mf 240s arka kollar

selamun aleyküm arkadaşlar bizde bir tane 2000 model 240 s var bu traktörü stop ettikten sonra 2-3 saat içinde arka kolları kendi kendinje iniyor ekipman varken daha kısa sürede iniyor traktörü çalıştırınca geri kalkıyor sizce bu normal mi yoksa bir ustaya gösterelim mi ne diyorsunuz ???

Ynt: mf 240s arka kollar

arkadaşım hemen hemen her massey böyledir 398-285 ama kilitleri var 398de filan vardı bizim tamiri var içerdeki pompaya çift keçe-körük atıyorlarmış bu sorun ortadan kalkıyormş..

ahmetornek link=topic=39969.msg349845#msg349845 date=1298937400' Alıntı:
selamun aleyküm arkadaşlar bizde bir tane 2000 model 240 s var bu traktörü stop ettikten sonra 2-3 saat içinde arka kolları kendi kendinje iniyor ekipman varken daha kısa sürede iniyor traktörü çalıştırınca geri kalkıyor sizce bu normal mi yoksa bir ustaya gösterelim mi ne diyorsunuz ???
Bu normal birim durumdur, her Massey hemen hemen aynıdır.. Bazı arkadaşlar bunu kötülemek maksadıyla kullansalarda, stop etmiş bi traktörün ekipmanının havada durmasının bir mantığı yoktur.. Her nekdar bunu savunsalarda iş güvenliği açısından havada durması tehlike arzeder.. Bu tamir edilebilir. Orta kol bağlatı yerinin içinde 2 adet teflon segman var onlar değişince 240 ın hidrolikleride havada duracaktır, fakat çok gitmeden yine eski haline döner.. Özellikle arkaya takılan arka kepç.e bunu bozmak için birebirdir.

nailyetek link=topic=39969.msg349847#msg349847 date=1298937663' Alıntı:
Bu normal birim durumdur, her Massey hemen hemen aynıdır.. Bazı arkadaşlar bunu kötülemek maksadıyla kullansalarda, stop etmiş bi traktörün ekipmanının havada durmasının bir mantığı yoktur.. Her nekdar bunu savunsalarda iş güvenliği açısından havada durması tehlike arzeder.. Bu tamir edilebilir. Orta kol bağlatı yerinin içinde 2 adet teflon segman var onlar değişince 240 ın hidrolikleride havada duracaktır, fakat çok gitmeden yine eski haline döner.. Özellikle arkaya takılan arka kepç.e bunu bozmak için birebirdir.
ÖNCE 240 LIĞIM VARDI benim nohut tarlasına domuzlar geliyordu birgün eli tüfek tutan arkadaşarı aldım 240 lıkla tarlaya gittik motordan uzazağa oturduk domuzlara pusu attık gece domuz sürüsü geliyor bizim motorun kol durmuyor gart cart dedikçe domuzlar huylandıyaklaşmıyor öylece o kadar domuza bir mermi bile sıkamadık kacırdık önce aklımızada ggelmedi indirip gitmek böyle anılarım var o kollarla

sami ÖZKAN link=topic=39969.msg349910#msg349910 date=1298972553' Alıntı:
ÖNCE 240 LIĞIM VARDI benim nohut tarlasına domuzlar geliyordu birgün eli tüfek tutan arkadaşarı aldım 240 lıkla tarlaya gittik motordan uzazağa oturduk domuzlara pusu attık gece domuz sürüsü geliyor bizim motorun kol durmuyor gart cart dedikçe domuzlar huylandıyaklaşmıyor öylece o kadar domuza bir mermi bile sıkamadık kacırdık önce aklımızada ggelmedi indirip gitmek böyle anılarım var o kollarla
zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

Bekçilik görevi vereydiniz ya mf ye.... zuha-*-s

nailyetek link=topic=39969.msg349847#msg349847 date=1298937663' Alıntı:
Bu normal birim durumdur, her Massey hemen hemen aynıdır.. Bazı arkadaşlar bunu kötülemek maksadıyla kullansalarda, stop etmiş bi traktörün ekipmanının havada durmasının bir mantığı yoktur.. Her nekdar bunu savunsalarda iş güvenliği açısından havada durması tehlike arzeder.......

