ERKUNT YAĞ YAKMA

arkadaşlar bende 2010 model servet 80 var en so 300 saatte yağ değiştirdik şu an 430 saatte yağ çubuğunda ilk yağ değiştiğinde yağ üst kırtıktaydı şimdi ise alt kırtığa yakın acaba bu normalmi yoksa teknik bir arızamı var cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Ynt: ERKUNT YAĞ YAKMA

Yağ yakmanın normal olacağını sanmıyorum yanlız bakarken traktör düz yerdemiydi bide düz yere çekip birgün sonra sabah çalıştırmadan bakıp deneyin eğer hala eksik gösteriyorsa tamamlayın 2010 model traktörün eksitmemesi lazım hangi marka olursa olsun.

bencede 2010 model ve 430 saatte bi traktör yag yakmaması lazım yag degiştiginde filitreyi de degiştiysen filitre boş çalıştırdıgın zaman filitreye gider ondan sonra bi daha baak yag seviyesine

Akşam eve gelince tam düz yere çek. Sabah olunca bak. Çalıştır Tekrar akşam olunca aynı yere çek sabah olunca bak eksiltmişmi ? Varsa yağ ekle dediğimi 2 kere yap hala eksiltiyorsa ERKUNT garantiye alır ok-*-s

DqN 58 link=topic=40238.msg353464#msg353464 date=1299442894' Alıntı:
:S yok abi olurmu öyle şey hiç bir motor yağ eksiltmez eksiltiyorsa rektefesi gelmiştir yağ yakıyordur demektir :S
bilmiyorum muhammet de hiç perkins motor kullanmadım.çevremizden duyardık hep 240 lar yağ yakıyo diye ondan bi öneri sundum sadece.