kubota L serisi ile jhon deere karşılaştırması

Ynt: kubota L serisi ile jhon deere karşılaştırması

paylasım için cok sagol ama john deere nin arka tarafı hafif ama kubotanın ki agır zaten traktörün yeri tutusundan belli tamamen kubotayı tanıtma amaclı ama güzel makina bu arada dikat ederseninz john deere biraz daha küçük gibi niye dyeceksiniz su öndeki kepcenin kovanlarına bakın j deerenki biraz daha küçük saygılar

yekta gine tam bir fanatik jondeereci gibi yorum yapmısın anla artık kubota ondan iyi amarikalılar bile anlamışlar yoksa %40 pazarı nasıl ellerinde tutsunlar japonlar

ykt123 link=topic=39711.msg347245#msg347245 date=1298569539' Alıntı:
paylasım için cok sagol ama john deere nin arka tarafı hafif ama kubotanın ki agır zaten traktörün yeri tutusundan belli tamamen kubotayı tanıtma amaclı ama güzel makina bu arada dikat ederseninz john deere biraz daha küçük gibi niye dyeceksiniz su öndeki kepcenin kovanlarına bakın j deerenki biraz daha küçük saygılar
senin traktörününde bir çok parçası kubota zaten.... :(john derede yabana atılacak makina değil bence dayanıklıklıkta

ben kubotayı kötülemedim vala simdi burda yazcam olmıyacak internete arastırın kubotanın bazı serilerinde by john deere yazıyor vala john deerenin hiç bir yerinde görmedim ben bugune kadar kubota yazısı zaten ben kubotayı kötülemedim kubota cok güzel bir traktör ama emsali john deereler le kıyaslamak lazım

kubota traktörlerinin tumünün parçalarını osaka daki fabrikasında üretiyor bir cok markayada fason üretim yapıyor.. benim bildigim kadarıyla tum serisilerini kendisi üretiyor.. hangi serisini jhon deere üretiyor ??
kubota montaj fabrikası haricinde hiç bi yerde üretim yaptırmıyor.. türkiyeye gelen tüm serileri japonyadan geliyor.. amerikada montaj fabrikası var en buyuk pazarı amerika zaten orada bir numara..

jhon deere nin yanlız değişik tedarikcileri var farklı ülkelerde mesela dana ön dingil kullanıyor bazı serilerinde.. jhon deere de keske tüm serilerini almanyada üretseydi ozaman hiç tartışlmazdı.. jd kendi motorunu kubota gibi üreten bi marka..

bu videolardaki traktörler denk boyutları farklı olabilir motor güçleri aynı 3033e mi neydi modeli jd nin tam hatırlamayamdım..

vala ben john deereyi bos yere övmüyorum bugune kadar bir john deere vardı simdi kubotada john deerenin yanında yer alabilir diyorum ikiside güzel traktörler john deere de üretim olarak amerika ve alman malı sadece montajları farklı ülkelerde ama valahaki internete arastırırken görmüştüm kubotanın üstnde by john deere yazıyordu yani olabilr ortklasa bir fabrikada montajlanabilirler biz bunları bilemeyiz bence

kubota ile jd amerikada cok sıkı rakipler açıkcası ben böle bişeyin olacagına pek ihtimal vermiyorum çünkü işçilik japon yada amerika veya almanyaya göre daha ucuz diye biliyorum kendi parçalarını kendisi japon yada üretmesi daha mantıklı görunuyor..
daha cok jd nin kubota dan teknoloji çaldığını iddia ederler.. avrupalı üreticilerin japonlardan teknoloji çalmaya çalıştıgı iddia edilir..

iş makinaları sektörüne hiç baktınız mı bilmiyorum avrupadan sadece volvo öne cıkıyor bunun dışında bu sektör komple japonların elinde sanırım hitaci mitsibishi yanmar, kubota,hyundai,komatsu,kawasaki v.s. japonlar motor ve iş makinaları konusunda dunyada önde geliyor valla helal olsun ne diyim koca avrupa amerika bi japonlarla baş edemiyor.. inşallah bir gün bizimde söz sahibi olacagımız bi sektör olur..