kubota 2530 tarla-bahçe performansı.. süper makina :)

Ynt: kubota 2530 tarla-bahçe performansı.. süper makina :)

HEMA 60 link=topic=40400.msg356859#msg356859 date=1299768510' Alıntı:
katılıyorum sana engebeli yeerlerde olmaz bu birincisi ikincisi malatya ciftcisi artık otomatik turbo ilaç makinaları ile ilaçlama yapmaktadır bu ilaç makinaları geneli 2000 kg dır bu motor ne onu bayır yerlerde tasır nede büyük kaysı agaçlarına ilacı yetiştiremez nasıl olur adamın büyük traktörü vardır agacın altına girmiyodur ozaman belki düşünebilir:

ferhat 44 arkadaşımız yazmış engebeli yerde devrilir size soruyorum yüksek araçmı tez devrilir toprağa yakın araçmı ayrıca yakıtı yok denecek kadar az geçen 1 ay kadar önce jondeere bayindedim 1 müşteri geldi doğanşehir tarafından 3000 serisi mf vermişiniz adam yakıttan yandı takasa girmek istedi diyeceğim yakıt çok önemli

arkadaşlar 22 traktörün 1 tanesini sadece agın ilçesine vermiş bildigim kadarıyla onun dışında hepsini malatyaya satmış bayi zaten başka ile satama sadece malatya elazıg bayisi.. öle bi yetkisi yok yani bayinin başka illere satacak.. kaldıki malatya yı a cok bende bilirim pancar motoru dedigimiz elle çapa yapan motorlardan her yer dolu o motorun iş yaptıgı yerde böle daha teknolojik ve gercek bi traktör neden iş yapmasın ?? valla bayi satıyor dükkanında oturduk biraz soran gelen bakan coktu hiç boşkalmadı orası.. 2 ay gibi bi sürede 22 adet bence süper bi rakam.. bu traktörün 25 bg olduguna bakmayın performansı gayet iyimiş.. bahce için süper.. ayrıca bunların devrilme riski cok daha az büyük traktörlerden.. yerden yuksekligi 25-30cm kadar.. ve yeterince geniş.. abartmayın yani olayı.. gidin bi inceleyin önce sonra karar verin 4x4 oldugu için egimli arazide kayma olayıda olmayacagı için devrilme riski cok az diye düşünüyorum.... siz koskoca bayiyi bile görememişsiniz malatyanın ortasında.. acıkcası benim bahce işim olsaydı almayı düşünürdüm cok hoş makina bu..

sanırım mf bayisisiniz.. ben 5400 serisini düşünmüştüm ama fiyatları nasıl olur ve yakıtı nasıl olur cok emin olamadım.. guzel traktör 5400 serisi..

yahya link=topic=40400.msg356963#msg356963 date=1299772852' Alıntı:
ferhat 44 arkadaşımız yazmış engebeli yerde devrilir size soruyorum yüksek araçmı tez devrilir toprağa yakın araçmı ayrıca yakıtı yok denecek kadar az geçen 1 ay kadar önce jondeere bayindedim 1 müşteri geldi doğanşehir tarafından 3000 serisi mf vermişiniz adam yakıttan yandı takasa girmek istedi diyeceğim yakıt çok önemli

elimden geldigi kadarı ile cevapliyayim tabiki, ben burda dar derken yükseklik alçaklık anlamında söylemedim evet kubotalar alçak ama traktör dar bir traktör dediğim gibi akcadag bölgesinde düz köylerinde çalışabilir ama mesela Doğanşehir puturge gibi dağlık bölgede gercekten tehlikeli olur dikkat ederseniz markayı kotulemiyorum sadece dağlık bolgedeki bahçelere uygun değil diyorum.

2. Olarak benim bayiilik anlayışım sadece sattıktan sonra bitmiyor genellikle musterilerimle ayda bir telefonla görüşüyorum böyle bir sıkıntı bana ulaşmadı hatta yarın sabah erkenden Doğanşehir ' de olacağım 3655 pazarlığım var. Ayrıca John deere bayisine Takasa gelen bir müşteriyi kolay kolay bırakmaz bence o konuda bir yanlışlık olabilir.

ceya023 link=topic=40400.msg357308#msg357308 date=1299792986' Alıntı:
arkadaşlar 22 traktörün 1 tanesini sadece agın ilçesine vermiş bildigim kadarıyla onun dışında hepsini malatyaya satmış bayi zaten başka ile satama sadece malatya elazıg bayisi.. öle bi yetkisi yok yani bayinin başka illere satacak.. kaldıki malatya yı a cok bende bilirim pancar motoru dedigimiz elle çapa yapan motorlardan her yer dolu o motorun iş yaptıgı yerde böle daha teknolojik ve gercek bi traktör neden iş yapmasın ?? valla bayi satıyor dükkanında oturduk biraz soran gelen bakan coktu hiç boşkalmadı orası.. 2 ay gibi bi sürede 22 adet bence süper bi rakam.. bu traktörün 25 bg olduguna bakmayın performansı gayet iyimiş.. bahce için süper.. ayrıca bunların devrilme riski cok daha az büyük traktörlerden.. yerden yuksekligi 25-30cm kadar.. ve yeterince geniş.. abartmayın yani olayı.. gidin bi inceleyin önce sonra karar verin 4x4 oldugu için egimli arazide kayma olayıda olmayacagı için devrilme riski cok az diye düşünüyorum.... siz koskoca bayiyi bile görememişsiniz malatyanın ortasında.. acıkcası benim bahce işim olsaydı almayı düşünürdüm cok hoş makina bu..

sanırım mf bayisisiniz.. ben 5400 serisini düşünmüştüm ama fiyatları nasıl olur ve yakıtı nasıl olur cok emin olamadım.. guzel traktör 5400 serisi..

