90 80 dtk bayileri ve alımı hakkında,saçmalık..

selamün aleyküm arkadaşlar
nasipse bir 90 80 dtkk almayı düşünüyoruz, fakat kayseride olduğumuzdan bayi yok
neyse bi kaç bayiyi aradık konya karatay ve cihanbeyli,birde kırşehir kaman bayi..
fiyatlara dikkat çekerim birinde 67 bin ,birinde 64 bin, diğerinde 61 bin..neyse burası normal diyelim bayiden bayiy değişir diye
ve hepside demezmi bölge dışına satmıyoruz diye, ne yani ben nerden alacam bu aleti..bide size en yakın yerden derlerse şaşırmam..
bilgisi,önerisi ve yorumu olan arkadaşları bekliyorum

Ynt: 90 80 dtk bayileri ve alımı hakkında,saçmalık..

En iyisi Tümosan ' ın fabrikasına telefon et. Durumunu anlat. Bayiler satmıyorlar. Nerden alacağım diye sor. Onlar seni yönlendirirler. Yada yakında Konya fuarı var. Git orada firma yetkililerine durumunu anlat.

ankara kazımkarabekirde ikitane mf-uzel bayiisi vardı bizim bölgeye ' eryıldırımlar ' bakıyodu birde dedemin dostu uğurlu AŞ. vardı eryıldırımlara gittik 398in üste 50,000tl. istedi uğurluya gittik üste 39,000tl ya anlaştık biz traktörü uğurludan aldık..bizim köyden bizden önce aynı sene 6-7kişide eryıldırımlardan almıştı..eryıldırımlar köpürmüş bu nasıl iş uğurlu anayurt köyüne satamaz orası bizim bölgemiz demiş..ama sonuçta aldık naptılar bilmiyom..

aradakı fıyatlar hıc tutmuyo kardeş bizim burdada 55 bine verıyorlardı kabin klima adamına göremıdır yoksa bölgede tutulmuşluguna göremidir anlamadım bizim burda tumo hıc yoktu sıfır 90.80 49 bine kadar bıraktılar bir anda patlama oldu adam ikinci el fiat alacagıma sıfır tumo alırım deyıp sıfır makıne aldı hatta bır arkadas içinde burdan almak istedık bayi bolge dısına satamayız dedi anca bizim adımıza alıp ikinci ele düsürdukten sonra göturebilirsiniz dedi

arkadaşım bende .el alıcagıma o tümosan alayım dedim ve aldım hayatımın yanlışını yapmışım 8280tdk büyük yanlış yapmışım iyi düşün öyle al şu an traktörümde agrıza daha 1 yıllık traktör ama sorunu halledemiyorlar bence tekrar düşün derim ben bidaha aynı hatayı yapmam

bizimde başımız geldi bu son baharda new holland tt 55 alıcaktık new hollandın ardahan bayisinde yokmuş bizde kars bayisini aradık oda dedi ki biz sadece kars a satabiliyoruz başka yere satmıyoruz dedi sonra bizde vazgeçtik tt55 den mf 240 aldık grin-*-s grin-*-s

şimdi nasıl bilmiyorum ama bundan on sene önce nevhollantda bölge bölge satış yapıyordu.aynı zaman da ben 97 den buyana tümo kullanıyorumçokta memnunum deyiştirecek olsam yine tümo alırım .

saçma olan bir şey yok ortada,bölge dışı satış yasağı olduğu için hiç bir bayii fabrikayı karşısına alıp sana satış yapmak istemez...bölgende bayi yoksa verdiğim link ten iletişime geç sana gerekli bilgiyi verirler...kafanıza göre insanları zan altında bırakacak yorumlarda bulunmamaya da dikkat edelim..ben bayiyim bölge dışından traktör isteyen bırak normal birisi babamın oğlu olsa vermem çünkü geçmiş zaman da bunun çok sancıları çekildi...fiyat konusuna gelince üst limit bellidir fiyatta ve bunun üstüne çıkılamaz bu fabrikanın gönderdiği fiyat listesidir..kimisi bu fiyat listesinden satmaya çalışır,kimi bayi de varsın az kazanayım ama satış yapayım hesabı yapar vs...kimi de diğer traktör firmalarıyla rekabete girer zararına bile satabilir ama dediğim gibi sadece kendi bölgesinde yapabilir bu fiyatlandırmayı...umarım açıklayıcı olmuştur...

http://www.tumosan.com.tr/tr/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=848

strongmister link=topic=40518.msg358453#msg358453 date=1299939695' Alıntı:
valla kardeş ayne bende dedim ama üç bayide öyle dedi,mantığını sordum anlaşmamız öyle dediler

Aman dikkat et... servislik işin olunca onlarda nerden aldıysan oraya götür demesin. ;D zuha-*-s :S

normalde de zaten servisler ilgilenmiyorlar servislerlede tümosan fabrikası ilgilenmiyor ben bu çok iyi biliyorum başımda çünkü şimdiki aklım olsa asla tümosan almam zaten almayı düşünen yakınlarıma da kullandırıyorum benm tümosanı hemen vazgeçiyor