ERKUNTLARIN DAYANIKLILIK DURUMU NEDİR ?

Öncelilkle merhaba , Arkadaşlar amcam ve babama erkuntu tavsiye etmişler ama son duyduğumuz kadarıyla erkuntlar çabuk dağılıyor uzun ömürlü değil laflarıydı SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN ben erkuntu kötülemek istemiyorum ama amcam erkunt alacak ne önerirsiniz bilhassa kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirler mi acaba amcam 200 dönüm yer işliyor öylede hor kullanmaz traktörünü şimdi o da duyduğu benden bir araştırmamı istedi bende sizlerle paylaşmak istedim kendisi bilgisayardan anlamadığı için ben araştırıyorum tekrar ediyorum erkuntu kötülemek gibi maksatım yok sadece bilgi edinmek doğrusu yanlışı nedir bilmek için.Yardımlarınız için şimdiden Allah razı olsun.

Allaha emanet olun.

Ynt: ERKUNTLARIN DAYANIKLILIK DURUMU NEDİR ?

hacı biskivü gibiymiş dokunmadan kırılıyo parcalrı felan..tarlada kullanmayacakmısın alıp ewde saklayacan..yagmurda tutmayacan erıyormus :) yaaa herşey ederı kadar!! saglam olmasa fabrıka urun yetıstırmekte zorlanmazdı yani..

Arkadaşim ben hiç duymadım onlar hurafe, meyve veren ağaçi Taşliyorlar 2008 ' den beri ben kullanıyorum ufak tefek sorunlar dişinda büyük çapli bir sorunla karşılaşmadım 600 dönüm yer işliyoruz, ağir işlerin hepsini 3 yıldır Erkunt yapıyor şikayetçi değilm, sen Yeni kasalardan alıcaksındır büyük ihtımal onlar daha knforlu daha modern :) Beldende birebir kullanan arkadaşlarda vardir, onlarada danışabilirsin ... Şuanda Tr genelinde büyük rehabet var Erkunta.. Bugün sevdiğim bir abimle görüştüm beklemede insanlar yoğunluktan satışlardan gayet memnunlarmiş..

emretoy310 link=topic=39801.msg348060#msg348060 date=1298668904' Alıntı:
hacı biskivü gibiymiş dokunmadan kırılıyo parcalrı felan..tarlada kullanmayacakmısın alıp ewde saklayacan..yagmurda tutmayacan erıyormus :) yaaa herşey ederı kadar!! saglam olmasa fabrıka urun yetıstırmekte zorlanmazdı yani..

Bakınız ben bilgi edinmek için bu konuyu açtım ve sizdende ricam dalga geçer gibi olmasın lütfen doğruları yanlışlarıyla objektif olarak konuyu aydınlatmak olmalı ki bu konudan daha sonrada diğer erkunt alacak çiftçilerimiz bilgi edinebilsin ve yararlansın o yüzden erkunt traktörleri için tarafsızca bilgi kaynağı oluşsun.Ne olursa olsun seçeceğimiz traktör hem amcama hemde bu konunun yardımıyla alacak çiftçimize hayırlı uğurlu olsun diliyorum sonuçta sizde bilirsinizki çiftçi bu paraları kolay kazanmıyor.O yüzden bu konuda herzaman ekmek teknesi olan traktörlerini seçerken ipe un sererler traktör seçimde ciddi bir araştırma gerektiğini sizinde her çiftçi gibi bildiğinizi ve düşündüğünüzü farzediyorum ve alet erdevat ne olursa olsun kazanan sedece ÇİFTÇİMİZ olsun diyorum bunların gerisi teferruattır . sizinde yorumunuz konusunda içinizde manalı şekilde alaycı bir ifade olmadığınızı düşünmek istiyorum.

Ayrıca görüşleriniz için Allah razı olsun devamını görmekten bahtiyar olurum.

Allaha emanet olun.

Abi bence kullanmadan kullanmaya fark vardır. Şimdi bir mal ne kadar kaliteli olursa olsun değer bilmeyen birinin eline geçerse anında eskimeye yıpranmaya başlar. Fakat değer verip koruyup kollayan birisi için bu mal bir ömür de gider. Amcan malını kollayan birisi. Bence ona çokta güzel gider. Arka dağıtma olayı traktörü çok zorladığında gerçekleşir. Bizim burda yakın bir ahbabımızda TD 85 DT var; kamyon çekerken kamyoncu pisliğine vurduruyormuş kamyonu motorda kasılıyor tabi. Sonra bırakmış kamyonu. Bir kaç gün sonra tarlaya gidiyor ve arka dağıtıyor. Motorun yeni olmasına rağmen. Onun için herşey şöföre bağlı tabiki malda kaliteli olacak. Bizim ustamız erkuntun servisliğinide yapıyor ve çok yakınımızdır. Kendisinde başka motorlarında servisliği var. Erkunt güzel traktör diyor. Fakat diğer marka için malzemesi kalitesiz kullanılmış diyor sakın yanaşmayın dediğini biliyorum.

