AYSAN HAKKINDA LÜTFEN YARDIM EDİN.

Abiler babam aysan alıcak bizim traktörümüz Tümosan 82 80 dt 2010 model turbolu alıcağımız aysan 25li ama bizim köyden bir adamın 25 li aysanı varmış motoru john deereymiş bizim tümoyla beygir gücü aynıymış ve 25li aysan büyük geliyormuş şimdide aysanı küçültücekmiş 23 lü yaptırcakmış.Babamda acaba bizim tümosan 25li yi çekebilirmi diyor zorlamazmı diyor oturduğum yer trakya bilirsiniz trakyanın toprağı serttir.Sizce çekebilirmi çekemezmi eğer 25 li yi çekemez diyorsanız 23 lü yaptırıcak.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ynt: AYSAN HAKKINDA LÜTFEN YARDIM EDİN.

70 hp bir traktör 21 li aysanı çok rahat çektiğine göre 80 hp de 4 ayak fazlasını rahatlıkla çekmesi lazım, bazı markalarda ayak yapıları veya modelleri farklılık gösterebiliyor bu da traktörün çekişini etkileyebiliyor bunları da araştırın.

benimki tek çeker massey 285s, 25 ' li bks marka aysanı 1,5 ile rahat götürüyor düzde. dik rampada 1 ' e iniyoz zorluyor biraz. john deere ' si olan adamınkini deneme sanşın varsa denemeni tavsiye ederim karar vermeden önce.

kardeşim sen git 25 li aysan yaptır. şöförden şöföre fark vardır. adam seri vitesle kalkar götürmeye gidemez. sonra çekmedi der. sen 25 liyi yaptır. olmadı 2 ayak sökersin bea:D

mertmessi18010 link=topic=39774.msg347671#msg347671 date=1298639977' Alıntı:
Abiler babam aysan alıcak bizim traktörümüz Tümosan 82 80 dt 2010 model turbolu alıcağımız aysan 25li ama bizim köyden bir adamın 25 li aysanı varmış motoru john deereymiş bizim tümoyla beygir gücü aynıymış ve 25li aysan büyük geliyormuş şimdide aysanı küçültücekmiş 23 lü yaptırcakmış.Babamda acaba bizim tümosan 25li yi çekebilirmi diyor zorlamazmı diyor oturduğum yer trakya bilirsiniz trakyanın toprağı serttir.Sizce çekebilirmi çekemezmi eğer 25 li yi çekemez diyorsanız 23 lü yaptırıcak.Yardımcı olursanız sevinirim.
arkadaşım bende 27 li italyan ayak aysan var traktör same 85 4*4 çok rahat çekiyor sen almışken en az 27 li al bende trakyalıyım bizimyerlerimizde sert ve dik hiç korkma çeker o traktör ama aldığında endikkat ediçeğin italyan ayak olması en iyisi onlar