çift çeker traktör alırken sıfırmı ikinci elmi alınmalı

Ynt: çift çeker traktör alırken sıfırmı ikinci elmi alınmalı

Arkadaşım bizde çok uzun araştırmalar sonucunda ikinci el tümoan 74-80 dtk aldık. fakat aldığın mal kapalı kutu. bilemezsin nasıl çıkacağını. bizimkisi iyi çıktı ama ikinci elde garanti yok

maddiyat ön planda diyosun da zaten ikinci eller aldı başını gitti yılbasından hemen önce alsaydın ya sıfırla ikinci el arasında 10 bin fark wardı en azından bilirsin sıfırr

korkacak birdurum yok fiyatı hoşuna gittiyse çalışma saatına dikkat et sonra birkaç ustaya bakıt onlar sesinden biliyor gerekirse pullukla falan dene biraz zorla sağında solunda yağ çilermesi falan yoksa hoşunada gittiyse sıkı pazarlığa gir ,şuda olabilir yarı parasını ver yarısını 1 hafta sonra vereceğim de bu arada daha detaylı deneme şansın olur kanatindeyim

biz internette valtra a95 gördük ankara gölbaşı 2 el 2006 model 700 saateydi gittim oradaki adamlara sordum neden satıyor akrabası evlenecek tmm dedim aldım motoru ustaya götürdüm adam dediki bu motor daha açılmamış senin elinde açılacak dedi yani uzun lafın kısası temiz olursa 2 el daha iyi çünkü 150 milyarlık motor alırsın geri satarken 100 105 milyara satarsın yani diyecegim az kullanıl mış ve temiz olursa 2 el al

İkinci el alırken çok dikkat etmelisin çünkü galericinin Allah bir dedigine inanacaksın çok yalan konuşuyolar tarafsız ustaya göster öyle al derim kayseride böyle.....

o zamnlar daha yeni üyeydim bu soruyu sorduydum ama bi daha bakmamışım nasıl olmuşsa artık...
bu soruyu sorduğumda motorlar hakkında pek bilgim yoktu...
bir 480 lik motorumuz vardı yazları gider çalışır gelirdim köyde ama sonradan gittik erkunt aldık ta o zamana kadarda erkunt diye bir motor hiç ne görmüş nede duymuştum yanılıp yapılıp aldık hayırlısı buyumuş ama
td85 alacaktım vaz geçirdiler td85d yide komşu köyden arkadaşlarda vardı tek onlarda görüyordum bazen onuda ordan biliyordum
vay be neredeeeen nereye şimdi traktör dedimmi başlıyom 32 madde saymaya :)

trakkulupden çok şey öğremdik her ne kadar bazen üzselerde yinede güzel forum sitesi

aynen benimde öyle oldu kardeşim.traktör konusunda bir çok hatalar yaptıktan sonra trakkulüple tanıştım. şimdi bakıyorumda 2010 da üye olsaydım çok daha farklı hareket ederdim.
aslında trakkulüp öncemiz ve sonramız diye bir konu açmamız lazım...