Sizce Hangisi ? Massey Ferguson 5445 mi Yoksa Case JX 95 mi tavsiye edersiniz ?

Arkadaşlar Fikrimiz 168 in yanına bir sıfır 4X4 orjinal kabinli Traktör almak. Hp 90-100 Civarı olacak. Gözümüzü bunlarda kestirdik babam diyo Case Ben diyom Massey. Case türkiyede üretiliyor ancak Massey ithal geliyor. Bence massey konfor yönündende daha iyidir ve üst kabin farları masseyde kapalı casede dışarıda teşekkürler

Ynt: Sizce Hangisi ? Massey Ferguson 5445 mi Yoksa Case JX 95 mi tavsiye edersiniz ?

İkisi farklı segmentin traktörleri. Öyle oluncada tabiki MF 5445 öne çıkıyor. Case ' de Maxxum serileri denk gelir. Yada JXU serileri 5445 ' e yakın geliyor.

Ynt: Sizce Hangisi ? Massey Ferguson 5445 mi Yoksa Case JX 95 mi tavsiye edersiniz ?

Massey 5445 en fazla 110 hp kadar çıkabiliyor.
Alabiliyorsanız Massey alın derim ben ithal modelleri çok güzel.
Olmadı babanızın istediğin Case JX 95 den alın ikiside güzel traktör ama Massey bana göre biraz daha ağır basıyor.168 in yanına bir kırmızı daha yakışır ok-*-s

KEsinlikle 5445 derim. Bizde var 4 tane daha ağırlık at önüne al sana 5250 Kg birde turbo interkol tam tork ile motor 110 115 bg güce cıkıyor. 110 90 ' ın çıkaramadığı pancar römorklarını tekbaşına alıp götürüyor.

Çiftte de 5 li 16 numara pullukla 7.0 7.5 km süratle gidiyor. Diğer motorlarla kıyaslamayın süratte lastik farkı var. Mf ' lerin lastikleri daha büyük. Class 456 celtis ' in 7.5 ' i Mf 5445 ' in 6.3 ' ü ile aynı hız.

Bunlar sınıfında 100+10 diye geçer. Dolayısı ile 110 bg olağan maksimum tork gücüdür. Ek ağırlıklarla birlikte makina koparıcı oluyor zaten.

Fakat motor gövdesinde bulunan etikete bakarsanız maksimum tork kw olarak ilk seferinde 76.4 Kw devamında ise 78 kw yazar. Turbo interkol gibi donanımı bulunmayan traktör ve iş makinalarında Kw ' yi 1.3 ile çarptığımız zaman beygir gücünü gösterir. Turbolu motorlarda ise 1.4990 ile çarpacaksınız çünkü turbo ek güç seçeneğidir. 110 90 ve 110 bg lik diğer ithal Nh ' lerden daha çekişli bizimki çiftte de emsallerinden hızlı.

EgzoKaraman70 link=topic=40369.msg355846#msg355846 date=1299683616' Alıntı:
Bunlar sınıfında 100+10 diye geçer. Dolayısı ile 110 bg olağan maksimum tork gücüdür. Ek ağırlıklarla birlikte makina koparıcı oluyor zaten.

Fakat motor gövdesinde bulunan etikete bakarsanız maksimum tork kw olarak ilk seferinde 76.4 Kw devamında ise 78 kw yazar. Turbo interkol gibi donanımı bulunmayan traktör ve iş makinalarında Kw ' yi 1.3 ile çarptığımız zaman beygir gücünü gösterir. Turbolu motorlarda ise 1.4990 ile çarpacaksınız çünkü turbo ek güç seçeneğidir. 110 90 ve 110 bg lik diğer ithal Nh ' lerden daha çekişli bizimki çiftte de emsallerinden hızlı.
DoğAL olarak masey sınıfında en iyisibilgi çin teşekkürler 1.3 ile çarpıldığını biliyordum ma turboda 14990 ile çarpıldığını bilmiyordum teşekkürler :)

kardeş avrupa traktör hepsinden farklı olur her açıdan aldın mı birkere alın kolay kolay sorun vermez ömürlük kullanın ha case jx 95 sorun verirmi oda vermez ama sağlamlık ve de konfor bakımından hiçbir ithal traktörle yerli traktör kıyaslanamaz bence. Her açıdan massey Ferguson 5445 ok-*-s ama fiyatı cazip olarak bakarsan heralde case jx 95 tir ama sağlamlığa ve konfora bakarsanda masseydir.

5445 ' in fiyatı yanılmıyorsam 105.000 TL olması lazım biz geçen yılın başında aldığımızda 103.000 ' e almıştık. Biz peşin aldık vadeli fiyatı ne olur bilmiyorum.