doganbey1 link=topic=39801.msg348115#msg348115 date=1298674503' Alıntı:
Abi bence kullanmadan kullanmaya fark vardır. Şimdi bir mal ne kadar kaliteli olursa olsun değer bilmeyen birinin eline geçerse anında eskimeye yıpranmaya başlar. Fakat değer verip koruyup kollayan birisi için bu mal bir ömür de gider. Amcan malını kollayan birisi. Bence ona çokta güzel gider. Arka dağıtma olayı traktörü çok zorladığında gerçekleşir. Bizim burda yakın bir ahbabımızda TD 85 DT var; kamyon çekerken kamyoncu pisliğine vurduruyormuş kamyonu motorda kasılıyor tabi. Sonra bırakmış kamyonu. Bir kaç gün sonra tarlaya gidiyor ve arka dağıtıyor. Motorun yeni olmasına rağmen. Onun için herşey şöföre bağlı tabiki malda kaliteli olacak. Bizim ustamız erkuntun servisliğinide yapıyor ve çok yakınımızdır. Kendisinde başka motorlarında servisliği var. Erkunt güzel traktör diyor. Fakat diğer marka için malzemesi kalitesiz kullanılmış diyor sakın yanaşmayın dediğini biliyorum.

Yorumun için teşekkürler kardeşim , bu dediğin usta erkuntun garanti kapsamındaki yetkili teknik servis mi ?

Allaha emanet olun.

Merhabalar Erkunt almak istiyorsan eger temizinide bulduysan bir kaç ustayada göster traktörü hatası olmasın yani öle demek istedim HİÇ DÜŞÜNMEDEN AL ABİ

58üniversal58 link=topic=39801.msg348131#msg348131 date=1298677691' Alıntı:
Merhabalar Erkunt almak istiyorsan eger temizinide bulduysan bir kaç ustayada göster traktörü hatası olmasın yani öle demek istedim HİÇ DÜŞÜNMEDEN AL ABİ

Eyvallah kardeşim ama amcam sıfır almayı düşünüyor Allah izin verirse.İstediği modelde erkunt 80 T lüks kabin.

Allaha emanet olun.

arkadaş etrafımda birçok kişi Erkunt u kullanıyor. bu traktörü teknik verilerine göre yani 75 hp gibi kullanacak isen
gerçekten iyi traktör ama bayilerin tanıtımlarda ve satar iken vaat ettikleri gibi anlatılanları (tanıtımlarda bayiler
100-110 hp lik traktörlere kafa tutuyor bu belki T serilerinde sürümde mümkün olabilir ama traktör dediğin sadece
tarla sürmek değildir seri işlerde bu sefer ağır kalşıyor ve sırf bu yüzden 15 saat te traktörü satan tanıdığım oldu)dikkate alma, bu traktörü 75 hp olarak kullanacak isen çok mükemmel bir traktör inanki memnun kalacaksındır.
E serilerini bilemem kullananı görmedim. iyi akşamlar.....

bartu link=topic=39801.msg348134#msg348134 date=1298678622' Alıntı:
arkadaş etrafımda birçok kişi Erkunt u kullanıyor. bu traktörü teknik verilerine göre yani 75 hp gibi kullanacak isen
gerçekten iyi traktör ama bayilerin tanıtımlarda ve satar iken vaat ettikleri gibi anlatılanları (tanıtımlarda bayiler
100-110 hp lik traktörlere kafa tutuyor bu belki T serilerinde sürümde mümkün olabilir ama traktör dediğin sadece
tarla sürmek değildir seri işlerde bu sefer ağır kalşıyor ve sırf bu yüzden 15 saat te traktörü satan tanıdığım oldu)dikkate alma, bu traktörü 75 hp olarak kullanacak isen çok mükemmel bir traktör inanki memnun kalacaksındır.
E serilerini bilemem kullananı görmedim. iyi akşamlar.....

Eyvallah sağolasın iyi akşamlar , zaten amcam da 70-56 DT vardı eskidi diye satacak artık onun yerine erkunt düşünmüş ve babamla birlikte gitmişler hatta ben agrofarm 410 istediğime rağmen bana erkuntada bir bak dedi ayrıca amcam 70-56 DT de 4lü 12 kullanıyordu hem tavda hem kuruda sürüyordu tarlayı mübarek ne dersiniz erkunt 80 T de halledermi kolayca .

Allaha emnet olun.

murat_saribas link=topic=39801.msg348536#msg348536 date=1298747101' Alıntı:
ARKADAŞA KATILIYORUM İNSAN BİNMEYE KIYAMAYACAK KADAR GÜZEL YANİ EVİN Bİ KÖŞESİNDE BÜFE GİBİ SERGİLİYORUZ BU KDAR SATILIYOR BÜFE NİYETİNE zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

iyi o zaman sizde öyle büfelik traktörünüzle mutlu mesut bir yaşam sürün tebrikler fakat biz iş yapacak traktör arıyoruz teşekkürler ondan almayalım. Ayrıca dediklerimin neresinde böyle şakaya alınacak kışkırtıcılık var onu da anlamış değilim adam gibi soruyoruz işte bilmediğimizden ama sizde beni pek anlamış gibi değilsiziniz bakıyorumda onun akabinde konunun mahayiyetinde de müteasır olamadığınız besbelli.

