Beleş Süt Baldan Tatlı

Ücretsiz Süt Dağıtarak Süt Fiyatlarını Protesto Ettiler

BURDUR'da Kayaaltı Köyü Sulama Kooperatifi, süt fiyatlarını protesto amacıyla 4 bin 500 litre sütü ücretsiz dağıttı.

Şubat ayında süt litre fiyatının 66 kuruşa kadar düşmesi süt üreticilerini ayağa kaldırdı. Burdur'un Kayaaltı Köyü'nde sulama kooperatifi, süt fiyatlarını protesto etmek amacıyla Salıpazarı'nda 4 bin 500 litre sütü ücretsiz süt dağıttı. Süt alabilmek için bidonunu alan vatandaşlar, saatler öncesinden sıraya girdi. Sütü tankerle pazar alanına getiren Kooperatif Başkanı Hüseyin Uludağ ücretsiz dağıttı.

Süt üreticilerinin çok zor durumda olduğunu belirten Hüseyin Uludağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'e seslerini duyurmak için bedava süt dağıttıklarını söyledi. Bu dağıtımın bir protesto olduğuna dikkat çeken Uludağ, şöyle dedi:

'Hayvancılık 2008 yılında olduğu gibi bir karamsarlığa girmiştir. Sıfır kredili faizlerden dolayı emekli, doktor, hakim de hayvancılık yapmaya başladı. Bu işi ehli olan arkadaşlarımız yapsın. Her önüne gelen hayvancılık yapmaya kalkarsa durum bu olur. Sayın Başbakanımız ve Tarım Bakanımız hemen bu konuyla ilgilenip bizleri kurtarsın.'

Aylardır bu şikayetleri dile getirdiklerini kaydeden Köy-Koop Başkanı Yakup Yıldız da 'Hayvancılığın bitme noktasına geldiğini, dolayısıyla bakanlığımızın gerekli çalışmaları yapmakta çok geç kaldığını sürekli ifade ediyoruz. Ama hiçbir gelişme olmuyor' dedi

VİDEO

http://www.sondakika.com/haber-beles-sut-baldan-tatli-2584817/

Ynt: Beleş Süt Baldan Tatlı

son zamanlarda gerçekten de bu işi ihtiyacı olmayıpta paralırı çok olanlar yapmaya başladı. süt fazlalığından dolayı da sütü düşürdüler. bu zenginler zamanla, zarar ediyoruz deyipte havyancılıktan vazgeçip paralarını başka alanlara yatıracaklardır. ama o zamana kadar bizler nasıl dayanırız, işte mesele burada.

Köylü un çuvalı gibiymiş.:) vurdukça toz çıkarmış.. Bunada dayanırız..
Hani bir şarkı vardırya; ' Ben ne karakışlar gördüm, yinede ..................... ' diye gider.. onu hatırladım.

ismail003 link=topic=40436.msg357019#msg357019 date=1299776060' Alıntı:
arkadaşlar bu aylarda sut uretimi artıgı icin sutun dusmesi normal yinede fazla düşmedi biz 250kurusada süt sattık arz talep meselesi
birader ne diyon sen ya bu ayda süt yükselirmi hemen daha 5.-6. ayda üretim yükselir ben sütcüyüm ))) ne dediğinden haberin varmı senin adamlar 65krş. a düşmüşbiz 63krştan 53 krş.a düştük : ' ( : ' ( : ' (çiftçinin hali esiy-*- esiy-*- esiy-*- esiy-*- asg*- asg*- asg*- asg*- asg*-

ismail003 link=topic=40436.msg357019#msg357019 date=1299776060' Alıntı:
arkadaşlar bu aylarda sut uretimi artıgı icin sutun dusmesi normal yinede fazla düşmedi biz 250kurusada süt sattık arz talep meselesi
Bizde şuanda düşmedi (660 tl) ama hocam daha nekadar düşecek neresi normal yem olmuş 38-40 tl 550 lere felan kimse kar ediyorum demesin bizde bu işin içerisindeyiz.
nailyetek link=topic=40436.msg357016#msg357016 date=1299775584' Alıntı:
Köylü un çuvalı gibiymiş.:) vurdukça toz çıkarmış.. Bunada dayanırız..
Hani bir şarkı vardırya; ' Ben ne karakışlar gördüm, yinede ..................... ' diye gider.. onu hatırladım.
Abi boşluk olan yeri ben doldurayım ' ' Ben ne karakışlar gördüm, yinede malımı satmadım zarar ettim aldığım süt paraları yem paralarını ödemedi cebimdende gitse direndim direnmekteyiz ' diye gider..'

Arkadaşlar ülkemizde sütün hakkını geçen yıl ocak ayında verdiler 800 tl den veriyorduk gerçektende hakkı 800 lerdi

hacimmet link=topic=40436.msg357084#msg357084 date=1299780088' Alıntı:
Bizde şuanda düşmedi (660 tl) ama hocam daha nekadar düşecek neresi normal yem olmuş 38-40 tl 550 lere felan kimse kar ediyorum demesin bizde bu işin içerisindeyiz. Abi boşluk olan yeri ben doldurayım ' ' Ben ne karakışlar gördüm, yinede malımı satmadım zarar ettim aldığım süt paraları yem paralarını ödemedi cebimdende gitse direndim direnmekteyiz ' diye gider..'

Arkadaşlar ülkemizde sütün hakkını geçen yıl ocak ayında verdiler 800 tl den veriyorduk gerçektende hakkı 800 lerdi
alk-*s alk-*s alk-*s teşekkürler Hacım..