Süt Sağım Üniteleri

Ynt: Süt Sağım Üniteleri

2 gün önce bir arkadaşın geçen yıl hibeli kurdurduğu sağım odasını inceledim 10 hayvanlık elektronik pulsatörlü 1 tonluk soğutma depolu sistem İLGÜN tarıma kurdurmuş İNTRPULUS malzeme takmışlar makine kaliteli ama servisten hiç memnun değiller.

Çağrı dediğini araştırdım normalde önceki yıllar sağım ünitesine başvurmak için 10 sağmal inek şartı varmış ama bu yıl 20 sağmal inek şartı koşmuşlar ve işletmeyide denetleyeceklermiş pasaport üzerime geçireyim işi felan olmuyor,benim iş yaş gibi görünüyor 20 sağmal yok üzerimde sezerin bayisi bir abi var tanıdık başvur yinede belki çıkar diyor başvuran kişinin üzerinde traktör,arazi(tarla),çks de ekili yem bitkileri(sılajlık mısır,yonca,fiğ,korunga vs.) varsa eğer iyi puan veriyorlarmış ve geçen yıl bu koşullara uygun kişilerin çoğuna çıkmış mesela yakında birçiflik sahibi başvurmuş sağmal inek sayısı yüksek 80-100 adet 65 puan vermişler ama üzerinde traktör,tarla ve yembitkileri olmadığı için çıkmamış.
Birde genç çifçi programı diye birşey varmış bilmiyorum ona kayıtlı olan kişilere %100 çıkacakmış diyorlar hayırlısıyla bu yıl başvuru yapamassak gelecek yıl araştıralım bu genç çifçi ve sütaşın eğitim programına katılalaım

hacimmet link=topic=40438.msg364751#msg364751 date=1300796585' Alıntı:
Çağrı dediğini araştırdım normalde önceki yıllar sağım ünitesine başvurmak için 10 sağmal inek şartı varmış ama bu yıl 20 sağmal inek şartı koşmuşlar ve işletmeyide denetleyeceklermiş pasaport üzerime geçireyim işi felan olmuyor,benim iş yaş gibi görünüyor 20 sağmal yok üzerimde sezerin bayisi bir abi var tanıdık başvur yinede belki çıkar diyor başvuran kişinin üzerinde traktör,arazi(tarla),çks de ekili yem bitkileri(sılajlık mısır,yonca,fiğ,korunga vs.) varsa eğer iyi puan veriyorlarmış ve geçen yıl bu koşullara uygun kişilerin çoğuna çıkmış mesela yakında birçiflik sahibi başvurmuş sağmal inek sayısı yüksek 80-100 adet 65 puan vermişler ama üzerinde traktör,tarla ve yembitkileri olmadığı için çıkmamış.
Birde genç çifçi programı diye birşey varmış bilmiyorum ona kayıtlı olan kişilere %100 çıkacakmış diyorlar hayırlısıyla bu yıl başvuru yapamassak gelecek yıl araştıralım bu genç çifçi ve sütaşın eğitim programına katılalaım
evet abi ben de baktım üzerine 20 baş şartı var bizde bakıyoruz bişeyler yapabilir miyiz diye ama pek olanaklı gözükmüyor yine de bir bakacağım olur denk gelirse puanlamada da genç çiftçilere artı puan var bakmışsındır dediğim dosyaya

Çağrı link=topic=40438.msg365157#msg365157 date=1300834139' Alıntı:
evet abi ben de baktım üzerine 20 baş şartı var bizde bakıyoruz bişeyler yapabilir miyiz diye ama pek olanaklı gözükmüyor yine de bir bakacağım olur denk gelirse puanlamada da genç çiftçilere artı puan var bakmışsındır dediğim dosyaya
Çağrı bu gün hibe konusunu araştırmak için Aksaray a gittim sezermaç ın bayisi abi tanıdık onunla görüştüm o 20 sağmal şartı var diyor akşam üzeride Konya İlgün tarımı aradım onlarda biz sorduk üzeinde kayıtlı 20 ve üzeri hayvan bulunan inek,dana düve fark etmezmiş diyorlar benimde kafamı karıştırdılar 3-5 gün bir araştırma yapacağım neymiş aslı öğrenelim gelecek yılda bu genç çifçi programına kayıt olacağım İNŞALLAH.(ekstradan 25 puan veriyorlarmış kayıtlı olanlara)