Bu yazdıklarımdan sonra ayrıca yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkürlerimi iletirim.

Allaha emanet olun

murat_saribas link=topic=39801.msg348548#msg348548 date=1298748466' Alıntı:
KÖTÜ ANLAMDA ELEŞTRİ YAPANLAR İÇİN DEMEK İSTEDİM YANLIŞ BİŞEY YAZMADIM ANLATAMADIYSAM BİLMİYORUM

bu yazınızı yazarken o zaman bir arkadaşımızın yaptığı yorumu ' ' hacı biskivü gibiymiş dokunmadan kırılıyo parcalrı felan..tarlada kullanmayacakmısın alıp ewde saklayacan..yagmurda tutmayacan erıyormus yaaa herşey ederı kadar!! saglam olmasa fabrıka urun yetıstırmekte zorlanmazdı yani.. ' ' şimdi okuduysanız ve ona olayın vehametini yazdığım cevaben olan yorumuda görmediniz sanırım bu yüzden o şekilde anlatıpta o şekilde anlamamak elde değil tekrar ediyorum ben hiçbir markanın kötülemesi yarışında değilim olmamda , bir kere bu bana alınacak traktörde değil hani amcam düşünüyor adam ciddi ciddi düşünüyor bundan dolayı alaycı ifadelerle yardımcı olmak mahayitinde olan yorumlardan hoşlanmıyorum çünkü ben bana bir şey sorulduğunda tüm ciddiyetimle yardım etmek isterim.Bu konuda da beni tüm anlayışınızla karşılayacağınızı sanıyorum.şimdiden anlayışınız için teşekkürler.

Allaha emanet olun.

abi sana şimdiden hayırlı olsun diyorum bende aldım nimet 4*4 lüks 1 buçuk ay önce okaar talep var ki makinem bu hafta gelecek bizim bu çevrede de bu ay içinde 80 lik ve 70 lik 6 adet traktör aldılar kabinsizler geldi kabinliler bu hafta teslim edilecek kullananlar içinde daha kimseden öyle memnun olmayan görmedim ufak tefek sorunlar harici o sorunlarlada gerek bayii gerek servis gerekse fabrika çok güzel ilgileniyorlar hayırlı olsun diyorum kazasız belasız kullanırsın inşallah

musa44960 link=topic=39801.msg351589#msg351589 date=1299177683' Alıntı:
abi sana şimdiden hayırlı olsun diyorum bende aldım nimet 4*4 lüks 1 buçuk ay önce okaar talep var ki makinem bu hafta gelecek bizim bu çevrede de bu ay içinde 80 lik ve 70 lik 6 adet traktör aldılar kabinsizler geldi kabinliler bu hafta teslim edilecek kullananlar içinde daha kimseden öyle memnun olmayan görmedim ufak tefek sorunlar harici o sorunlarlada gerek bayii gerek servis gerekse fabrika çok güzel ilgileniyorlar hayırlı olsun diyorum kazasız belasız kullanırsın inşallah

eyvallah Allah razı olsun kardeşim ama bana değil amcama alacağız Allah izin verirse klimalı kabin 80 T siparişini verdik bakalım hayırlısı inşallah. Bu arada seninde traktörün hayırlı uğurlu olsun kardeşim.

Allaha emnet olun.

metehan yenioğlu link=topic=39801.msg351602#msg351602 date=1299178362' Alıntı:
eyvallah Allah razı olsun kardeşim ama bana değil amcama alacağız Allah izin verirse klimalı kabin 80 T siparişini verdik bakalım hayırlısı inşallah. Bu arada seninde traktörün hayırlı uğurlu olsun kardeşim.

Allaha emnet olun.
sagolasın abi güle güle gönül rahatlığıyla kullan

bendede 70 lik yeni kasa 4 çeker var amcamlardada var aynısı biz az kullandık fakat amcamlar 520 saatte şuan nisan ayında alınan traktor şuana kadar hiç bi sorun yaşamadık sadece radyator pervanesi kayışı koptu oda fabrikadan denk ayarlamamışlar gerginligini onun için onuda kolayca değiştirdiler ve servis konusunda çok memnunuz bakıma gitmek için 25 km uzakta bi yere goturmek gerekiyo 25 git 25 gel 50 km mazotta pahalı 40 tl yakar ortalama onun yerine bi telefon ediyoruz bakım paketini arabaya atıyo bi musait zamanda gelip evin onunde bakımını yapıyo 170 yada 175 tl bakımı kendi arabası ile geldigi için 200 tl alıyo oda zaten yakacagımız yakıttan az bi fiyat daha memnun kalıyoruz hayırlı olsun amcana 80 66 gibi guc vardır servette ve yakıt konusunda tarlada emsallerine gore en az yakacak motordur 70 ligini alsa eger 70 66 gibi güc rahat olurdu pişman olmaz eminim tekrardan hayırlı olsun