TURBONUN TRAKTÖRDEKİ FAYDALARI NELERDİR

Ynt: TURBONUN TRAKTÖRDEKİ FAYDALARI NELERDİR

traktörün motoruna hem hava basıyor hem egzostdan hava çekiyor.dqn 58 inde dediği gibi az yaktırır çok çektirir.torkyükseltip traktörü boğultmaz kolay kolay ama turbo minimum 12 gazda hissettirir kendini

kardeşimm taktırr derim pişman olmassın yakıtta çekişte on numara olurr biz taktırdık 165 e süperr böle bişee yok sanki üstüne bi 165 daha eklendiii..

Arkadaşlar turbo traktör çalıştığı andan itibaren devrededir.Turbonun görevi intercool da olursa dışarıdan motorun normalde emdiği havadan daha fazla hava emdirip soğuk hava olarak pistonlara basmasıdır.Soğuk hava daha yoğundur ve daha fazla oksijen vardır oksijende yanıcı bir gazdır.Daha fazla oksijen daha iyi yanma demektir daha iyi yanmada çiğ -yanmamış mazotun azaltılması demektir. O da güç ve performansda artışı -yakıt tasarrufu demektir.
Turbonun mantığı eksozda çıkan gazın turbonun içinde bulunan çarklardan bini dödürerek eksoz gazını dışarı atarken diğer çerkın dönmesiyle havanın içeri basılmasıdır

masseysuper90 link=topic=40178.msg373863#msg373863 date=1302073541' Alıntı:
Arkadaşlar turbo traktör çalıştığı andan itibaren devrededir.Turbonun görevi intercool da olursa dışarıdan motorun normalde emdiği havadan daha fazla hava emdirip soğuk hava olarak pistonlara basmasıdır.Soğuk hava daha yoğundur ve daha fazla oksijen vardır oksijende yanıcı bir gazdır.Daha fazla oksijen daha iyi yanma demektir daha iyi yanmada çiğ -yanmamış mazotun azaltılması demektir. O da güç ve performansda artışı -yakıt tasarrufu demektir.
Turbonun mantığı eksozda çıkan gazın turbonun içinde bulunan çarklardan bini dödürerek eksoz gazını dışarı atarken diğer çerkın dönmesiyle havanın içeri basılmasıdır

iyi açıklamışsın

masseysuper90 link=topic=40178.msg373863#msg373863 date=1302073541' Alıntı:

++++

evet turbo her zaman devrededir .. yoksa motor çalışmaz .. lakin bir devire kadar egzost gazı turbo tirbün ateletini yenemez . yani aslında o basınçta turbonun teoride yapması gereken devir sayısı sekteye uğrar ... (atalet momenti )... turbonun teorik değerleri tutturması için basıncın bir miktar artması gerekir ... uygun basınca çıkınca hesaptaki basınç değeri ile nominal ölçülen değer uyuşur yani turbo tam verime gelmiştir ... bu devirde motorun ivmelenmesi biraz fazla olur .. insanlarda bu nedenle turbo devreye girdi der ki bu yanlış bir tabirdir turbo her zaman devrededir ...

ayriyeten ' turbo az yaktırır - çok çektirir ' önermesi iki ucu açık , bıçak sırtı bir konudur ... bu şekilde bir genelleme yapılamaz ... bunlar benim naçizane fikirlerimdir ....

OkayKANGAL link=topic=40178.msg373869#msg373869 date=1302074056' Alıntı:
++++

evet turbo her zaman devrededir .. yoksa motor çalışmaz .. lakin bir devire kadar egzost gazı turbo tirbün ateletini yenemez . yani aslında o basınçta turbonun teoride yapması gereken devir sayısı sekteye uğrar ... (atalet momenti )... turbonun teorik değerleri tutturması için basıncın bir miktar artması gerekir ... uygun basınca çıkınca hesaptaki basınç değeri ile nominal ölçülen değer uyuşur yani turbo tam verime gelmiştir ... bu devirde motorun ivmelenmesi biraz fazla olur .. insanlarda bu nedenle turbo devreye girdi der ki bu yanlış bir tabirdir turbo her zaman devrededir ...
okay bey biraz daha açsanız özellikle (ayriyeten ' turbo az yaktırır - çok çektirir ' önermesi iki ucu açık , bıçak sırtı bir konudur ... bu şekilde bir genelleme yapılamaz ... bunlar benim naçizane fikirlerimdir .... ) bu cümlenizi az yaktırmaz çok çektirmez mi olarakmı değerlendirmeliyiz.

Arkadaşlar turbo orijinal olmalı.Değerleri tutturması lazım.Bizim sanayide attırılan turbo kara düzen olurmu olur kaça takarsın 2 tl iyi at bakalım.traktör turbolanır.Traktöre uyarmı uymaz mı avantajı ne olur o yok....Benim passatta da turbo var . birde kullanmasını bileceksin trubo traktörü.
Vatandaş tarladan geliyor son gaz turbo tam devrinde hemen stop ediyor.Ondan sonrada arızalanınca niye arızalandı diye yakınıyor. Traktörün istediği oranda hava basarsa tamam o havayı basmazsa ne verim alacaksın sadece sesini dinlersin

keykubat link=topic=40178.msg373878#msg373878 date=1302075698' Alıntı:
okay bey biraz daha açsanız özellikle (ayriyeten ' turbo az yaktırır - çok çektirir ' önermesi iki ucu açık , bıçak sırtı bir konudur ... bu şekilde bir genelleme yapılamaz ... bunlar benim naçizane fikirlerimdir .... ) bu cümlenizi az yaktırmaz çok çektirmez mi olarakmı değerlendirmeliyiz.

buraya konuyu açıklayan koca bir yazı yazdım ve gönder dedim ... vede online süremi aşmışım ... zaman aşımına uğradı ve yazı gitti ... sitenin azizliğine uğradım ... söz veriyorum turbo ile ilgili tekrar yazacağım ...

slm peki bu işi hakkıyla Türkiye de kim hangi şehir hangi usta tam anlamı ile piston basınç(bar) ayarı intercoolerr sonradan takılma v.b. işlemleri kim hangi usta yapabiliyooo...!!! sallama degil...!!! :S :S :S

tatar26 link=topic=40178.msg373906#msg373906 date=1302080701' Alıntı:
slm peki bu işi hakkıyla Türkiye de kim hangi şehir hangi usta tam anlamı ile piston basınç(bar) ayarı intercoolerr sonradan takılma v.b. işlemleri kim hangi usta yapabiliyooo...!!! sallama degil...!!! :S :S :S

Her traktörü kendi servisine götürecen. Bu kadar.