HAPI YUTTUK İŞTE LPG'li otomobil avı

HAPI YUTTUK İŞTE LPG'li otomobil avı

Bu amaçla öncelikle 10 yıllık LPG tankına sahip otomobillerin plakaları tek tek belirleniyor. Patlama riski taşıyan otomobiller; Emniyet, Jandarma ve Karayolları ekiplerinin üç koldan yapacağı yoğun denetimle trafikten çekilecek. Bu otomobiller, LPG tanklarını yenileyecek. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Emniyet, Sanayi Bakanlığı, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve sertifikasyon hizmeti veren TÜV ve Türkiye Sigorta Birliği’nin katıldığı toplantıda, LPG’li araçlara yönelik alınacak önlemler masaya yatırıldı.

İŞTE ÖNLEMLER DENETİM ZAAFI:
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın, otomobillerde LPG tankları için öngördüğü emniyetli kullanıma ilişkin sürenin, 10 yıl olduğu belirtilen toplantıda, 10 yılını dolduran otomobillere yönelik yaptırım odaklı denetimlerde ciddi zaaf olduğu vurgulandı.

PLAKA LİSTESİ ÇIKARILACAK:
Emniyet Genel Müdürlüğü, 10 yıllık ekonomik ömrünü dolduran LPG tankına sahip otomobillerin, il il plakalarını belirleyecek. Bunların sayısı net olarak ortaya konulacak.

ÜÇLÜ DENETİM:
Bu kategoriye giren otomobillere yönelik Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma ve Karayolları ekipleri üçlü denetim başlatacak. Bu otomobillerin hızla trafikten çekilmesi sağlanacak. Bu otomobiller, LPG tanklarını yenileyecek. EPDK kaynakları, uygulamanın önemine dikkat çekerek, “Bu çalışma sonrasında trafikte, 10 yılını aşmış tanka sahip LPG’li araç kalmayacak” mesajını verdi.

ÖNCE SIZDIRMAZLIK, SONRA SİGORTA:
LPG’li otomobillerin, kaza sonrası sigorta işlemlerinde de yeni uygulamalar gündeme gelecek. Hasarlı kaza yapan LPG otomobilin sahibi, öncelikle TMMOB’dan, tank için ‘sızdırmazlık’ raporu alacak. Sigorta ya da kasko şirketi, bu rapor sonrasında zararı tazmin edecek.

LPG’li araç sayısı 3 milyona dayandı
Motorin ve benzine gelen zamlar, LPG’li araç sayısını artırmaya devam etti. Toplantıda, son dönemdeki hızlı artışla birlikte LPG’li araç sayısının 3 milyon sınırına dayandığı kayıtlara geçirildi. Kaynaklar, özellikle benzinde zammın bu hızla devam etmesi halinde LPG’ye geçişin daha da hızlanacağına dikkat çekti. HABERTÜRK’ün görüştüğü bir otomobil bayii, aynı zamanda benzin istasyonu da işlettiğini belirterek, “Benzin fiyatları uçuyor. İnsanlar, sıfır 4x4 sıfır jeeplere, garantisini kırdırıp, ertesi gün LPG tankı takıyor” dedi.

800 BİN HESAPLANIYOR
EPDK kaynakları, ‘güvenlik’ ve ‘sızdırmazlık’ yönünden sorunlu, standartları karşılamayan otomobil sayısına ilişkin bilgi vermezken, “Emniyet’in çalışmasının ardından rakam net olarak ortaya konulacak” demekle yetindi. HABERTÜRK’ün sektöre yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre Türkiye’de, standartları karşılamayan 800 bin dolayında LPG’li otomobil bulunuyor. Bu araçlar, hem trafikte hem park ettikleri noktalarda, can ve mal güvenliği için ciddi bir tehdit olarak öne çıkıyor.

Ynt: HAPI YUTTUK İŞTE LPG'li otomobil avı

ARBAN VAR DERDİN VAR. LPG Lİ ARCIN VAR BAŞKA BİR DERDİN VAR. TRAKTÖRÜN VAR MAZOT DERDİN VAR.AMAÇ BİZİ KURUMAK OLSA BENZİN FİYATINI DÜŞÜRLER AMAÇ PATLAMA DEGİL KAYNAK BULMAK.

faydalı bir uygulama.ayrıca 20 yaşını geçmiş araçlar her yıl fenni muayeneden geçmeli.her 10 yılda bir ehliyetler iptal edilmeli.yeniden sağlık raporu ve sınav yapılmalı.65 yaşını geçenlerin ehliyeti geri alınmalı.

