 55, ilk Erkunt. Anlayacağınız elalemin gözü üzerimizde olacak.

Saygılarımla..

traktör 1 kez alını şimdi siz dortceker kabinli 4pistonlu traktor alin kismet 55 zayıftır 55 56 turk fiyat la bi farkı yoktur 3 piston traktor uzun vadeli binmek için uygun olmaz gun gectik çe cekisten duser 275 mf brezil ya biz kullandık 4vites 1 takviye herk yapar 275 iyi ise degistirmenin anlamıyok paranız pesinse 2. el alın yada 2006 model ve üstü traktörlerin kasko degerinin yüzde 75 sine kredi imkanı var motrunu 18 19 20 saydır tatlı bir fiyata alırsın

Sevgili Nurullah,
MF 275 1978 doğumlu, 33 yaşında yani. 15 senedir motor açılmadı, yakında rektefiye ister. Tekerler eskidi diş kalmadı. Üstelik bize çapada ilaçta vs için ince teker lazımdı. Yani mecburuz değiştirmeye.
Buna göre 35.000 geçmeden bize hangi traktörü önerirsin?

Saygılarımla..

55 dediği için 55 dedim ama Nimet 70 falan alsanız daha iyi olur sulu tarım iyi oluyor onunda işi çok oluyor çapa falan büyük traktör kullanmak daha iyi tabikide.

Arkasına 3 lü prezeli çapa takıcağına 5 li takarsın iş daha çabuk biter motordan daha çok verim alırsınız.

Sayın Murat_Sarıbaş,
Denizli bize oldukça uzak, ama fuara gelmemiz bize ne fayda sağlar açıklayabilirmisiniz lütfen.

Saygılarımla..

Sayın Yasin Köse,
Bizde zaten alırsak 4 lü 10 numara kullanmayı düşünüyoruz. Ama 'Kısmet 55 ile Bereket 60 aynı Perkins 1103 model 3 silindirli motoru kullanıyor. Her ikisi de, 58 beygirdir. Bereket 60 sadece pompadan ayar verilerek 60 yapıdı.' diye söylediler. Sizce??

Evet Aynen, doğru söylemişler 58 hp ikiside ; Fakat Yine Abartmişlar Tabi ßrasil 275 ' den Aşşaği kalimaz felan )))
Toprak yapınızda gerçekten 58 Lik bir traktör, 4 12 inc yada 11 inç Pulluk çekiyoır mu? İlginç.. Çok ince Topraklarınız demekki memlekt neresi hacım?

sana önerim markadan cok servis ve ikinci el fiyatıdır yani sıfır alıpta cok zarar etme jondere alma erkuntta pıyasa yaptıysa al ama dusuk beygirde her markanın fiyatı aynı bizede ufak motar lazımdı biz 640 aldık bugun 65 56 newhollandın trak toru var degerini koruyo 36 000 e sıfır tek ceker 2007 de aldık 2000saatte bindik tekerler bitti 2010 da 35 000 e sattık 65 56 al bana da dua edersin 4000di tekrar biz kabinli tekceker istersen nette var 2 el piyasası orda fiyatlrıda var bak erkunt degerini kaybeder bu bi gercek

Sevgili wan7ed,
Amasyanın Suluova İlçesi. topraklarımız sulanır ve killi-tınlı yapıdadır. Biz mf de 4lü kullanırız. MF ilk geldiğinde 3lü vardı, yoruyordu traktörü, 4lüye geçince rahatladı.

öncelikle traktöründen memnun kalmak istiyorsan muadili traktörlerle karsılaştırırsan memnun kalırsın erkunttan.. yani 55-65bg arası traktörlerin sondugu performansı sunacaktır.. fakat zf şanzımanlı olanın tarlada çekişi daha iyi olacaktır.. bereket 60 bence daha yararlı olur.. ama 60bg bi traktör işimi görür diyorsan marka fark etmez kısmet 55 yeter sana.. yakıtı gercekten az olur.. bunun ddışında 4lü12 li pullugu tam anlamıyla çekemez duzde çeker eğimde çekemez yada tam derinlikte sürüm yapamassın.. 60bg bi traktörün hakkı 3lü 12-13 numaradır.. cok ta traktörü kasmanın anlamı yok egerki illa 4lü12 numara kullanacagım diyorsan nimet 70t al 4lü 12 yi çeker.. beklentilerini aynı güçteki traktörlerle karsılaştırarak yap ozaman memnun kalırsın.. mesela 60bg hiç bir marka sürekli 4lü12inç pullukla çalışamaz.. traktörü yıpratır traktör çeksede hemde agır çeker.. sonucta ideali neyse o pullugu kullanmanı tavsiye ederim.. ben bereket 60t almanı tavsiye ederim fiyat farkı yoksa cok.. eger buyuk traktör istiyorsan nimet 70t al her işi tam hakkıyla görür.. anladıgım kadarıyla cok butce ayıramıyorsun.. sana bereket 60 yeter yaktıından memnun kalıcaksındır...

hele topragam, kısmetin burda 4-12 çekcegini zannetmiyom, ama çeker dediyseler çekebilirde, eger deneme imkanın olursa dene çevrende varsa, sonuçta 58 bg fazla gözünde abartma derim. karar sizin(traktörü karalama mahsatlı yazmadım)

Sayın demir45,
Erkuntun Niğde/Nevşehir yöresi için yeni çıkardığı Patatesçi NİMET 70T beni benden alıyor zaten ama bütçe kısıtlı.

Genele şöyle sorsam, desemki;
Maliyet (35.000) X Çekiş X İkinci el X Garanti/Servis çarpanlarını dikkate aldığınızda tercih edeceğiniz traktör ne olurdu ??

Arkadaşlar zaten ben kulaktan duyma senaryoları paylaştım, zaten 4lü 12 numara banada inandırıcı gelmedi. Haa çekerde 3 silindirli 58 bg lik motora ve mazota kıymak olur bu. Biz eğer alırsak 4 lü 10 numara düşünüyoruz.

Sevgili Ceya23,
biz 3 lü kullanıyorduk ama traktörü 4 lü ile traktör (10 numara) kuş gibi hafifliyordu. Kimbilir belkide 3lü pulluğun şasisinde sorun vardı bilemiyorum artık.Bizde satıp 4lü 10 numaraya geçtik.
Yarın Bereket 60 da katarız hesaba ama bütçe el vermeyebilir,
bakıcaz artık,

Sağolun değerli görüşleriniz için..