td80d yardım

18.01.2009
10,734
25
Bursa

Arkadaşlar bizim motorun egzozundan daha doğrusu susturucusunun olduğu bölge olanlar bilir gri metal parçadan yağ gibi siyah bişey akıyordu servise götürdüğümüzde yağ olmadığını mazot olduğunu söylemişler. neden yaptığını bilememişler böyle bişey başlarına ilk kez gelmiş ama tahmin olarak motoru baygın kullanmaktan yada mazottandır demişler yani biz aldığımızda depoyu euro mazotla doldurmuştuk ondan yapabilir değiştirip normal mazot kullanın demişler ancak artık hep euro mazot olduğu için öyle bi deneme yapamadık. servisten geldikten sonra eskisi gibi değil ama arada sırada yine azda olsa yaptığı oluyor.Motoru baygın olarak hiç kullanmadık bu nedenden olacağını sanmıyorum. Acaba başına böle bi sorun gelen varmı?Bilgisi olan yardımcı olabilir mi? :S

Ynt: td80d yardım

boya ile alakası yok motor 35 saate geldi. Ama sanırsam mazotu yakmadan atıyo. egzozdan aşağıya süzülüp duruyo. Egzoz ısındımıda duman dumana gidiyo.Servisi aradık yine bikaç saat önce onlarında başına hiç böle bişey gelmemiş bilemiyorlar fabrikayı arıyacakmış bilgi almaya çalışacakmış ama neden olduğunu hala anlamış değiliz :S bils-*-

bizde öyle düşündük ama neden sadece bizimki. farklı farklı mazot aldık arada yaptığı oluyo arada yapmadığı ama bi deneelim bakalım yardımın için çok sağol.

hiç alakası olmaz mazotun inceligle motorda sorun vardır benzinli arabaların garbirötör benzin taşırdıgı zaman oda eksozdan akıtır onun gibi birşey arkasını bırakma depoyada sakına yag felan dökme çalışmasında yada çekişinde proplem varmı belki pompası fazla mazot gönderiyordur yakamadıgını eksozdan atıyordur yakıtı nasl çokmu yakıyor

JOSEPH link=topic=40458.msg358680#msg358680 date=1299955231' Alıntı:
euro mozot kullanıyorsun herhal o mozat ince kardes normal mozat koy traktöre :)
,
ince mazot neden eksozdan taşsın daha iyi yanma olur hiç atık çıkmaz euro mazotta böyle yaparsa kırsal motorinde daha fazla yapar bence kesinlikle pompa ayarında hata vardır gerekenden fazla mazot gönderiyordur

artık normal mazot kalmadı. hepsi euro mazot artık . Motorun çekişinde bir problem yok gayet iyi çekiyor çalışmasındada hiç bir problem yok bas marşa kibrit gibi ama işte baya fazla atıyor yakıtıda az onca iş yapıyoruz yinede yakmıyo bils-*-

Belkide. en mantıklısı o bence çünkü ne çekişnde ne yakıtında nede çalışmasında bi sorun var akla yatan en mantıklısı öyle.

o zaman bırak atsın yakıtı az sa kardes hiç dokunma o zman salla gitsin bide daha yeni traktör açıldıkca yakıtı baya bir düşer iveco motorlar hepsi aynı :)

öyle diyon ama her yeri yağ içinde bırakıyo camı leş gibi yapıyo egzoz ısınınca duman dumana gidiyo. yazın tozda bi yapıştımı motorun sol taraf farklı bi renk alır ıh-*-s

rocky link=topic=40458.msg358703#msg358703 date=1299956158' Alıntı:
öyle diyon ama her yeri yağ içinde bırakıyo camı leş gibi yapıyo egzoz ısınınca duman dumana gidiyo. yazın tozda bi yapıştımı motorun sol taraf farklı bi renk alır ıh-*-s
sen servisi sıkıştır yapsınlar *098*- *098*- cidd*-*-*

rocky link=topic=40458.msg358703#msg358703 date=1299956158' Alıntı:
O ZAMAN POMPA AYARI YAPTIRMAN LAZIM YADA ENJEKTÖRLERDEN MOZATI FAZLA BAZIYOR ONDAN FAZLASINI YAKMADAN ATIYOR DISARI KARDES :)

servis ilgileniyor zaten sağolsunlar. Bi sefer gitti ilk defa böyle bişeyle karşılaştıkları için bişey yapamadılar. Sanayideki dükkanları boşaltmaya gittiğmizde göstericez yine artık inşallah bu sefer bulurlar sorunu :S

rocky link=topic=40458.msg358729#msg358729 date=1299957324' Alıntı:
dicez artık pompaya bakın diye ok-*-s
kardeş bizim burda bi kaç kişi bakıma felen gitti valla pompanın ayarını iyi yapamadılar kaç defa gitti servise illk ayarını tutturamadılar. traktörün çekisi felen gaz yemesi azaldı diyodu sahibi.
bay-*s

motorlu desterelere benzin yag karışımı yaparken yag biraz fazla geldimi eksozdan zifte benzer bir sıvı atar ..senin makina mazotu yakmıyo bence ciğ atıyo enjektörlerde veya enjektörün birisinde problem olabilir enjektör ayarı yapsınlar bide öyle bak eger öyleyse yakıt dahada düşecektir

14eray14 link=topic=40458.msg358742#msg358742 date=1299958194' Alıntı:
kardeş bizim burda bi kaç kişi bakıma felen gitti valla pompanın ayarını iyi yapamadılar kaç defa gitti servise illk ayarını tutturamadılar. traktörün çekisi felen gaz yemesi azaldı diyodu sahibi.
bay-*s
bende ondan korkuyorum zaten o yüzünden tereddütteyiz :(