hacimmet link=topic=40438.msg365880#msg365880 date=1300919089' Alıntı:
Çağrı bu gün hibe konusunu araştırmak için Aksaray a gittim sezermaç ın bayisi abi tanıdık onunla görüştüm o 20 sağmal şartı var diyor akşam üzeride Konya İlgün tarımı aradım onlarda biz sorduk üzeinde kayıtlı 20 ve üzeri hayvan bulunan inek,dana düve fark etmezmiş diyorlar benimde kafamı karıştırdılar 3-5 gün bir araştırma yapacağım neymiş aslı öğrenelim gelecek yılda bu genç çifçi programına kayıt olacağım İNŞALLAH.(ekstradan 25 puan veriyorlarmış kayıtlı olanlara)
Köydeki en genç çiftçi benim..:) Acep benide alırlarmı o programa..? :S

hacimmet link=topic=40438.msg365880#msg365880 date=1300919089' Alıntı:
dosyada 20 sağmal yazıyordu ama ben de bir bakayım tekrardan

nailyetek link=topic=40438.msg365891#msg365891 date=1300919813' Alıntı:
Köydeki en genç çiftçi benim..:) Acep benide alırlarmı o programa..? :S
yaş sınırı kaç hiç bilmiyorum abi :)

Arkadaşlar bugün tarım il müdürlüğünden bukonuda bilgi sahibi birisiyle görüştüm anlattığına göre işletmede 20 baş 24 aylık yada üzei yaşta dişi hayvan varsa inek olup olmaması önemli değilmiş süt sağım ünitesi ve soğutma tankı hibesine başvurabiliyormuş.

hacimmet link=topic=40438.msg365982#msg365982 date=1300958320' Alıntı:
Arkadaşlar bugün tarım il müdürlüğünden bukonuda bilgi sahibi birisiyle görüştüm anlattığına göre işletmede 20 baş 24 aylık yada üzei yaşta dişi hayvan varsa inek olup olmaması önemli değilmiş süt sağım ünitesi ve soğutma tankı hibesine başvurabiliyormuş.
Yine de belki bir süreliğine üzerine geçirme tarzı bişey yapılabilir,eğer sözleşmede hayvanlarla ilgili birşey demiyorsa.Sonuçta mantık olarak sıkıştım sattım denir ama sözleşmede eğer ki gösterilen hayvanlar satılamaz tarzı birşey olursa bizim iş yatar

Ben bu yıl sağım sistemine baş vuramadım 20 sağmal inek şartı istiyorlar üzerime pasaport geçirme işiyle felanda uğraşmadım yolu bozdukmu iştede hayır olmuyor gelecek yıl şartlar uyar İNŞALLAH başvuruda gelecek yıla kaldı onun yerine sılaj biçim makinesine başvurdum.

bu sene başvurduk hibe desteğine çıktı.daha yeni kurdurduk sistemi.Sağım odası zahmetli ve ağır bi iş çok büyük işletmelerde düşünülebilir bize yerinde sağım yapacak 15 başlık bi sistem lazımdı ancak babamın beli rahatsız oldugu güğüm taşımak zor.böyle bi sistem ararken aydın köşkte tamamen kendi geliştirme süt taşıma derdi olmayan aynı anda 5 inek sağan sadece havalı sistemlere göre daha rahat bi sistem bulduk şuan kullanıyoruz ve çok memnunuz.Yerinde bekleyen hayvanları sadece sağım başlıklarını götürerek sağıyorz.buna benzer bi sistem daha önce duymamıştım adamlar reklamı olsun diye epeyde ucuza bıraktılar eğer ege bölgesinde düşünen olursa yönlendirebilirim.

