Traktör Bayisi Açmak

Arkadaşlar bizim burdan bir abi traktör bayisi olmayı kafaya koymuş geçen köyde muhabbet ederken bana da dedi internetten falan bir araştır diye pek bir bilgisi yokmuş galiba,ben de bilgi sahibi değilim.Sitemizde de hem bayi olanlar var,hem de illaki bu işleri bilen vardır.Bu iş nasıl oluyor,ne şekilde yürüyor,kazanç vs nasıl hesaplanıyor?

Ynt: Traktör Bayisi Açmak

çağrı nh olarak bi bayi wardı konusu fln ama biraz baktım bulamadım ama şartları war mesela nhde belirli bi para öduyon sonra senın daha önce yaptıgın galericlik işçiliğini fln araştırılıp veriliyor ve kolay kolay verilmiyor ..

hiç bayilikle uğraşmayın bu piyasayı çok iyi bilmen gerekir elindeki bütün traktörler en kısa zamanda sermayeye çevirmelisin 2. el takasa alınan traktörleri hemen satmalısın ve traktör yatmasın sermaye dönsün hızlı bir şekilde 2. el traktörlerin çoğunluğunuda genellikle sadece 2. el galericilik yapanlar alıyor ben bir ara bayilik düşündüm ama olucak gibi değil çok uğraşman lazım zaten çiftçilikte yapıyorum galericilik benim için 2. planda yan gelir olarak sende öyle yap 2. el alım satım ilerde genişletirsin işi...

djzeus link=topic=40439.msg357052#msg357052 date=1299778362' Alıntı:
hiç bayilikle uğraşmayın bu piyasayı çok iyi bilmen gerekir elindeki bütün traktörler en kısa zamanda sermayeye çevirmelisin 2. el takasa alınan traktörleri hemen satmalısın ve traktör yatmasın sermaye dönsün hızlı bir şekilde 2. el traktörlerin çoğunluğunuda genellikle sadece 2. el galericilik yapanlar alıyor ben bir ara bayilik düşündüm ama olucak gibi değil çok uğraşman lazım zaten çiftçilikte yapıyorum galericilik benim için 2. planda yan gelir olarak sende öyle yap 2. el alım satım ilerde genişletirsin işi...
Bayilikten daha iyi olan spotculukta var.. Paranız çoksa; bakıyorsun kim sıkışmış sıfırını alıyosun elinden. Hem başın ağrımıyor, eğer pazarlama yeteneğiniz varsa, bayi kadar traktör satabilirsiniz. Hem bir markayada bağlı kalmıyosunuz..

nailyetek link=topic=40439.msg357064#msg357064 date=1299779170' Alıntı:
Bayilikten daha iyi olan spotculukta var.. Paranız çoksa; bakıyorsun kim sıkışmış sıfırını alıyosun elinden. Hem başın ağrımıyor, eğer pazarlama yeteneğiniz varsa, bayi kadar traktör satabilirsiniz. Hem bir markayada bağlı kalmıyosunuz..
bayilikten çok kazanma gibi olmaz onlar hem 2. el den takasa girilen traktörden hemde sıfır satılan traktörden hemde satışlara göre firmadan pirim alırsın 2. eldede hızlı satışın ana kuralı 1 pazarlama yeteneğin 2 dükyana gerekirsa az traktör getir ama ÖZ traktör getir yağni temiz hemen satılcak cinsten gidip iyice ölü gübre makinaları getirmiycen öyle dükyanda aylarca yatsın temiz mal sağlam mal getir zaten müşteri seni tanıyor ve sana müşteri gönderiyor bu galeri iyi diye 2. elde sahtekarlık çok olduğu için müşteri 2. el alırken hep sağlam yer arıyor şu an benim dükyanda hiç sağı solu arızalı makina yok ve almam getirmem öyle makina dükyana bir tanıdık almış bir galeriden bitane traktör traktörün hidrolikleri takımı bağladımı kaldırmıyormuş yükü dünyanın masrafı var diyor şimdi böyle makina satıp iyi anlatması mümkün değil müşterinin

djzeus link=topic=40439.msg357052#msg357052 date=1299778362' Alıntı:
Ben zaten komşu için bilgi topluyorum yoksa bizim için şimdilik hiç gerekli bir iş değil :)