Silaj makinası için lütfen yardım..

Merhaba arkadaşlar tek sıralı sıra bağımlı silaj makinası almak istiyorum. Piyasada birçok makina var acaba hangisini alsam? Şanzımanlı, kayışlı, zincirli olanlar varmış hangisi daha iyi acaba? İkinci ellerde olabilir aslında temiz olsa 2. el daha iyi aslında. fiyatları nasıl kaç tl istiyorlar? bilen arkadaşlardan yardım etmesini rica ediyorum....

Ynt: Silaj makinası için lütfen yardım..

teşekkürler araştırcam fimaksı. ben mısır silajı düşünüyorum. daha öncede hiç çalışırken bu makinayı görmedim. 2. elde sağlam olduğunu nasıl anlarız?

poyraz2030 link=topic=40205.msg352803#msg352803 date=1299357337' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar tek sıralı sıra bağımlı silaj makinası almak istiyorum. Piyasada birçok makina var acaba hangisini alsam? Şanzımanlı, kayışlı, zincirli olanlar varmış hangisi daha iyi acaba? İkinci ellerde olabilir aslında temiz olsa 2. el daha iyi aslında. fiyatları nasıl kaç tl istiyorlar? bilen arkadaşlardan yardım etmesini rica ediyorum....
S.A millet cidd*-*-* sakın ha zincirli alıpta başını yakma en güzeli kayışlı uyy-*s uyrra*-*-

ben yeni jd 2030 aldım. buna takıcam makinayı. (70bg) en verimli vede hesaplı olsun istiyorum. zincirliler kopma yapabilir sanırım. şanzımanlılar pahalı galiba, kayışlılar uygun olabilir kanımca.

7200 çokmuş be. artık tekli alanda yok eskisi kadar. herkes büyük makina alıyor. tarım makinası olarak hibeli destekli olarak veriyorlarmı acaba? bir ara vardı.

poyraz2030 link=topic=40205.msg356415#msg356415 date=1299711112' Alıntı:
7200 çokmuş be. artık tekli alanda yok eskisi kadar. herkes büyük makina alıyor. tarım makinası olarak hibeli destekli olarak veriyorlarmı acaba? bir ara vardı.
Açılması bekleniyor hibe desteklerinin 4000 civarına gelir