ERKUNTUN 1LİTRE YAKMA OLAYINA NASIL BAKIYORSUNUZ???

Ynt: ERKUNTUN 1LİTRE YAKMA OLAYINA NASIL BAKIYORSUNUZ???

hiç bakmıyorum cünkü yalan dolan.buralardada var erkunt ve hep 2 lıtre ve uzerı yakıolar heralde dıger arkadastakı erkuntlar uzaydan geldı nedense hiç yakmıyolar.ayrıca iyi bir surumun hakkı 2 lıtre cıvarıdır.benım motorum az yakıyor dıyenler 10 cmden suruyolardır.pıyasada seme ve deutz gıbı az yakan motorlar bıle 1.800,1.900 lt yakıyorlar

arkadaslar dölüm ne yaw. dönüm deyin hadi ama oda her bölgede ayridir. sorunun dogrusu dekara 1 litre yakarmi. ben nasil buluyorum, valla gülünc buluyorum. bayii yalanlarindan, bizim td80 ni alirkende 1,1 yakar dedi, ama biz 2 ye razi olarak aldik......

orda yakmaz sana geldimi yakar pıca 10 santın indirirse yakmaz dorudur onlar boşlaf hakkıynan sürsünde yakmasın bakalım bizde ondan alalım biz burda kumtarlada iyi sürmek şartıyla 2500 metrede 3 litre yakıyoz

bizim bi dönüm 1000 metre ve 2 litreye yakin yakiyor pullukda, kazayaginda 0,50-0,60 yakiyor. daha az yakan varsa beri gelsin. illaki vardirda abartilacak kadar fark varmidir, bence yoktur......

anayurtlu90-80 link=topic=39948.msg349580#msg349580 date=1298922111' Alıntı:
Bizim bir dönümde 1000 metre.eskiden bizde TÜMO 82.80 DT vardı.4lü 13 inç Turan pullukla 1.5 litre yakıyodu.şu an 90-80 var ama ölçemedik daha :)
mantikli, gayetde ideal, toprak yapisi iyiyse tabiki cok iyi, ama bazi yerlede daha az bazi yerlerdede cok daha fazla yakar. ama bunu direk tutup tümp 1,5 yakiyor diye reklam etmek yanlis olur....

yakın bi köyde tanıdık bir abi 2002 TD 85 4x4 ü çok yakıyor diye bu yaz servet 80 4x4 le değiştirdi.
NH nin aynı pulluklarını takmış(3 lü 14 ' ' ) yazda kurak sürümü yapmış NH den fazla yakmış az yakmamış,
çarıyor bayiyi nasıl 1 lt yakıyor diye,bayii takmış 4 lü 12 pulluğu, 9 cm derinlik, klima kapalı 1.2 lt yakmış.
bu şekilde birde tav varsa 1 lt yi geçmez.benim 398 4x2 3 lü 16 ' ' kurakta 2.5 lt den aşağıya düşmüyor.

hangi firmanın bayise gidersen hepsi benim motorum az yakar der ama motorların yakıtı yarı yarıya fark etmiyor anladığım kadarıyla %5 %10 %15 farkedebilir motorların arasında
en az yakan galiba fendt var dediklerine göre onunda yakıtta yarı yarıya fark edeceğini sanmıyorum çiftte belki %20 %30 az yakabilir diğer markalara göre
yolda da daha az yakabilir vario sayesinde