ARKADAŞLAR SIZCE EURO DİZELİN MADDİ ZARARLARI NEDİR???

Bence euro dizel cıkınca yakıt artısıyla zaten bellı bır maddı kulfet bındı ayrıca sımdıye kadar kullandıgımız motorların pıyasasınıda oldurecegını dusunuyorum ornegın sıteye bakıyorum hala ulkemızde bınlerce 1970-1985 model bırcok marka traktor var bunların hıc bırısı euro dızelle calısmıyordu sımdı dogal olarak yakıtı artacak ve cebe gırecek gırmesın dıye ya vatandas satacak yada turbo vs taktıracak ki kac tanesıne takılır oda ayrı bır muamma hep massaf hep masraf ne olcak bu işin sonu bu eskı traktorlerinakibeti ne olur sizce ornegın benım motorum da euro dızele uyumlu degıl ama ben motorumdan vaz gecmem yenı motorların her tarafı elektronık plastık sankı oyuncak gıbı ve yedek parcaları cok pahalı bana uste para verseler kapımda zor duruturum ama kendı motorum oylemi bır kez bakım yap en az bır yıl sorunsuz bın ne yapalım sımdı euro dızelden zarar gormemek ıcın motorumu degıstırelım 5-8 bın tl masraf edıp uygun halemı getırelım bıde gecenlerde bır arkadas 95 model motorunu satmaya gıtmıstı onceden galerıcı 28 bın tl vermıs bu euro dızel olayından sonra arkadas takasa gırdı motoru 23 bın saymıslar yanı pıyasada dusus varmıs artık eskıye ragbet yok demıs galerıcı.....
SIZLER NE DUSUNUYORSUNUZ BU KONUDA...

Ynt: ARKADAŞLAR SIZCE EURO DİZELİN MADDİ ZARARLARI NEDİR???

bende kararsızım loruoğlu neyapsam diye daha şimdi biraderle msn den görüştük oda bana soruya traktörü ne zaman değiştircen diye açıkcası yeni traktörlerde pek aklıma yatmıyo.

Valla arkadslar ben soyle bır kanıya vardım benım motoru satsam edecegı 25000 tl ben sımdı 3000 tl turbo 2000 tl ıntercooller 2500 tl motora rektefe yaptırsam ıvır zıvır toplamda 10000 tl masraf etsem benım motor gelır 35000 tl ama mf 285s 76 bg+15bg turbo+3 beygır ıntercooller=94 bg motor oda nerdeyse bı 398 yaklasır zaten mf 398 ıle mf 285s motorları aynı sıstem 398 farkı turbosu ve pıston hacmı az daha buyuk okadar..
lastıklerım sıfır kabınım orjınal motorum da gayet bakımlı her tarafını gozum kapalı bılırım istedıgım gıbı aksesuarları falan yaptırdım müzik calar cakmaklık projektorler kabının on arka ve yanlara aydınlatma lambaları su ısıtıcı yazın sogutucu fanımda var ayrıyeten valla benım motorumdakı rahatlıgım 2000 model kartal slx ımde yok herseyım yerlı yerınde sarj aletım bıle takılı yuksek ses veren hoparlorlerım falan vs vs vs var fırsat buldukca yaptırdım
Gelelım dıger hesaba 35000 tl 90 bg uzerı bır traktore bınemeyız bugun en kotu sartlarda 90 bg bır traktor en az 75-80 bın tl cıvarındadır kısaca ne motorumu satarım nede gıdıpte 20-30 borca gırıp sımdıkı oyuncaklara para vermem .....

LORUOĞLU link=topic=40509.msg358344#msg358344 date=1299928227' Alıntı:
Valla arkadslar ben soyle bır kanıya vardım benım motoru satsam edecegı 25000 tl ben sımdı 3000 tl turbo 2000 tl ıntercooller 2500 tl motora rektefe yaptırsam ıvır zıvır toplamda 10000 tl masraf etsem benım motor gelır 35000 tl ama mf 285s 76 bg+15bg turbo+3 beygır ıntercooller=94 bg motor oda nerdeyse bı 398 yaklasır zaten mf 398 ıle mf 285s motorları aynı sıstem 398 farkı turbosu ve pıston hacmı az daha buyuk okadar..
lastıklerım sıfır kabınım orjınal motorum da gayet bakımlı her tarafını gozum kapalı bılırım istedıgım gıbı aksesuarları falan yaptırdım müzik calar cakmaklık projektorler kabının on arka ve yanlara aydınlatma lambaları su ısıtıcı yazın sogutucu fanımda var ayrıyeten valla benım motorumdakı rahatlıgım 2000 model kartal slx ımde yok herseyım yerlı yerınde sarj aletım bıle takılı yuksek ses veren hoparlorlerım falan vs vs vs var fırsat buldukca yaptırdım
Gelelım dıger hesaba 35000 tl 90 bg uzerı bır traktore bınemeyız bugun en kotu sartlarda 90 bg bır traktor en az 75-80 bın tl cıvarındadır kısaca ne motorumu satarım nede gıdıpte 20-30 borca gırıp sımdıkı oyuncaklara para vermem .....

