Kac hayvanimiz var........

Arkadaslar kac hayvan besliyoruz, trakkulup elemanlarinin durumu nedir bu konuda. Aramizda muhtar gibi, nail abi gibi bu isi hakkiyla yapanlar var. Baskalarida var ama adlari aklima gelmedi......

Bizde 4 inek 2 düve 2 dana ar. Ineklerin 4 düde buzalaci.
Ayrica 1 kangal kirmasi köpek, 2 kedi, 50 civarinda tavukda aksesuar olarak duruyor...... :) :)

Ynt: Kac hayvanimiz var........

7 inek buzalamalarına en az 4-5 ay var. 6 tane 7-8 aylık buzalar
4 tane 2 yasına yaklaşmış tosun satamadık belkide 20 kez alıcı geldi mehdi bey saolsun fiyatları düşürdü net 4 dünden 5 milyar zararım var bereket 2 tane inek bi buza sattım baglıyken

nailyetek link=topic=39958.msg349684#msg349684 date=1298927144' Alıntı:
14 inek 3 gebe düve var, 17 adet de 1.5 yaş altı dana düve buzağı var.. 2 köpek; biri rotveiller, 1 i kopay, 8 kedi var..
20 kadar da tavuklar var..
hersey tamamda 8 kedi ne abi. :) :) :)ALO FARE VAR hattimi kurdun ne yaptin....

16 adet inek çoğu gebe 2 tane yakın gebe düve 5 adet 1 1.5 yaşlarında dana 4 adet 1 yaş altı düve ve 2011 in ilk buzağısı ismide az önce belli oldu ' haydarr ' köpek desen 2 tane çoban 2 tane akbaş akbaşların biri 6 tane doğurdu biride gebe 1,2 tanede kedi vardı ama nerdelerdir bilmiyorum ha bide unutmadan bi kaç tanede tavuk

14 inek 8 i doğum yaptı şubatın 15 inden önce geriya kalan 6 sıda martın sonunda doğacak 1 tane simental boğa 4 tane 1er yaşlarında erkek dana 2 de düve 8 de körpe dana :):) birde 80 100 kovan safkan kafkas arısı olmazsa olmazımız

geçen hafta köye gittim. bizim 10 hindi vardı. 4 ' ü kayıp. kahveye gidip gençlere sordum.
askere gidecek olan gençler 4 hindiyi yemişler. bende afiyet olsun dedim.
babalarıda arkadaşlarım. para talep etsemmi acaba...

mete26 link=topic=39958.msg349948#msg349948 date=1298980016' Alıntı:
geçen hafta köye gittim. bizim 10 hindi vardı. 4 ' ü kayıp. kahveye gidip gençlere sordum.
askere gidecek olan gençler 4 hindiyi yemişler. bende afiyet olsun dedim.
babalarıda arkadaşlarım. para talep etsemmi acaba...
vatan sağolsun asker adamlar yemiş ama tabi bi,r hindinin 50 lira edeceğini düşündüğümüz zaman gene hatrı sayılır para çıkıyor karşına karar senin olmadı horoz moroz bi şey aman lazım :)