İşbir yatak İneklere özel yatak yaptı,

Ranchbed markasıyla piyasaya sürülen yatakların süt verimini yüzde 30 artırdığını ileri süren İşbir Sünger Genel Müdürü Metin Gültepe, “5 milyon dolarlık yatırım yaptık. Hayvan yatağı bulundurmayan bir işletmede sürünün yılda yaklaşık yüzde 15’i meme iltihabına yakalanıyor. Bu da süt sığırcılığında ciddi maliyete neden oluyor” dedi. Gültepe, şu bilgileri verdi: “Ranchbed’de, yüksek yoğunluklu polimer plakalar, kimyasal ve fiziksel olarak güçlendirilmiş tek parça kauçuk malzeme kullanılıyor. Sonra, her iki katmanın zemine sabitlenmesiyle iki katmanlı bir besi ve sağmal büyükbaş hayvan yatağı oluşturuluyor. Ankara’daki üretiyoruz. Şimdi üretimi İzmir’e de taşıyacağız.”

15 bin yatak sattı

Bugüne kadar 15 bin Ranchbed yatak sattıklarını belirten Metin Gültepe, “Büyük çiftlikler bu ürüne ilgi gösteriyor. Yıl sonuna kadar 10 bine yakın satış planlıyoruz. Ürünün fiyatı ortalama 60 Euro. Geleneksel çiftliklerde inekler 8 saat yatıyor. Ranchbed ile ortalama 12-14 saat yatabiliyorlar ve bu da hayvanın verimliliğinde yaklaşık yüzde 30 pozitif etkiliyor” diye konuştu.

Ranchbed’in özellikleri

Yüksek yoğunluklu polimer plakalar, kimyasal ve fiziksel olarak güçlendirilmiş kauçuk malzemeden üretiliyor.

Klasik ahır durak ölçülerinin yanısıra; doğumhane, buzağıhane ve at locaları izin de imalat yapılıyor.

Hayvan sağlığına zararsız kimyasallarla ultraviyole ışınlara, aside ve dış hava şartlarına dayanıklılık artırılıyor.

Ynt: İşbir yatak İneklere özel yatak yaptı,

bilmiyorum aynı yatakmı ama bizim orada bi çiftlikte yaptılar randıman alınmadı söktüler herhalda en iyisi temiz ince kum gibi geliyor bana

güzel paylaşım muhtar tşk....
madem bu sektörde 15 .000 yatak sattılar hangi fuarlara katılıpta tanıtımını yaptılar acaba?
bana hiçbir fuarda denk gelmedi.

arkadaşlar ben bu yataklardan 50 adet aldım bizimkide ankaradan geldi ama biz izmirli bir firma aracılığı ile aldık yaklaşık 2 aydırda hayvanların altında ben size şöyle söyleyim bu yıl hayvanlarıma her senekinin yarısı kadar yem veriyorum sebebide şöyle kuru ot ve yonca fazla kewsif yemi az veriyoruz şimdide düvele çok aşırı kilo aldı gelişti benim hayvanların tamamı gebe düveher yıl bundan daha fazla yediriyorduk bu yıl 2 ayda farkı gördük daha yeni doğum yapacaklar o zama süt verimi ne kadar artacak göreceğiz biz 120 tl parta vermiştik tanesine artı -40 dereceye kadar hayvanı üşütmüyor anti bakteriyel biz çok memnunuz