Yani Nail pes diyorum.... :8 noo*-*- :S

onun cözümleri var ama bazen de ise yarıyor salması bazende yaramıyor en iyisi sen önlemini alıp traktoru stop ettikten sonra kolları indir her ne kadar salma vs yapsın yapmasın güvenlik acısından indirmen daha doğru olur..

LOKMAN_KOTEN link=topic=39969.msg350021#msg350021 date=1298988221' Alıntı:
zuha-*-s bak şu 240 ın yaptığına domuzları yakalayacağı yerde kaçırdı öylemi zuha-*-s zuha-*-s ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s
Korktu galiba 40 lık domuzu görünce saldı kolları :) ;D ;D zuha-*-s zuha-*-s

Benim gördüğüm çoğu 240 lıkta böyle kendi kendine iniyor dediğiniz gibi.Kaldırdığı sürece bence bir problem yok.Bazen görüyorum kahvenin önünde arkasında pulluk havada bekliyor motorun durduk yere hidrolik kollarına yük biniyor aynı şekil tekerlere indir giderken kaldır )))

Hepsi aynımı bilmiyorum ama ford 3000 de de bu şekilde 240 lıktan daha çabuk iniyor.Koltuk altında bir kol var ordan ayarladığında havada kalabiliyor ama gereksiz bence.

arkadaşlar sadece 240 lık olarak düşünmeyin bütün Masseylerde var bu sorun ama yeni çıkan modellerinde varmı bilmiyorum.bizim MF 165 İspanyol var 20 dk içinde kendiliğinden iniyo kolları ))) o kadarda rektefe yaptırmamıza rağmen ??*-s uyy-*s bim-*s

nailyetek link=topic=39969.msg350281#msg350281 date=1299001160' Alıntı:
anlamadı ben..:) :S :S

Yaw Nail öyle bi anlattın ki, yada ben öyle anladım, fabrika bütün mfleri programladı stop edince 5 dakika içinde otomatikman hidrolik kollarını aşağı salar. noo-*-s gibi algıladım, ama biliyoruz ki bu bir hatadır/arızadır. noo*-*-...

Haa zararı varmı? yerine göre var, marş problemi olan motorun takılı ekipmanı varsa, çekerek çalıştırmada problem olur.
yada pulluk demirini/bıçağını değiştirecen ama sana bunu yapacak zaman bırakmaz.. vs vs ..

Niko5 link=topic=39969.msg350329#msg350329 date=1299004756' Alıntı:
Yaw Nail öyle bi anlattın ki, yada ben öyle anladım, fabrika bütün mfleri programladı stop edince 5 dakika içinde otomatikman hidrolik kollarını aşağı salar. noo-*-s gibi algıladım, ama biliyoruz ki bu bir hatadır/arızadır. noo*-*-...

Haa zararı varmı? yerine göre var, marş problemi olan motorun takılı ekipmanı varsa, çekerek çalıştırmada problem olur.
yada pulluk demirini/bıçağını değiştirecen ama sana bunu yapacak zaman bırakmaz.. vs vs ..
Abi piyasada Uzel MF sinin sıfırı kalmadığı için muhtemelen hepsi kaçırır.. Bizim kıral 1 senedir kaçırmıyoda, hidrolikte yenilenmedik bişey kalmadı, piston gömlek, ç..k ne varsa hepsi sıfır oldu..

benim dayımda da var 240s o da salıyor ama bizimki öyle hmen salmıyor 2-3 saatte en sona kadar iniyor. birde kolllarda ekipman varken en sona kadar kaldırdımmı titreme oluyor kaldırırken değilde tam en sona kadar kaldırınca oluyor bu konuda bilgisi olan bir arkadaş var mı ya da bunun bir ayarı var mıdır ne diyorsunuz ?