Ödemelerin bir kısmı yarın

Destek kapsamında 1 milyar 310 milyon lira ödeme yapılacak.

Çiftçilere, mazot, gübre ve toprak analiz desteği kapsamında, 1 milyar 310 milyon lira ödeme yapılacak.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, 2011 yılı destekleme ödemeleri kapsamında, mazot, gübre ve toprak analiz desteği için toplam 2 milyon 280 bin 999 çiftçiye, 1 milyar 310 milyon lira ödenecek. Ödemeler, çiftçilerin Ziraat Bankası ' ndaki hesaplarına, 4 Martta aktarılacak.

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, bu yılki 6,7 milyar liralık desteğin 6 milyar lirasının, haziran ayının sonuna kadar ödenmiş olacağını söylemişti

Ynt: Ödemelerin bir kısmı yarın

satocan58 link=topic=40131.msg351669#msg351669 date=1299181516' Alıntı:
o bakamayana sormak lazim, ürün toplanana kadar kac milyar fazla mazot parasi cikacak ciftciden onunda hesabini yapmismi....

evet bak bugün yine mazota zam geldi euro niğde de 3.50 den 3.65 e cıktı yarından itibaren ne olacak bundan sonra oooooooffffffff şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa şyt-*-sa

burda konusmakla olmaz millet. secimlere az kaldi, tepkinizi secimlerde gösterin... haaa yine bunlar gelirse ben derimki bu millet sömürülmeye alismis, elimden gelirse bende bu memleketide bu milletide soymaya calisirim......zaten kimsenin umrunda degil...

satocan58 link=topic=40131.msg351679#msg351679 date=1299182260' Alıntı:
burda konusmakla olmaz millet. secimlere az kaldi, tepkinizi secimlerde gösterin... haaa yine bunlar gelirse ben derimki bu millet sömürülmeye alismis, elimden gelirse bende bu memleketide bu milletide soymaya calisirim......zaten kimsenin umrunda degil...

Yap yeterki yap ama usulüne uydurda öyle yap alenen yapma şu kredileri alırken devlet bi yasa çıkardı tüm küpesi olmayan hayvanlar küpelenecek diye 01 kasım 01 aralık tarıhı arasında benım mılltım ne yaptı elındekı hayvanın küpesini kesti veterineri çağırdı gardaş bnlar zıtlaştı işte koptu dövüştü küpeledi geçti veteriner küpesini yenilettiren adam naptı gitti bnları birinci sınıf akrabası olmayan bırıne yazdırdı bankaya vardı bn kredi alacağim dedı yaptı işlemleri gösterdi kendı evındekı hayvanları aldı krediyi paşa paşa işini gördi dolandıracaksan böyle dolandır devleti :D

Ağır Abi link=topic=40131.msg351703#msg351703 date=1299183815' Alıntı:
Yap yeterki yap ama usulüne uydurda öyle yap alenen yapma şu kredileri alırken devlet bi yasa çıkardı tüm küpesi olmayan hayvanlar küpelenecek diye 01 kasım 01 aralık tarıhı arasında benım mılltım ne yaptı elındekı hayvanın küpesini kesti veterineri çağırdı gardaş bnlar zıtlaştı işte koptu dövüştü küpeledi geçti veteriner küpesini yenilettiren adam naptı gitti bnları birinci sınıf akrabası olmayan bırıne yazdırdı bankaya vardı bn kredi alacağim dedı yaptı işlemleri gösterdi kendı evındekı hayvanları aldı krediyi paşa paşa işini gördi dolandıracaksan böyle dolandır devleti :D
o para onlara yar olmaz be Muhtarım. yukarıda Allah var. ne insanlar gördük etramızda öyle, şimdi 3 kuruşa metelik atıyorlar,
çoğunun yeri yurdu bile kalmadı.anlının hakkı ile terlemeyene bu dünyada yer yok.

satocan58 link=topic=40131.msg351679#msg351679 date=1299182260' Alıntı:
aynen bu adam bir daha gelirse hiç bişi kalmıcak artık çoğu yeri satmış diye duyumlar alıyom doğruluk payı yüksek bence

sen bu ülkede karne ile mazot alınırken bir benzinciye gidildimi ton ton mazot alıp eve dönüyorduk neymis sıra bekliyormusuz ozamanlar simdi benzincide sıra yok her yer mazot ama litre litre alırken elimiz titriyor bir aydır bagıra bagıra destek dediginiz su verdikleri para iki depo doldurmaz siz neyin hesabını yapıyorsunuz uyanın uyan

musaakkaya link=topic=40131.msg352057#msg352057 date=1299256061' Alıntı:
Allah başımızdan eksik etmesin, bir ikrama geçti, bir ikrama geçtiki sormayın...

Aslında bu desteklemeler dünya bankasından çiftcilere dagıtılmak maksadıyla taaaa nezamanlardan gelmiş ama bu hükümet başlamıştı dagıtmaya. ( digerleri güb, güb, güb )

Mazot destegi, ürün destegi, gübre destegi tarla parası adı altında vel hasıl ne adı altında olursa olsun çiftciyi bu hükümet kadar destekleyen olmamıştı.

Ziraat bankasına varıyorsunuz Arpa, bugday ekecegim diyorsunuz destekleme HİBE veriyor,

Hayvan alacagım diyorsunuz destekleme HİBE veriyorlar,

Ahır yapacagım diyorsunuz Destekleme HİBE veriyorlar

Yagmurlama boruları alacagım diyorsunuz 5 yıl faizsiz kıredi veriyorlar

Kuyu vurduracagım diyorsunuz 5 yıl faizsiz kıredi veriyorlar

daha nelerrr nelerrr...........

Allah İşlerini güçlerini rast getirsin....

musaakkaya link=topic=40131.msg352057#msg352057 date=1299256061' Alıntı:
Allah başımızdan eksik etmesin, bir ikrama geçti, bir ikrama geçtiki sormayın...

Aslında bu desteklemeler dünya bankasından çiftcilere dagıtılmak maksadıyla taaaa nezamanlardan gelmiş ama bu hükümet başlamıştı dagıtmaya. ( digerleri güb, güb, güb )

Mazot destegi, ürün destegi, gübre destegi tarla parası adı altında vel hasıl ne adı altında olursa olsun çiftciyi bu hükümet kadar destekleyen olmamıştı.

Ziraat bankasına varıyorsunuz Arpa, bugday ekecegim diyorsunuz destekleme HİBE veriyor,

Hayvan alacagım diyorsunuz destekleme HİBE veriyorlar,

Ahır yapacagım diyorsunuz Destekleme HİBE veriyorlar

Yagmurlama boruları alacagım diyorsunuz 5 yıl faizsiz kıredi veriyorlar

Kuyu vurduracagım diyorsunuz 5 yıl faizsiz kıredi veriyorlar

daha nelerrr nelerrr...........

Allah İşlerini güçlerini rast getirsin....
kardeş yada abicim seni n ne çıkarın var savunuyosun başımızdan eksik olmasın diyosun, destek diyosun bana yılda verdiği tüm destek her şey dahil 3 bin lira civarı ben sene de 3bin 4bin sadece mazot yakıyorum gübre ilaç vs. Vs ' daha var mazotu 2tl yapsin onun desteğini istemiyorum bu desteklerden daha karlı çıkarım :)