arkadaşlar elimizdeki 1993 model 285s revizyona soktum halen yapılıyor.mazot pompası euro uymlu ayarı(eleman,enjektörkomple değişim)=600tl. motor blok rektifiye işçiliği=500tl. parça tutarı=1250tl. ustalıkücreti=700tl. schwitzer marka turbo taktıracam oda toplam 1750 civarı tutacak. ön lastikler 2 tanesi 300tl. toplam 5100 tl ' ya çıkacak motor. 15 gün öncesine kadar yeni motor düşünüyordum vazgeçtim bende, tek dezavantajım var çift çeker değil. Birkaç yıl daha böle idare edecez bakalım...

sami ÖZKAN link=topic=40509.msg361244#msg361244 date=1300298280' Alıntı:
valla ne yalan söyleyim bu mazotla motor yerinde duramıyor acayip birşey oldu kuduz köpek gibi yalnız biraz çabuk bitiyor gibime geldi
Evet çok çektiriyor yalnız çabuk bitiyor. Traktörde denemedik ama araba deposu kırsalda 500 km gidiyordu euro da 400 - 450 km gidiyor bim-*s

Daha önce yazmıştım zaten bunlar ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar elimizdeki motorları zorla alabilecek değiller işte onlarda böyle yollar bulup yeni motor satıp yeni borçlar içine sokuyolar bizleri dikkat edelim arkadaşlar elimiizddekilere sahip olarak ayakta durmaya çalışalım.Bırakın kanmayın şu teknolojiymiş bilmem neymiş sonuçta eskiside bizim küçük boyutlu tarlalarımızda yeterli işi yapabiliyor yok euro 3 motormuş yok intercool muş.Elimizdekiler altın biz bastırmazsak oyuna geliriz arkadaşlar....

Dünya, atmosfer sizin traktörünüzden çıkan azıcık gazla kirlenmez asıl kirlilik onların hiç durmadan çalışan fabrika bacalarından çıkan gazla oluyor.Bunlar oyun euro 3 motor demek satılacak yüzbinlerce traktör demek euro 3 motor dmek bir ülkedeki satılan tüm akaryakıtın biraz daha pahalıya satılabilmesi demek...

efeee09 link=topic=40509.msg361637#msg361637 date=1300360640' Alıntı:
Daha önce yazmıştım zaten bunlar ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar elimizdeki motorları zorla alabilecek değiller işte onlarda böyle yollar bulup yeni motor satıp yeni borçlar içine sokuyolar bizleri dikkat edelim arkadaşlar elimiizddekilere sahip olarak ayakta durmaya çalışalım.Bırakın kanmayın şu teknolojiymiş bilmem neymiş sonuçta eskiside bizim küçük boyutlu tarlalarımızda yeterli işi yapabiliyor yok euro 3 motormuş yok intercool muş.Elimizdekiler altın biz bastırmazsak oyuna geliriz arkadaşlar....
Traktör euro-3 olsa ne yazar, euro-4 olsa ne yazar..Arkasına taktığımız ekipman 3 soklu pulluk ve 11 ayak kazayağından ibaret olduğu sürece gazyağı ile çalışsa yinede olur..

nailyetek link=topic=40509.msg361645#msg361645 date=1300361073' Alıntı:
Traktör euro-3 olsa ne yazar, euro-4 olsa ne yazar..Arkasına taktığımız ekipman 3 soklu pulluk ve 11 ayak kazayağından ibaret olduğu sürece gazyağı ile çalışsa yinede olur..
Onlar öyle düşünmüyorlar neymiş dünya kirlenmeyecekmiş ;D