TT 55 link=topic=39885.msg349021#msg349021 date=1298832822' Alıntı:
faydalı bir uygulama.ayrıca 20 yaşını geçmiş araçlar her yıl fenni muayeneden geçmeli.her 10 yılda bir ehliyetler iptal edilmeli.yeniden sağlık raporu ve sınav yapılmalı.65 yaşını geçenlerin ehliyeti geri alınmalı.

Ali bey iyiki ulaştırma bakanı veya milletvekili olmamışsınız yoksa hepten hapı yutmuştuk

Güzel bir uygulama bunu ilk önce kendi güvenliğimiz için yapmalıyız arkadaşlar. Zaten muayene gidince 10 yılı dolan araçlar muayeden geçemiyordu ama trafikde biraz denetlerse herkez yaptırmak zorunda kalır güvenli olur.

KARDEŞİM BİR ARABAMIZ VAR DAHA MUAYENESİ YAPTIRAMDIK YOK TAMİR YOK ÖN TAKIM YOK FİREN YOK LAMBA YOK RUHSAT SIZDIRMAZLIK SİGORTA EKSOZ PULU TANK KONTROL MTV Sİ LPG ZAMI ÖTEV Sİ KDV Sİ VALLAHİ BİZİ DÜŞÜNMÜYORLAR KAYNAK KAYMAK KAYNAK BİZİ BENİ SENİ VATANDAŞI DÜŞÜNSELER ZAMNINDA TEBİR VE ALT YAPIYI KURARLARDI.DÜNYANIN EN PAHALI MAZOTU BENZİNİ LPS Nİ BİZ KULLANMAZDIK.........

Ağır abi link=topic=39885.msg349025#msg349025 date=1298833056' Alıntı:
Ali bey iyiki ulaştırma bakanı veya milletvekili olmamışsınız yoksa hepten hapı yutmuştuk

bu ekstra uygulamalardan vergi ve harç alınmazsa millet bunalmaz.kendi can güvenliğimiz için işi sıkı tutmamız şart kardeş.

ayrıca maliye konusundada fikirlerim var. bir malı yada hizmeti aldığımızda KDV ödüyoruz.ama bu kdv devlete gitmiyor.çünkü herşey kayıt dışı.bunun önüne geçebilmek için kredi kartı ile alışveriş yapıldığında kdv oranı kadar miktar direk maliyenin banka hesabına geçmeli.kredi kartı slipleri de satış fişi yerine geçmeli.kredi kartı yada banka kartını özendirmek için malum üründen alınan %18 kdv nin bir miktarı.örneğin %5 i tüketicinin hesabına geri gönderilmeli ay sonunda bonuslar biriksin..bu şekilde kayıt dışı ortadan kalkar.devlet vergi toplayamadıkça acısını petrolden çıkarıyor.

köylü link=topic=39885.msg349033#msg349033 date=1298833426' Alıntı:
KARDEŞİM BİR ARABAMIZ VAR DAHA MUAYENESİ YAPTIRAMDIK YOK TAMİR YOK ÖN TAKIM YOK FİREN YOK LAMBA YOK RUHSAT SIZDIRMAZLIK SİGORTA EKSOZ PULU TANK KONTROL MTV Sİ LPG ZAMI ÖTEV Sİ KDV Sİ VALLAHİ BİZİ DÜŞÜNMÜYORLAR KAYNAK KAYMAK KAYNAK BİZİ BENİ SENİ VATANDAŞI DÜŞÜNSELER ZAMNINDA TEBİR VE ALT YAPIYI KURARLARDI.DÜNYANIN EN PAHALI MAZOTU BENZİNİ LPS Nİ BİZ KULLANMAZDIK.........
Kardeş ben bizi düşünüyolar demedim kelimelerimin hiç birindede siyaset yapmadım veya hükümeti övmedim neden kızdın bilmiyorum can güvenliğimiz için iyi bi uygulama dedim Allah korusun arabamızla giderken bir patlama olsa yada yangın olsa bizi hükümet mi kurtaracak ( ALLAH HERKEZİ KORUSUN ) tedbir almak için söledim ben kardeş.