DqN 58 link=topic=40369.msg356163#msg356163 date=1299696557' Alıntı:
DoğAL olarak masey sınıfında en iyisibilgi çin teşekkürler 1.3 ile çarpıldığını biliyordum ma turboda 14990 ile çarpıldığını bilmiyordum teşekkürler :)

Bu dediğim rakamı 1.499 rakamını geçen yıl bayide Mf kataloğunda okumuştum. Normal olanını ben 1.348 biliyordum.

Motoru aldıktan sonra tarlada denerken bayilikten geldiler ve bayiliğin yanında Merkez distribitörlüğün müdürlüğünden görevli kontrol elemanları müşteri memnuniyeti görmek için geldiler ordaki adamın dedikleride gayet hatırlıyorum aynı şeyleri söyledi
^^
Traktör ve iş makinalarında Turbo interkol ek güç seçeneği içerisinde motor gücüne katkı sağladığı için yine keza traktörün gücünü etkileyen motor dışında ki ek ağırlıklarla birlikte hesaplamak en doğrusu olur. Turbo+interkol+ek ağırlıklar= maksimum güç. O da diğer markaların 110 ' luklarından daha çekişli görürsünüz dedi.

Hakikatende çekişi diğer markaların 110 luklarından üstün ama. Bunu da ben ek ağırlıklara bağlıyorum 220 kg sonradan taktırdık önlere.
Şimdiki ağırlığı 5250 mazot deposunda da sadece 30 litre mazot vardı deponun tamamı dolu olsa 120 litre aşağı yukarı çekiştirecek olan babayiğit olursa 5340 kg ve 75 80 kiloluk birde şoförle 5400 kg olan bi makinaya kafa tutan çıkmaz diğer 110 lukların içinden. =))

öncelikle ne alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun..sizin durumunuzu aslında biraz bize benzettim..biz de 100 hp civarı bir traktör almak istiyoruz ama işler karar vermeye gelince biraz karışıyor..işin bu yanından bakmak lazım..öncelikli olarak kafanızda neye ihtiyaç duyuyorsunuz onu belirleyin..mesela debriyaja basmadan vites değiştirmek önemli mi sizin için?? ya da power shuttle olmazsa olmaz mı dersiniz?? ya da ileri geri yaparken debriyaja basmaktan artık gına mı geldi diyorsunuz??(reklam gibi oldu :D )case new holland ın td95 ya da yeni çıkan td100d sine denk diye biliyorum..bu özellikler sanırsam case in bu serisinde yok..5445 te var mı açıkçası onu da bilmiyorum ama büyük ihtimal vardır... o açıdan birbirlerinin alternatifi gibi pek görünmüyorlar..5445 in sınıfında new holland t5060, john deere 5100R, case jxu105 gibi modeller var...ha derseniz ben daha sade daha az cebimi üzen birşey istiyorum 100hp olan yeni çıkan case ve newholland serileri var...tümosanda da 100 hp civari için çalışma var yakın zamanda çıkacak deyip sürekli aklımızı çelmeye de çalışan bir usta abimiz var :D bizim buralarda bir tane gördüm bu 5445 ten..o alan abi de yeni almıştı.80 saatteydi traktörü çok çekiyo dedi çok güzel dedi ama 285 tek çekerden sonra ona binince haliyle bu yorumu yapması normal..şunu da belirtmek isterim: ağırlık eklemek bazı yerlerde avantajdır ona lafım yok ama t5060 la ilgili 3 aydır girmediğim site forum kalmadı (bu foruma da bu beladan üye oldum iyiki olmuşum) avrupaki sitelerde ve forumlarda hiçbir t5060 üzerinde arkalarda ağırlık görmedim..hatta şaşırdım...bence tamamen seriliği artırmak için yapıyorlar... neyse bununla birlikte 5445 i çok ihtişamlı yapmışlar...babacan duruyo..onu da söylemeden edemem..ha unutmadan landini de 5 serisi çıkardı 5 100H..ona da bakabilirsiniz..komşu köyümüzde 2 hafta içinde 4 ya da 5 tane almışlar...o traktörlerde de ciddi anlamda teknoloji mevcut..

slm arkadaşlar benım 5445 im var iii kide almışım çok memnunum traktorumden... yakıt çekiş konfor hangi trraktorun kabini gövdeye bağımsız normal kabinli traktorde elektoronik süspansiyon olmayan modelinde mekanik olarak hiç bir markada kabin süspansiyonu yok ama masseyde bu bile bi + konumda ....bence çekişde köpek... gibi otomatik şansuzam 5445 ve üstü elektoronikk pompa var bence 5445 ve üst modellere bakın elektronik pompa çok güzel bişiğ 5445 torku 420 dir diğer emsallerine bakın 380 370 tork tork gücü çok değişik bişiğ bence 5445...... VE HER ZAMAN MASSEY FERGUSUN...