Ceya arkadasım olabilir tabiki satacak herkes ticaret yapıyor. Ben o zaman hayırlı olsun demek için gitmiştim ordaki çalışan işçi soylemisti genelde dışarı satıyoruz diye hatta bir tanesini Isparta ' ya verdik demislerdi ondan söyledim . Umarım satarlar hem rekabet kaliteyi artırır hemde kubota alan çiftçiler ılerde parça sıkıntısı yasamazlar.

ferhat bey inşallah yanlış anlaşılmamışımdır benim 1 tane 2010 4x4 95bg 5725 traktör almıştım o zaman malatyada bayilik yoktu adıyamdaki bayiden yani ali ekber beyin ortağından düşük kara vermişti tiko para olunca ama servislerle şirketle sorunlarım var hatta makkemeliyiz kazanmak üzereyim malatyada bayi çağırdı onun üzerine gittim o adamla orda pazarlığın ortaşında tanıştım hatta bayinin çalışanı doğanşehirli o iyi tanıyor ben kulak misafirim yavuz arkadaşın dediği gibi kubota almasadım 5000 serisine niyetim vardı araştırma yapıyordum inşallah yüzyüze tanışırız

yahya link=topic=40400.msg357343#msg357343 date=1299793935' Alıntı:
ferhat bey inşallah yanlış anlaşılmamışımdır benim 1 tane 2010 4x4 95bg 5725 traktör almıştım o zaman malatyada bayilik yoktu adıyamdaki bayiden yani ali ekber beyin ortağından düşük kara vermişti tiko para olunca ama servislerle şirketle sorunlarım var hatta makkemeliyiz kazanmak üzereyim malatyada bayi çağırdı onun üzerine gittim o adamla orda pazarlığın ortaşında tanıştım hatta bayinin çalışanı doğanşehirli o iyi tanıyor ben kulak misafirim yavuz arkadaşın dediği gibi kubota almasadım 5000 serisine niyetim vardı araştırma yapıyordum inşallah yüzyüze tanışırız

Yok estagfurullah neden yanlış anliyayim, zaten bu siteye girmemdeki amac ciftcilerle sürekli diyalogta olmak, artık oturarak bayiilik yapılmıyor ben her zaman burda yazılanları okumaya çalışıyorum bir seyler ogrenebilmak adına bu arada 3600 hakkında ise yarın sabah ilk isim dogansegirdeki 3 tane müşterimin yanına uğramak bakalım şikayetleri varmiymis gercekten siZinlede paylaşırım yarın:)

bu arada telefondan goriyorum yaZılar bazen karisabiliyor kusura bakmayın , iyi geceler..

Ynt: kubota 2530

memolionni link=topic=40400.msg440421#msg440421 date=1315167347' Alıntı:
Arkadaşlar Ben Kubota 2530 almayı düşünüyorum. Yaklaşık 100 dönüm arazim var. yalnız biraz engebeli arazi. yer pütürge. yurumlarınızı almak istiyorum. Saygılar,
100 dönümü ne ile işliyosunuz daha önce size tavsiyem lansmanı yapılacak L4100 almanız bu biraz ufak gelebilir tabi 135 likten fazlasını yaptığını söylüyolar hatta 240 lığını satıpta b2530 alanlar tanıyorum

memolionni link=topic=40400.msg440421#msg440421 date=1315167347' Alıntı:
Arkadaşlar Ben Kubota 2530 almayı düşünüyorum. Yaklaşık 100 dönüm arazim var. yalnız biraz engebeli arazi. yer pütürge. yurumlarınızı almak istiyorum. Saygılar,
ben bir kubota b2530 sahibiyim bu yıl nisan ayında aldım traktörü bagların sürüm zamanında 1 ay gibi bi sürede yaklaşık 150 dönüm bag sürdüm.arada boş kaldıgım günlerde oldu.yanlız sürdügüm yerler birbirine yakın yerler degil bir bagdan cıkıyorum öbür baga 3-5 km uzaga gidiyorum.sizin 100 dönüm yeri işleye bilir bir traktör.ama arazinizin engebeli oldugunu söylemişiniz.aşırı dikmi yoksa normalmi.bu traktörle aşırı dik yerdede sürüm yaptım araziyi gösterme imkanım şuan için yok görseniz kesin nasıl devirmediniz traktörü dersini

blade4635 link=topic=40400.msg440442#msg440442 date=1315169246' Alıntı:
ben bir kubota b2530 sahibiyim bu yıl nisan ayında aldım traktörü bagların sürüm zamanında 1 ay gibi bi sürede yaklaşık 150 dönüm bag sürdüm.arada boş kaldıgım günlerde oldu.yanlız sürdügüm yerler birbirine yakın yerler degil bir bagdan cıkıyorum öbür baga 3-5 km uzaga gidiyorum.sizin 100 dönüm yeri işleye bilir bir traktör.ama arazinizin engebeli oldugunu söylemişiniz.aşırı dikmi yoksa normalmi.bu traktörle aşırı dik yerdede sürüm yaptım araziyi gösterme imkanım şuan için yok görseniz kesin nasıl devirmediniz traktörü dersini
Lastikler tam açıldığında 140cm ı buluyor iz genişlikleri kapalıyken 120cm ona göre eğimi hesaplıyabilirsiniz.