ayçekirdeği ekimi hakkında yardım bekliorum

arkadaşlar ilk defa ayçekirdeği ekeceğim bu sene tarlalarım sulu 300 dönüm kadar sürdüm hazırladım dikkat etmem konular nelerdir ve kulanmam gereken ilaçlar ayçekirdeği tarımı yapan arkadaşlardan yardım bekliorum tşklr

Ynt: ayçekirdeği ekimi hakkında yardım bekliorum

ara beni bildklerimi en ince ayrıntısına kadar anlatayım 0545 496 30 50 ne öğrenmek istiyosan bende var çerezlik te yağlıkta sen dede benim bilmediğim konularda bilgi vardır bende onları alırım senden

Özcan kardeş kırıkkalelisin galiba bende kırşehirliyim işlemelik düşünüyorsun tahminim :) bi kaç tavsiye veriyim sana nisanın 20 si gibi ekebilirsin yanlız ekmeden önce tarlalarını bi dolaş otlandıysa bi tırmık çek sonra ek ektiktek sonrada otlandırma erken vakitte otlar çıkarken hemen çapa yaptır çapayla seyretsinler sonra su cızısını kır aralarına sula 2 sefer tarlaların düz değilse 3 sefer sula sonra kestir sonra biçere at çıkar kurut sonra eledip 2 milyondan sat :)

ozcan333 link=topic=40392.msg356447#msg356447 date=1299715582' Alıntı:
tşklr arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için evet çerezlik çekirdek ekeceğiz tohumu inegölden getirtdik.
sizin suluymuş gerçi ama biz kıraçta ekiyoruz bizim sistemde ot çok önemli fazla otlandırmamak püf noktası