şeriatın kestiği parmak acımaz demişler.benimde 1992 broadway lpg li.üzerindeki tankın tarihini bilmiyorum.eylül vizesi var.değişmek icap ederse hiç düşünmem hayıflanmam.çoluk çocuk bir tenekeye doluşup gidiyoruz.birşey olduktan sonra hiç anlamı yok.önemli olan olmadan önlemini almak.

KONTROLE KİMSE KARŞI ÇIKMAZ BİZDE KONTROL EZİYETTİR.RANTTIR SİAYSET DEGİL.KAYNAKLI KONTROL OLUR.BENDE İSTER,M GÜVENLİ OLMAYI GÜVENDE OLMAYI.BURDA SORUN YOK.BENİM ARZCİMDA İKİ ADET YANGIN SÖNDÜRME VAR KALİTELİ OLANDAN.NİYE CAN GÜVENLĞİ İÇİN.AMA EZİYET EDİLİYOR NELER OLUR NELER BENDEN BUGÜN DEMESİ..

TT 55 link=topic=39885.msg349034#msg349034 date=1298833717' Alıntı:
bu ekstra uygulamalardan vergi ve harç alınmazsa millet bunalmaz.kendi can güvenliğimiz için işi sıkı tutmamız şart kardeş.

ayrıca maliye konusundada fikirlerim var. bir malı yada hizmeti aldığımızda KDV ödüyoruz.ama bu kdv devlete gitmiyor.çünkü herşey kayıt dışı.bunun önüne geçebilmek için kredi kartı ile alışveriş yapıldığında kdv oranı kadar miktar direk maliyenin banka hesabına geçmeli.kredi kartı slipleri de satış fişi yerine geçmeli.kredi kartı yada banka kartını özendirmek için malum üründen alınan %18 kdv nin bir miktarı.örneğin %5 i tüketicinin hesabına geri gönderilmeli ay sonunda bonuslar biriksin..bu şekilde kayıt dışı ortadan kalkar.devlet vergi toplayamadıkça acısını petrolden çıkarıyor.

biz işi sıkı tutalım ama peki ya onlar tutuyormu benim ödediğim vergi ile benım gectıgım yolumu yapmıyor yapıyor gibi görünüyor seriyor üstüne bi mıcır sende geçyorsun ordan öğleyin ikindine imam cemaate soruyor mevtayı nasıl bilirdiniz diye nasıl bir elin nesi var iki elin sesi var ise ben ne kadar sıkı tutsam bu işi yalan

Ağır abi link=topic=39885.msg349047#msg349047 date=1298834360' Alıntı:
biz işi sıkı tutalım ama peki ya onlar tutuyormu benim ödediğim vergi ile benım gectıgım yolumu yapmıyor yapıyor gibi görünüyor seriyor üstüne bi mıcır sende geçyorsun ordan öğleyin ikindine imam cemaate soruyor mevtayı nasıl bilirdiniz diye nasıl bir elin nesi var iki elin sesi var ise ben ne kadar sıkı tutsam bu işi yalan

biz 1923 te kurulan 79 yıllık devletimizle hala işleri yoluna koyamadık.bağzı devletler 1945 te ikinci dünya harbinde yerle bir olmuşlar.ama yine bizi geçtiler.sorun baştakilerde.

köylü link=topic=39885.msg349045#msg349045 date=1298834306' Alıntı:
KONTROLE KİMSE KARŞI ÇIKMAZ BİZDE KONTROL EZİYETTİR.RANTTIR SİAYSET DEGİL.KAYNAKLI KONTROL OLUR.BENDE İSTER,M GÜVENLİ OLMAYI GÜVENDE OLMAYI.BURDA SORUN YOK.BENİM ARZCİMDA İKİ ADET YANGIN SÖNDÜRME VAR KALİTELİ OLANDAN.NİYE CAN GÜVENLĞİ İÇİN.AMA EZİYET EDİLİYOR NELER OLUR NELER BENDEN BUGÜN DEMESİ..
Ben işin rant kısmını yada siyaset kısmını düşünmüyorum kardeş güvenlik için söledim yangın tüpü bulundurmak iyi bişi tabiki ama bizi kurtarmaya tek başına oda yetmez çünkü otogazın tutuşması hızı saniyede 10 metreden fazla faydası olurmu olur ama tek başına yetmez güvenliğimiz sağlığımız için en güzeli yaptırmak hiç bişi canımızdan kıymetli değildir.