DENEME PANCAR TOHUMLARI VERİLECEKTİR

48973012d.png

3208tr.JPG

Evet arkadaşlar forum üyelerine özel benim seçtigim üyelere Syngenta firmasını 3 adet deneme tohumları verilecektir
SPORTA.BADİA AZULATA.
şimdiden belli olan üyeler ok-*-s
Ağır Abi
masseysuper90
hacimmet

tura30
AKT
ATABEY

isminizi yazın arkdaşlar
tohum isteyenler...sayılı
tohum var ok

[

Ynt: DENEME PANCAR TOHUMLARI VERİLECEKTİR

sag olun gönderiyorsunuz fakat hani bir türk atasözümüz vardırya doyumluk degil tadımlık denir ya öyle yapıyorlar 1 ünite gönderiliyor tarlanın yarısı ekiliyor yarısı fabrikanın verdigi tohumdan ekmek zorunda kalıyoruz hangi tohum kaç ton ve kaç polar oldugu belli olmuyor sonra ne istadiki bilgi kalıyor nede kimin eli kimin cebinde misali oluyor en az 10 dk lık aynı tohumdan gönderilirse bilgilerin daha dogru olacagına inanıyorum kaplamalı olması sorun degil daha çogu yerlerde fabrikanın verdigi eski mibzerler var onların ekim disklerini 15 cm ekenleri ile degiştirerek tohumda israfı önlemiş bulunuyoruz yollanan tohumları en son söktük kota doldugu için dışarıya sattık adamla hesap görmeye gittigimde polar 18 .19 olunca varın siz düşünün halimi gönderirken tohumun üzerine erkenci yada geçci olarak not düşülürse iyi olur er kalkıp ele yaranmmama açısından biz yetiştiriyoruz el polardan işi götürüyor son olarak ne kadar erken tohumlarımız üreticimizineline geçerse o kadar iyi olacak ekecegi tarlayı önceden berirlemesi açısından teşekkürler

mstafa link=topic=40174.msg352460#msg352460 date=1299307086' Alıntı:
sag olun gönderiyorsunuz fakat hani bir türk atasözümüz vardırya doyumluk degil tadımlık denir ya öyle yapıyorlar 1 ünite gönderiliyor tarlanın yarısı ekiliyor yarısı fabrikanın verdigi tohumdan ekmek zorunda kalıyoruz hangi tohum kaç ton ve kaç polar oldugu belli olmuyor sonra ne istadiki bilgi kalıyor nede kimin eli kimin cebinde misali oluyor en az 10 dk lık aynı tohumdan gönderilirse bilgilerin daha dogru olacagına inanıyorum kaplamalı olması sorun degil daha çogu yerlerde fabrikanın verdigi eski mibzerler var onların ekim disklerini 15 cm ekenleri ile degiştirerek tohumda israfı önlemiş bulunuyoruz yollanan tohumları en son söktük kota doldugu için dışarıya sattık adamla hesap görmeye gittigimde polar 18 .19 olunca varın siz düşünün halimi gönderirken tohumun üzerine erkenci yada geçci olarak not düşülürse iyi olur er kalkıp ele yaranmmama açısından biz yetiştiriyoruz el polardan işi götürüyor son olarak ne kadar erken tohumlarımız üreticimizineline geçerse o kadar iyi olacak ekecegi tarlayı önceden berirlemesi açısından teşekkürler
Evet arkadaşım ama TÜRKİYEDE BU tohumlar sayılı geliyor
ortalama 1 ÜNİTE TOHUM 5 dekar yer eker buda bence az DEĞİL ortalama 1 ünite tohumdan 35 ton ile 50 ton arasında pancar alınır ok
piyasa değeri tohumların tanesi 200 tl 3 adet 600 tl EDER tabaki imkan olsa fazla yollanır.
imkan dahilinde BU KADAR BAŞKA Forumlarda yok bu sadece bizim foruma özel verilecektir

Arkadaşlar ekimden önce topraklarınızı nasıl hazırlıyorsunuz denemelerde sağlıklı bir sonuç almak için öncelikle uygun toprağa (yani bozulmamış,hastalamamış,pazzik ve ot aşırı olmayan yerlere ekim yaparsak daha net sonuç alırız bunu yazıyorum çünkü geçen yıl ben STRUBE nin tohumlarında Adoma ve Sandor ektim tarla icarlamaydı bilmiyorumya toprağın yapısını taban ilacı kullanılmış ve otlu bir tarlaymış o yüzden sağlıklı deneme olmadı)
Ben bu yıl güzden pancar ekeceğim yerlere hayvan gübresi saçtım önceki ürünün saplarını yakmadan nadas edip alabora çektim toprakta kendi tarlamız sağlıklı ve oldukça verimli fabrikanın verdiği tohumuda ekecem tohumları birbirne kıyasla sağlıklıbir deneme olacağını düşünüyorum

valla gardaşım beni listene aldıgın icin cok tşk yeni okudum benim elimde fazladan tohum var coyote.stine.valantine.birde az satan 50 dk falan deng geliyor pancar yeri başka marka tohum düşünmüyorum bu sene secim var diye bugday kurufasulye ekimine yöneldim ayrıca havuc yerine ekecem saten tohum yatagını hazırlayıcaya kadar yüksek miktarlarda mazot yakacam masrafım cok yinede cok tşk