ERKUNT TRAKTÖRÜN E SERİSİ HAKKINDA BİLGİ

SAYIN ARKADAŞLAR ERKUNT ZF VE e ' SERİSİ OLMAK ÜZERE İKİ FARKLI ŞANZUMANI KULLANICILARINA SUNDU.BEN ZF KULLANDIM VE ALIYORUM.e SERİSİ Nİ ALAN VE KULLANAN ARKADAŞLARDAN ÇEKİŞ YAKIT PERFORMANS HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM.TARLA PERFORMANSI VS.KULLANAN VE ALAN ARKDAŞLAR YORUM YAPARSA SEVİNİRİM.
SAYGILAR

Ynt: ERKUNT TRAKTÖRÜN E SERİSİ HAKKINDA BİLGİ

Hakan Yılmaz Ogün link=topic=39911.msg351746#msg351746 date=1299186941' Alıntı:
E serisinin önü arkası Hindistan yapımı. Performansını ya da garantisi bittikten sonraki durumunu bende merak ediyorum.
Hindistan mii ilk kez duyyorum , E serinisinin Tarla performansını hiç izlemedim ama çevremde alanlar Var. Kullanmak istiyorum Zf ' ile nekdar fark var, Çekişte yakitta Dayanıklılıktaa ilerleyen zamanlarda görücez..

DÜN BURADA İZLEDİM.NEWHOLLANDIN 75 56 İLE 70 E SERİSİ ARKA ARKAYA TAKMIŞLER İKİSİDE TEK ÇEKER EŞİT ŞEKİLDE E SERİSİ ERKUNT DAHA İYİYDİ.BANA ÖYLE GELDİ.

Tümosanın 12+12 vitesli modellerinde de birebir aynı şanzıman var, Tümosan kullandığında şahane oluyor da Erkunt kullanınca mı hikaye oluyor? Erkuntun ZF serisinin şanzımanı tamamı yerli olmak üzere Ankarada fabrikada toplanıyor, e serisi carraro şanzımanları ise hazır geliyor, Carraro şanzımanı kullanan yerli-yabancı diğer bütün markalarda olduğu gibi. Şimdi orjinal massey diye satılan ithal 3600 serisi masseylerde de aynı şanzıman var, ama onlara tek bir laf eden yok. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi bu tümosan ve massey dışında aynı şanzımanı kullanan bir sürü dev marka var (john deere, claas, landini vs.) Benim anlamadığım o markalara en ufak bir söz söylenmezken Erkunt aynı şanzımanı kullandığında niye bu kadar tantana koparılıyor. Bu yazdıklarım ön dingil için de aynen geçerli. Erkunttaki carraro marka ön dingilini kullanan onlarca traktör markası var.

qarizmatiqa link=topic=39911.msg351930#msg351930 date=1299237601' Alıntı:
mekik şanzıman iyidir, ama montaj sanayi kendisi üretmiyor döküm fabrikası filan hikaye tümosan şahane

Meyve veren ağaç taşlanirmış:)konuyla alakası yok ama ersan abi şunu öğrenmek istiyorum kendi köyündem örnek veriyim 2000 model başak 2073 var köyde laf lafı açtı. Erkunt ve başagi inceledim motor hariç her yeri aynı :) yani bunun her yerini erkunt farikası mi döküyo :) bilgilendirirsen memnun olurum:)

Erkunt ZF modelleri üzerindeki bütün büyük döküm parçalarının dökümü ve işlemesi Erkunt Döküm tarafından yapılıyor, buna motor bloğu ve kapağı da dahil. Başağa da döküm parça veriliyor fakat tamamını bizden almıyor olabilirler. Başak ile Erkunt ' un şanzımanları arasında bazı farklar var, arka aksları görsel olarak farklıdır, yan yana geldiklerinde farkı görebilirsin, bazı viteslerin hız oranları da farklı. İleri-geri ve buçuk vitesleri de terstir. Başaktaki şanzıman zf t-337 diye adlandırılırken, Erkuntun şanzımanı zf t-537 diye adlandırılıyor. Şanzıman içindeki dişli ve senkromeçlerde de farklar var.

Şu an Almanya ZF firmasına hidrolik kaldırıcı üretip satan tek firma Erkunt Traktör. ZF de Erkunt ' tan satın aldığı bu hidrolik kaldırıcıları, kendi ürettiği şanzımanlara monte ederek müşterisi olan diğer traktör markalarına satmakta.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=39911.msg356487#msg356487 date=1299745719' Alıntı:
Meyve veren ağaç taşlanirmış:)konuyla alakası yok ama ersan abi şunu öğrenmek istiyorum kendi köyündem örnek veriyim 2000 model başak 2073 var köyde laf lafı açtı. Erkunt ve başagi inceledim motor hariç her yeri aynı :) yani bunun her yerini erkunt farikası mi döküyo :) bilgilendirirsen memnun olurum:)

Çok sağol ersan abi:) ben biraz yanlış biliyomusum :)arka akslar i falan aynı görünce :) hidrolik blok, no dingil, şanzıman daha gelişmiş erkunt ' ta :) başagın sahibi erkunt ' un önü belli değil arkası belli değil , piç o motor deyince:) bende senin motorun orasını burasını erkunt döküyo dedim:) onun için dedim yine de yalan çıkmamışım:) kusura bakmayın arkadaşlar konu başlığıyla alakalı değil ama:):):):):)

ersan bey kısmet55 lerin vitesi 8+8 mi 12+12 mi erkuntun sitesinde şuan 12+12 gözüküyor, önceden 8+8 olduğunu biliyorum, yeni modellerde bir değişiklik mi oldu. aynı şekilde önceden bereket 60 e de 8+8 di galiba şuan 12+12 yazıyo broşüründe.

İlk çıkan kısmetler ve bereket 60e ' ler 8+8 vitesliydi, sonrasında sürüngen vites standart hale getirildi. Şu an çıkan kısmet ve bereket60e ' ler 12+12 sürüngen vitesli.

poyrazatif link=topic=39911.msg356508#msg356508 date=1299748675' Alıntı:
ersan bey kısmet55 lerin vitesi 8+8 mi 12+12 mi erkuntun sitesinde şuan 12+12 gözüküyor, önceden 8+8 olduğunu biliyorum, yeni modellerde bir değişiklik mi oldu. aynı şekilde önceden bereket 60 e de 8+8 di galiba şuan 12+12 yazıyo broşüründe.

vallah ne söyleyeyim.erkunt carcaro degil ne kullansa emsallerine güçlü oluyor.ZF şanzumanlı erkunt kendini ve sınırları aştı.kimse bir şey söyleyemez.E serielri şuan emsallerinden çok iyi bir güç sergiliyor.birçok bölgede e serielrinde sıara bekleniyor.gerçi tüm modellerde bu böyle.erkuntta.
BEDE BUGUN SAAT 17 20 İTİBARİYLE KREDİ İŞLEMELERİM SONUÇLANDI SERVET 80 4X4 STANDART KLİMALI YI ALMIŞ BULUNUYORUM.gönlüm lükstü ama hesab tutmadı.severek aldım.ALLAH olmayan herkese gönlüne göre istegine göre traktör araba ney istiyorsa versin.yoklugu çok kötüydü benim için.