PATATES TARIMINDA SON TEKNOLOJİ

Ynt: PATATES TARIMINDA SON TEKNOLOJİ

geçen sene bu ayın 20 sinde başlamıştık . bu yıl 30 unu bulur . öncesinde kimisi pırpır la gübresini atar kimisi dilmeye başlar . merak ettigim başka yerlerde ekimden önce tarla yı nasıl hazırlıyorsunuz.
yedi ayak . tırmık, ızgara ne kullanıyorsunuz

YALNIZTÜRK_TR link=topic=40348.msg356049#msg356049 date=1299691534' Alıntı:
enişte sana da alak bitane yılda 100 degar yer ekıyosun 1,5 -2 gunde eken bıter gider ;D

100 dekarı 5 saatte eker bu alet normal otomatik le 2 günde ekiliyor 80 dekar yer kardeşim... alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s

apoxlost link=topic=40348.msg356052#msg356052 date=1299691630' Alıntı:
afyon sandıklı geçen sene bu ayın 20 sinde başlamıştık . bu yıl 30 unu bulur . öncesinde kimisi pırpır la gübresini atar kimisi dilmeye başlar . merak ettigim başka yerlerde ekimden önce tarla yı nasıl hazırlıyorsunuz.
yedi ayak . tırmık, ızgara ne kullanıyorsunuz

bizim buralarda kimisi gübre atar sürer eker kimisi önce derince sürer sonra gübre patlatmayla gezer ve eker ben genelde bunu uygularım cok güzel oluyor 15 gün sonra da uzerini yıkarım erken atıyor ve yabani otlar çıkmıyor..

serseri51 link=topic=40348.msg356060#msg356060 date=1299691905' Alıntı:
bizim buralarda kimisi gübre atar sürer eker kimisi önce derince sürer sonra gübre patlatmayla gezer ve eker ben genelde bunu uygularım cok güzel oluyor 15 gün sonra da uzerini yıkarım erken atıyor ve yabani otlar çıkmıyor..
ben fırsat olursa yedi ayakla patlatıyom sonra ekim makinesiyle gübreyi beraber veriyom . zahmetli oluyor ugraştırıyor meret gübreler akmayacam deye ama fırfırdan daha iyi
ekimden önce izmir tarafında tırmık çekiliyormuş .

apoxlost link=topic=40348.msg356066#msg356066 date=1299692230' Alıntı:
ben fırsat olursa yedi ayakla patlatıyom sonra ekim makinesiyle gübreyi beraber veriyom . zahmetli oluyor ugraştırıyor meret gübreler akmayacam deye ama fırfırdan daha iyi
ekimden önce izmir tarafında tırmık çekiliyormuş .

kum arazide tırmık sıkıntı cıkarmaz ama bizim bölgeler ağır toprak tırmık cekince cok sertlesiyor makine gecmiyor ki ben bu sene söküm kadar hic rezillik görmedim ki kardeşim yagıs o kadar yogun oldu ki makinalar elemedi traktörler cöktü bi görsen neler cektik 150 dekar vardı benim kışlık 100 tondan fazla toprak altında kaldı gittti....

serseri51 link=topic=40348.msg356069#msg356069 date=1299692513' Alıntı:
kum arazide tırmık sıkıntı cıkarmaz ama bizim bölgeler ağır toprak tırmık cekince cok sertlesiyor makine gecmiyor ki ben bu sene söküm kadar hic rezillik görmedim ki kardeşim yagıs o kadar yogun oldu ki makinalar elemedi traktörler cöktü bi görsen neler cektik 150 dekar vardı benim kışlık 100 tondan fazla toprak altında kaldı gittti....
aynı bende 20-30 dekar sökemedim sonra tekli pulluk bulduk geldik onunla söktük.