ortaam link=topic=40438.msg428728#msg428728 date=1311754851' Alıntı:
bu sene başvurduk hibe desteğine çıktı.daha yeni kurdurduk sistemi.Sağım odası zahmetli ve ağır bi iş çok büyük işletmelerde düşünülebilir bize yerinde sağım yapacak 15 başlık bi sistem lazımdı ancak babamın beli rahatsız oldugu güğüm taşımak zor.böyle bi sistem ararken aydın köşkte tamamen kendi geliştirme süt taşıma derdi olmayan aynı anda 5 inek sağan sadece havalı sistemlere göre daha rahat bi sistem bulduk şuan kullanıyoruz ve çok memnunuz.Yerinde bekleyen hayvanları sadece sağım başlıklarını götürerek sağıyorz.buna benzer bi sistem daha önce duymamıştım adamlar reklamı olsun diye epeyde ucuza bıraktılar eğer ege bölgesinde düşünen olursa yönlendirebilirim.
hocam dediğiniz sistemi anlayamadım resimleri varsa yükleye bilirmisiniz bendede taşıma güğümlü sabit sistem sağım odasına kurulu var hibe olmadığı için değiştirmeyi düşünüyorum düvelerde doğum yapmaya başladı işi kolaylaştırmam lazım.

Şimdi köyde değilim 1 2 haftaya giderim fotografları oraya koyarım ama sistem basit.Bu havalı güğüm taşıma sisteminin bir boru fazla olupta sütüde kendi taşıyan bi sistem.Sütü biz sağım yaptıgımız yerin başına koydugumuz 4 tane 40 litrelik süt güğümlerine aktarıyoruz yani kendiliğinden dolduruyor biri dolunca diğerine aktarıyor.İş çok kolaylaşıyor en son sütü baş taraftan siz yada sütcünüz alıp geçiyor

slm bızde 2*6 var kurtsan marka kurdurmadan ıkı yıl onceden arastırmasını yaptık cok kalıtelı malzeme kullanıyorlar ve servıslıktede gercekten cok ıyıler herkeze guvenle onerırım.bırde sezer yerlı olarak bunlar ama sezerın servıs durumu nasıl olur bılmıyorum.yerlı bunlar ıthal olanlar var ama bulasmamak gerek tum parcalar ıthal dısarıdan elıyor ornek sagım anında sut pompası bozuldu ne yapacan 3 yada 4 gun bekle ama yerlıde bu sorunlar engec bırgunde cozuluyor.kurtsan onerırım ıstanbulda uretımı

sağımhane kurduracağım inşaata başlamak üzeriyiz tavsiyeleriniz ve firmalarla ilgili görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim şu an EN KA tarım ile anlaşma yapmak üzereyiz, firma hakkında olumsuz bir bulguya rastlamadık ama kullananlar varsa onların da yorumları bekliyorum, tşkler.

ugur_husky link=topic=40438.msg573466#msg573466 date=1333373759' Alıntı:
sağımhane kurduracağım inşaata başlamak üzeriyiz tavsiyeleriniz ve firmalarla ilgili görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim şu an EN KA tarım ile anlaşma yapmak üzereyiz, firma hakkında olumsuz bir bulguya rastlamadık ama kullananlar varsa onların da yorumları bekliyorum, tşkler.
Sağım sistemi hakkında değilde sağım odası planı hakkında öneride buluna bilirim ben 1+10 tek yön balık kılçığı kullanıyorum 2+5 ten kullanışlı bence

ben de bir çiftlik projem var . bu sağım ünitesi . silaj makineleri bunlara nerelerden başvuruluyor şarnameleri nerelerde bulabilrim . Fizibilite için bunlarıda karıştırsam iyi olacak . internette varsa yerlerini link olarak atarsanız mumnun ourum .